DomůNovinkyStairs2Hell: Obrovský závod na Nových Mlýnech začíná! Kdo vyhraje 15 000 eur?

Stairs2Hell: Obrovský závod na Nových Mlýnech začíná! Kdo vyhraje 15 000 eur?

- Reklama -

Kostky jsou vrženy. Závod Stairs2Hell, který se koná na Novomlýnské nádrži, startuje. Do boje o krále Pálavy se pustí 60 mančaftů. O tom, kde jednotlivé skvadry budou lovit, rozhodl včerejší los. Někteří závodníci byli s vylosovaným místem naprosto spokojeni, jiní si to představovali jinak. Ale takhle to na závodech už chodí. Kdo je největším favoritem závodu Stairs2Hell na Nových Mlýnech? Pojďme si ukázat několik „černých koní“ tohoto závodu…

Ještě krátce o pravidlech: Každý tým může chytat maximálně na 4 pruty. Týmy budou chytat v sektorech, které mají na šířku přibližně 120 až 130 metrů, délka sektorů pak dosahuje 400 metrů. Chytá se na břehu od Strachotína až po Šakvice.

O celkovém vítězi rozhodnou 3 nejtěžší ryby. Další ceny jsou pak připraveny i pro vítěze sektorů nebo pro ten tým, kterému se podaří ulovit nejtěžšího kapra závodu. Velkou pikantérií je to, že pokud se některému z týmu podaří ulovit kapra nad 30 kilogramů váhy, dostane peněžitou výhru ve výši 37 tisíc eur!

Kompletní informace o závodu Stairs2Hell naleznete ZDE.

Mapu sektorů naleznete ZDE.

 

Černí koně závodu: Koho se vyplatí sledovat?

Konkurence je obrovská! A každý chce vyhrát. Na tenhle závod přijela celá řada kaprařských es, které umí chytat velké kapry. Kdo se dokáže poprat s těžkými podmínkami na Nových Mlýnech a dostane se na nejvyšší příčku? Těžko říct! Ale dá se odhadovat, kdo má nejlepší karty v ruce.

Karel Nikl a spol.: Největší favorit letošního Stairs2Hell. A ono se není čemu divit. Právě Karel Nikl vloni na WCC na Nových Mlýnech předvedl, že závody prostě umí. Vždyť tento věhlasný závod taky tady vyhrál. Navíc, týmu Karla Nikla se náramně povedlo i letošní losování. Tenhle mančaft si vytáhl „flek“ číslo 18, což je jen několik míst vedle jejich místa z předchozího roku. Zopakuje Karel Nikl a spol. úspěch z minulého roku?

Tomáš Blažek a spol.: Legenda Nových Mlýnů, která na těchto jezerech prostě umí. Ano, v minulém roce na WCC se Tomášovi nedařilo. A bylo to z velké části losem, kdy si tenhle ostřílený kaprař vylosoval úsek, na kterém ryby „nezobaly“. Teď je to ale jinak. Tomáš Blažek si vytáhl místo číslo 4. Někomu by se mohlo zdát, že začátek závodního úseku není ničím zajímavý. Ale chyba lávky! Však si vzpomeňte na loňský rok. Právě v těchto místech ze začátku WCC řádil Míra Ešpandr. A jeho začáteční jízda ho vystřelila až do TOP 5 průběžného pořadí. Tomáš Blažek tak letos může na tomhle místě vymyslet „velké věci“.

Radek Zaviačič a spol.: Z našeho pohledu je mančaft kolem Radka Zaviačiče přesným příkladem „černého koně“ závodu. Proč? Tenhle tým si vylosoval naprosto perfektní místo (číslo 46), které v minulém roce na WCC bylo velmi štědré na „Habakuky“, kteří právě odtud vydolovali velké množství nádherných ryb, a kdy se dlouhou dobu drželi na těch nejvyšších pozicích průběžného pořadí. Navíc, Radek Zaviačič na Nových Mlýnech v letošním roce pilně trénoval, tuhle vodu moc dobře zná. Při průběhu závodu se na tenhle mančaft určitě zaměřte. Podle nás je horkým adeptem na krásné umístění!

Michal Kučera a spol.: Michal Kučera je velmi dobrým kaprařem, který v loňském roce na WCC předvedl, že Nové Mlýny velmi dobře zná a umí se s tamními podmínkami srdnatě porvat. Však taky skončil jen těsně pod bednou. Teď je tu ale nová výzva. Jenže je tu jedno ale! Michal Kučera si vytáhl úplně poslední místo číslo 60. S tímhle neatraktivním losem se určitě tenhle velezkušený kaprař porve. Uvidíme, co úplný chvost závodního sektoru Michalovi nabídne. Jedno je jisté: Michala Kučeru určitě nepodceňovat!

 

ON-LINE ze Stairs2Hell: Co je nového? 

„Na Novomlýnském jezeře je metr podstav, takže nám vykoukla spousta „pokladů“. Hlavně teda stromy, které jsou doslova obalené slávkami. Stromy jsou tím největším nebezpečím, které závodníky čeká, hlavně teda jejich čluny. Minulý týden se tu nějaké píchly,“ říká v přiloženém videu Jakub Vágner.

Mediální tým Stairs2Hell připravil parádní přehled včerejšího dne (20. 8.), kdy proběhlo zahájení celého závodu, a také losování. Podívejte se na přiloženém videu, jak tyto první chvíle letošního ročníku Stairs2Hell vypadaly.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -