DomůNovinkySkoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je...

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

- Reklama -

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko, která se týkají zářijového úhynu ryb na Bečvě v loňském roce. Tehdy po úniku toxické látky rybáři posbírali a zlikvidovali skoro 40 tun ryb. A nyní moravskoslezští rybáři vystavili „účet“ toho, kolik vlastně zlikvidované ryby, a práce okolo jejich likvidace, stály. Pokud se sečtou jednotlivé položky, pak Moravskoslezský územní svaz hlásí škodu ve výši skoro 25 miliónů korun…

Celkovou částku, která vyčísluje škodu po havárii na Bečvě, Moravskoslezský územní svaz rozdělil na tři části. První část pojednává o nákladech na likvidaci havárie, která obsahuje brigády, mzdy, odvody, náklady dopravní a transportní, materiálové náklady, proviant nebo pitný režim. Jde o součet položek jednotlivých místních organizací, které se na likvidaci havárie podílely, a celkově se jedná o 442 351 korun.

Jelikož v Bečvě po úniku látky uhynuly desítky tun ryb, kterých rybáři zlikvidovali skoro 40 tun, je pak nutné do celkové částky započítat i kafilérii. A to je druhá položka celkové částky. Náklady na likvidaci uhynulých ryb v kafilérii byly 469 204 korun.

Nejvíce citelná je pak poslední část, která je odhadem přímé škody na uhynulých rybách. Moravskoslezský územní svaz uvedl, že rybáři zlikvidovali skoro 40 tun uhynulých ryb. Vedení rybářů spočítalo odhad škody na uhynulých rybách na 24 000 000 korun. Pokud sečteme všechny tři jednotlivé položky dohromady, pak je celkově vyčíslená škoda 24 911 555 korun.

Metodiku výpočtu přímé škody na rybách si můžete přečíst ZDE.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Moravskoslezský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -