DomůNovinkyNÁZOR: Rybář nakládá Jakubovi Vágnerovi! Nepřeju si, aby na Labi byli durch...

NÁZOR: Rybář nakládá Jakubovi Vágnerovi! Nepřeju si, aby na Labi byli durch rybáři! O co mu jde?  

- Reklama -

Na internetu se objevilo velmi zajímavé názorové video rybáře z Kolína. Ten se v něm ostře vyhradil proti chystané změně doby lovu, kterou připravil známý rybář Jakub Vágner. Právě Jakub Vágner prosazuje, aby rybáři mohli chytat od 4 do 24 hodin po dobu 12 měsíců. S tímto návrhem ale zmíněný rybář, který natočil názorové video, nesouhlasí. Podle něj je špatně, že ryby nebudou mít v zimním období klid pro odpočinek a doplnění zásob. Jedno je jisté: Video vzbudilo velmi zajímavou diskuzi.  

„Stojím u svého krásného Labe. A poslední co si přeju je, aby tady byli durch rybáři,“ říká ve videu rybář z Kolína. Podle něj je zapotřebí, aby ryby v zimním čase měly klid na odpočinek a doplnění zásob. Navíc také argumentuje tím, že prodloužení doby lovu by například vedlo k častějším zraněním trofejních ryb. Co si o těchto názorech myslíte?

Jen pro připomenutí: Na stole ministerstva zemědělství leží návrh Jakuba Vágnera, který chce prodloužit denní dobu lovu od 4 do 24 hodin po dobu 12 měsíců. Český rybářský svaz s tímto návrhem nesouhlasí, a navrhuje „letní“ a „podzimní“ dobu lovu. Návrh Svazu ale ministerstvo zemědělství smetlo ze stolu. Ve „hře“ je už tak pouze návrh známého rybáře.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační fotografie: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

59 KOMENTÁŘE

 1. Tento pan je za jiste v duchodu protože kdyz bude delat 12h smeny bude mluvit jinak souhlasim s 4az 24 h jsem clen MO tri dvory

  • Když děláte 12-ti hodinový směny, tak je děláte každý den? Nebo mezi nimi máte taky volný dny, kdy si ten čas na ryby můžete udělat přeci.

   • Dobře ale ty co dělají na směny a dělají ve fabrice a musí občas zůstat déle v práci tak pro ty je to problém. Já osobně dělám na směny a rozhodně se mi nevyplatí jezdit k vodě na 2 hod. když vím že kapitálni ryba tak rychle nepřijde. Tenhle pan co tam mluví za hovadiny tak neví co mluví. Například na plavanou se dá chytat v noci na FEEDER taky a na vláčků proč by ne na sumec tak chodím.

 2. Tento milý pán mi ukázal svou úroveň už jednou. Na mem fb profilu mi psal samé hezké věci . To ze by si Labe nejraději přivlastnil nemluvě 😂. Argumenty s kterými se nedá opět souhlasit.

 3. Kdejaké Vojta tu bude točit video. Co to mele že sii ryby neodpocinou. Vsude na svete je nonstop a ryby si odpocinou. A jeste k tomu rybareni ne na dva ale na čtyři pruty. Tp si zase vedeni crs najalo nejakeho vojtu a on to za ne mele HNUS

 4. Já tušil co pán řekne a trefa:-D duchodce co už se třepe že mu na jeho místečko které si zakrmuje 10 let někdo sedně a bude tam týden 😀

 5. Starý pán co sedí doma na důchodě a očividně není kaprař který ma bivak a závidí borcům co chytají na boilie jejich trofejní úlovky . Jemu je jedno kdy v týdnu si zajde k vodě protože má času až až . Všude ve světě se chytá non stop a na 3 pruty a neni problém . Tak nevim co tady brečí 🙂 🙂 🙂

 6. Ano myslím že právě tento pán a jemu podobní důchodci sedí u vody denně od rána a pak si vůbec neuvědomují že někdo ještě musí chodit do práce.

  • PS Sesličko viděl-a jsi to video , říkám že je mi 52 ,,, tzn ,, jestli víš jak do důchodu tak dej vědět

 7. Buďte velmi opatrní v komentování 🙂 tento pán velmi rád dává tr.oznámení :-))Své chování předvedl zejména na serveru MRK.cz , případně na jiném fóru mimo rybářství.
  Zatímco všichni chytají ze břehu on velmi rád chytá na Labi z lodě..

 8. zdravim a co treba udelat aby se mohlo v letnich mesicich chytat 24 hodin vsude na rybnicich to bych uvital vic protoze kdo bude v zime nebo na podzim chytat od 4 do 24 kdyz je treba 5 stupnu

 9. pan bude asi typickej soused –ta hruska je na mem pozemku tak je moje a vsichni ostatni si trhnete–bude to asi ten narodni prudic co nema co na praci tak vyhledava nejake zazitky-no snad to ma za par a bude klid hmm ale v zivote bych mu nepral nic zleho jen zlou starou

 10. Měl bych jen připomínku k tomu, komu to prospěje. V dnešní době není problém si na plavačku a feederovou špičku dát chemické světýlko a můžete krásně chytat i po tmě. A v případě vláčkařů, tak tam na to nemusíte vidět vůbec, tam jde zase o ten kontakt, který jde na prutu cítit. Takže si myslím, že to prospěje všem a ne jen kaprařům 🙂

 11. Jenom dotaz, k těm směnám. Kdy spíte ? Když po 12 hodinové směně, chcete celou noc, nebo do půlnoci chytat ryby ? Vaše připomínky, že by se měla doba lovu přizpůsobovat Vám je stejná, jako by třeba běžkaři na lyžích požadovali zasněžovat v létě, protože jindy nedostanou dovolenou. Uvědomte si, že rybařina není nároková složka života. Chodím kdy mám čas a možnosti. Někdo víc, někdo méně. Je to koníček a ne nezbytná životní nutnost.

   • U nás je to rovnaké. Na začiatku sezóny sa napustia ryby a po dvoch týždňoch je po paráde. A ľudia ako ja, čo nemajú čas a nestihnú začiatok sezóny, tak majú smolu, ale hlavne, že platíme. A keď pán vraví, že rybári majú chodiť k vode, keď majú čas tak nech tí, čo chodia častejšie platia viac, nie?

 12. Ano,je to názor jednoho sobeckého rybáře,který má Labe za barákem,může jít na ryby kdykoli ,takže to zvládá v pohodě i za současného časového omezení lovu.Já když bych si chtěl na tom „jeho“,Labi zachytat,přijedu na tři – čtyři dny jednou,možná dvakrát do roka a budu chtít využít maximum času na rybolov a proto chci Jakubovi poděkovat,že se snaží dobu lovu změnit.Vždyť těm,co chtějí být na noc pěkně v teple domova,to přece může být jedno a nemusí být hned proti.Já v zimě jezdím na ryby rád,konečně je u vody trochu klid,tak proč nechytat delší dobu,když už u tý vody jsem?Jakube,díky.

 13. Skvělá argumentace žeryby nejvíc žerou v zimě (nepočítám některé druhy dravců),ten pán je trouba a měl by se propadnout hanbou za ty bláboly.Jsem členem ČRS od roku 1964,a rozhodně bych delší dobu uvítal.Např. letos jsem byl na rybách 12x.Myslím že víc než doba lovu vadí na některých,spíš většině revírů druhová obsádka ryb,o systému zarybňování nemluvím.Pokud chce někdo hájit zájmy ryb,měl by bojovat za zákaz lovu v době vysazení jako to bylo dříve.

 14. Ty, machruješ na motor.člunu to ryby asi neporaníš.To jsi teda genius.Podle Tebe Ty chytráčku jsou háčky asi horší .Nech si ty rady a komentáře. Fandím Jakubovi.

 15. Milý nasraní kapráři s Vágnerem nesouhlasím jenom já ale i Česká agrární komora ,Ministerstvo vnitra ,Ministerstvo financí , Ministerstvo obchodu a průmyslu a v neposlední řade Ministerstvo životního prostředí ,,

  jedna z citací připomínkového řízení
  Odůvodnění:
  Současné platné znění vyhlášky vycházelo z tradičních požadavků a zkušeností rekreačních rybářů vztahujících se k světelným podmínkám v přírodě a možnosti kontroly lovu. Každoročně uživatelé rybářských revírů zaznamenávají stovky porušení zákona, prováděcích předpisů a bližších podmínek výkonu rybářského práva. Jsou to přestupky a trestné činy, které poškozují uživatele rybářských revírů a ve finále i navyšují administraci státní správy ve správních řízeních. Vzhledem ke kontrole lovu zásadně nemůžeme souhlasit. Tento necitlivý návrh lze připodobnit k překročení rychlosti pro motorová vozidla. Nelze přeci souhlasit s myšlenkou, že kvůli několika neukázněným řidičům zvýšíme maximální rychlost v obci. Rozvolníme tím pravidla a umožníme všem jezdit po obci 100 km v hodině. Přesto souhlasíme s určitým rozvolněním současného textu vyhlášky.
  Tato připomínka je zásadní.

  • Že by bolševičtí rybáři (masaři) a neschopné a zaostalé vedení ČRS v křečí? A co takhle zákonem razantně omezit počet přivlastněných ryb? Sportovním rybářům a kaprařům to jistě vadit nebude, naprostá většina vyznává chyť a pusť a narozdíl od tebe se umí k rybám chovat.

  • A hlavně bych zakázal chytání z lodí, jak praktikuješ ty. Tam dostávají ryby nejvíc zabrat a špatně se uhlídá dodržování rybářského řádu.

 16. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 17. Pan dela jako ze mu to tam patri tak at tahne další s debilu kteri nedokazou pochopit ze uz to muselo prijit a jsme radi za to co se povedlo knittich

 18. Pan už by jsi měl pomalu zahřívat někde křesílko v nějakém hezkém a útulném domově důchodců, někde daleko od Labe

 19. Jako placenej agent se moc nepředved,argumentace o doplňování kalorií v zimě je argument hodný naší vlády.Samozřejmě myslím bílou rybu) 😀

 20. Tento pán nesnáší kapraře úplně to z něho čiší a je nesmysl že po tmě nemohu chytat s feedrem chytám tak ja osobně souhlasím s 4-24 hod Toto video snad ani nikdo nemůže brát vážně zmény jsou potřeba 😃

  • ty blbe – napiš moje jméno na Google a uvidíš jaký já ´´ nejsem ´´ kaprař – až budeš mít tolik ryb jako já tak pak se vyjadřuj
   – PS JINAK TOTO VIDEO ZÁSADNĚ PŘISPĚLO ŽE ŽÁDNÝCH 4-24 CELÝ ROK NEBUDE !!!

   • videl som nejak tie tvoje ,, videa,, a je to jedna katastrofa. Chvastáš sa ako nachytáš a stále chodíš na to isté miesto. Prečo nejdeš machrovať napr. na nejakú priehradu, kde si predtým nepredkrmoval?
    A ak ti vadí 4 až 24,tak nech takí ako ty platia viac a bude všetko v poriadku.

 21. § 14 vyhlášky č. 197/2004 Sb.(5) Lov ryb na udici, na plavanou, na položenou nebo čeřínkováním může být prováděn jen za předpokladu, že osoba provádějící lov je u udic přítomna tak, aby s nimi mohla bez prodlení manipulovat. Nesmí být použit systém samoseku. Je mi vcelku jedno jak dlouho se chytá, mám dvě malý děti a jako OSVČ pracuju v průměru 240hodin měsíčně a na ryby si čas dokážu udělat! Ale nedokážu si představit, že celej den makám a pak celou noc čumím na udice!!! Všichni zalezete do bivaku kde chrápete a u udic nejste a ještě se určitě chlubíte, že vaše příposlechy maj dosah min 2km….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -