skingbranding-banner

Rybí masakr zatím bez trestu! Policisté si ani nevyžádali klíčový důkaz úhynu 5 tun ryb


Jsou tomu už 3 měsíce, co na rybníku Labuť v Žinkovech na Plzeňsku uhynulo 5 tun ryb. Případem se doteď zaobírala policie, protože panovalo podezření z týrání ryb. Nyní ale policisté případ odložili, protože nezjistili nic, co by tárání potvrdilo. Zajímavostí ale například je, že si policisté při vyšetřování nevyžádali klíčový důkaz od veterinární správy – příčinu úhynu 5 tun ryb. Je tak možné, že se případ na policii zase vrátí…

5 tun uhynulých ryb se ve druhé polovině dubna objevilo v rybníku Labuť v Žinkovech na Plzeňsku. Tento rybník se lovil po 16 letech, protože bylo nutné opravit bezpečnostní přeliv. V momentě, kdy rybáři upustili vodu, tak se ryby rozplavaly do krajů rybníka. Tam se ale kvůli vysoké vrstvě bahna rybáři nemohli dostat, takže se ryby udusily.

„Celkem uhynulo téměř 5 tun ryb. Jednak v samotném rybníce a pak také v říčce pod ním, kam po otevření stavidla splavaly už přidušené. Všechny byly zlikvidovány v kafilérii,“ řekl Richard Bílý z Krajské veterinární správy.

Rybník Labuť (04 231 003) je uveden v soupisu revírů Západočeského územního svazu (uživatelem revíru je Klatovské rybářství a. s., které provádělo výlov), na kterém rybáři mohli s platnými povolenkami rybařit. Na rybníku platil od letošního dubna zákaz rybolovu, protože probíhala zmíněná oprava bezpečnostního přelivu. Kolik ryb se v rybníku v minulých letech vlastně nachytalo? Například v loňském roce na tomto rybníku rybář ulovili přes 11 000 kaprů, v roce 2018 ulovili 6805 kaprů a v roce 2017 pak rybáři ulovili 6670 kaprů.

 

Policisté případ odložili bez klíčového důkazu

„Nezjistili jsme nic, co by nasvědčovalo tomu, že byl spáchán trestný čin,“ řekla Právu mluvčí plzeňských policistů Ivana Jelínková, která dodala: „Mohlo by se ale jednat o přestupek, proto jsme spis postoupili správnímu orgánu.“

To, zdali byl úhyn 5 tun ryb přestupkem, rozhodne odbor životního prostředí Městského úřadu v Nepomuku. Úředníci z tohoto odboru si již vyžádali dokumenty od veterinární správy, ve kterých se píše o příčině úhynu velkého množství ryb. A tady je to zajímavé! Proč? Protože tyhle dokumenty si policie nevyžádala…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní křeslo pro rybáře za pár korun! Nosnost až 160 kilo!

„Policisté případ uzavřeli bez tohoto klíčového důkazu. Může se tak klidně stát, že až náš správní orgán obdrží stanovisko veterinářů, dojde k závěru, že se jedná o podezření z trestného činu, a spis pošle zpět policii,“ řekl starosta Jiří Švec. To, že o klíčový dokument policisté veterináře nepožádali, potvrdil i Richard Bílý z Krajské veterinární správy v Plzni. Podle něj to udělal až právě úřad.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 1254x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Rybáři pozor! Chytání non-stop na populární svazovce neplatí! V pravidlech je nepřesnost

admin | přečteno: 1428x | 20.01.2021 | 1 komentář

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko nedávno zveřejnil dodatek …

VIDEO: Pokuta 500 000 pro Bohumila Kunu? Známý rybář musel vysvětlovat na úřadech!

admin | přečteno: 2204x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Není to tak dávno, co Bohumil Kuna vydal video, ve …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.