DomůNovinkySKANDÁL: Ostuda! Pražští rybáři čelí kritice! Aktivistům vadí kalendář s nahou ženou!

SKANDÁL: Ostuda! Pražští rybáři čelí kritice! Aktivistům vadí kalendář s nahou ženou!

- Reklama -

Pražští rybáři čelí kritice za kalendář, na kterém je vyfocena nahá žena. Tento kalendář je dokonce nominován na anticenu Sexistické prasátečko, kterou uděluje aktivistická, nezisková organizace z Brna. Aktivistům zejména vadí to, že nahá žena nemá nejmenší souvislost s propagovaným „produktem“. I možná proto je možné, že rybáři z Prahy dostanou anticenu za sexismus. Hlasování stále probíhá…

Podle aktivistů tento kalendář využívá principu sex sells. Jedná se tedy o reklamu využívající nahotu a sexualitu bez souvislosti s propagovaným produktem. Na webu prasatecko.cz dále stojí: Zobrazovány mohou být části těla a různé sexuální akty. Časté je též využití dvojsmyslů s odkazem na sexuální význam. Když tato vyobrazení nesouvisí s propagovaným produktem, sexualita se stává pouhým prostředkem pro vzbuzení touhy a pozornosti.

Sexualizované zobrazování lidského těla kombinované s vytvářením ideálu krásy nebo zobrazením ženského těla jako prostředku pro zdůraznění moci či úspěchu muže, ještě více prohlubuje vnímání těla člověka jako subjektu – a zároveň představy o rolích či statusu žen a mužů ve společnosti. Vyznění těchto reklam se navíc často blíží ke schvalování či podpoře sexuálního násilí.

Tyto reklamy mohou mít negativní dopad na sebepojetí a vytvářejí nerealistické nároky na vlastní tělo i těla jiných lidí, zejména u dospívajících.

Zdroj: Sexistické prasátečko

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: prasatecko.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -