DomůOstatníRybářské závodyStairs2Hell: Jakub Vágner chystá na Nových Mlýnech další obrovský závod! Hlavní cena?...

Stairs2Hell: Jakub Vágner chystá na Nových Mlýnech další obrovský závod! Hlavní cena? 15 tisíc eur!

- Reklama -

Jakub Vágner to myslí se závodní kaprařinou opravdu vážně. Po loňském roce, kdy na Nových Mlýnech pořádal ročník slavného WCC, chystá další monstrózní závod. Tentokrát půjde o zbrusu nový závod pro kapraře, který se jmenuje Stairs2Hell. Ani na tomto závodě nebudou chybět zvučná jména z kaprařského světa. Závodu na Nových Mlýnech se zúčastní například Karel Nikl nebo Tomáš Blažek. A hlavní cena? Ta je opravdu lákavá! Vítězný tým si odnese 15 tisíc eur!

I když je startovní pole nabité především českými týmy, bude mít tento závod mezinárodní účast. V startovní listině totiž jdou vidět i mančafty z Británie, Holandska, Polska, Slovenska, Maďarska nebo Rakouska. Přesto. Vzhledem k obtížnosti Nových Mlýnů lze očekávat, že na tomto závodě zabodují především domácí týmy. Navíc, na tomto závodě se objeví skutečná „esa“ tuzemské kaprařiny – jmenovitě například Tomáš Blažek, Karel Nikl nebo bratři Kučerové. Už jenom tohle složení napovídá, že tohle bude hodně atraktivní bitva o prvenství!

 

Schody do pekla: Výzva na rozžhavených Nových Mlýnech

Tenhle závod bude pořádnou výzvou. A to už jenom podmínkami, které budou u vody panovat. Star2Hell se bude konat v srpnu. Tedy v měsíci, kdy jsou nekryté břehy Novomlýnské nádrže rozpálené do běla. Tohle bude pro všechny týmy pořádnou zkouškou jejich fyzické i psychické zdatnosti. Ono, sedět několik dní v takovém počasí na přímém slunci chce prostě velkou zdatnost. Závod se bude konat od 21. do 26. srpna. Jeho celková délka bude 114 hodin.

kapr

Na Nových Mlýnech bude v srpnu chytat rovných 60 mančaftů, které budou buďto dvou nebo tříčlenné. Startovné? Rovných 30 tisíc korun. A teď to hlavní: O vítězi rozhodne divácky atraktivní systém 3 nejtěžších ryb. Díky tomuto pravidlu nebude tak do poslední chvíle jisté, kdo závod vyhraje. Tohle bude hodně zajímavé!

ČTĚTE TAKÉ: Jakub Vágner dělá poradce na Ministerstvu zemědělství. V čem znáý rybář ministrovi radí?

Týmy, ať už dvou nebo tříčlenné, smí lovit maximálně na 4 pruty. Bivakování, používání lodě a chytání non-stop je samozřejmě povoleno po celou dobu závodu. Povolené je i vyvážení nástrah a návnad. Při pohybu na vodě je nutností, aby závodníci měli záchranné vesty. Dalšími bezpečnostními prvky při pohybu závodníků na vodě jsou: bílé světlo (musí být používáno od setmění do rozbřesku), lodní houkačka (připevněná k lodi), kbelík na vylévání vody ze člunu (pevně připevněn k lodi) nebo tažné lano o minimální délce 5 metrů.

pmo_vd_nove_mlyny (1)

A ještě k výhrám: První tým získá 15 000, druhý 6 000 a třetí 3 000 euro. Vítězové sektorů a tým s nejtěžším uloveným kaprem závodu si odnesou 1 200 euro. A ještě něco! Pokud některý z týmů uloví na závodě Stairs2Hell kapra, jehož váha přesáhne 30 kilogramů, dostane 1 000 000 korun (37 000 euro)!

 

PŘEHLEDNĚ: Stairs2Hell 2017

Lokalita: Novomlýnská nádrž (Dyje 5)

Počet týmů: 60

Délka závodu: 114 hodin

Sponzoři: MIKBAITS, NIKL, MIVARDI, Tomáš Blažek and FRIENDS, Mustad

Web: stairs2hell.cz

Harmonogram závodu:

 • 19. 8. 2017: Registrace
 • 20. 8. 2017: Zahajovací ceremoniál
 • 21. 8. 2017: Začátek závodu (v 14:00)
 • 26. 8. 2017: Konec závodu (v 08:00)

 

Nové Mlýny: Revír, který není radno podceňovat!

Novomlýnská nádrž. Na rybářské mapě v České republice bystě jen těžko hledali podobný revír. Tato nádrž je jedinečná. Čím? Novomlýnská nádrž je perfektní v tom, že je velmi rozlehlá (1668 ha), a také poměrně mělká (max. hloubka je 7,8 metrů). Právě tyto podmínky jsou naprosto ideální pro rychlý růst kaprů do krásných rozměrů. Navíc, kaskáda Nové Mlýny má zcela unikátní systém hrázi, kdy ryby mohou volně migrovat mezi jednotlivými nádržemi. Díky tomu tak ryby mají velký klid pro spokojený růst.

krajina

A na Nových Mlýnech velké ryby určitě jsou. Ostatně, hromada videí a fotografií s trofejními kapry jsou toho jasným důkazem. Ovšem velkou otázkou je, zdali organizátoři zvolili šťastný termín. Nebyl by pro lov těch největších kaprů na Novomlýnské nádrži vhodnější pozdější termín? Třeba někdy v říjnu? To je otázka! Tak jako tak, šance na skutečně gigantické úlovky kaprů na Nových Mlýnech samozřejmě je i v létě. Nechme se překvapit…

Novomlýnská nádrž skrývá velkou část překážek, které budou obrovskou zkouškou pro všechny zúčastněné týmy. Tak například: Pod hladinou se skrývá zaplavený lužní les, zaplavené vesnice nebo lány bývalých vinných rév. Když to sečteme dohromady, pak dostaneme „nekonečné“ množství překážek. Tohle je výzva! Jedním z největších problémů pro kapraře budou představovat i drobní živočichové – slávičky mnohotvaré. Jedná se o velmi ostré škeble, které přeříznou navazovací materiál jako nic. Na tohle bude zapotřebí se připravit!

krajina

Novomlýnská nádrž je „vyhlášená“ tím, že zde panují velmi brutální bouře. Silný vítr, jenž nabere na obrovské ploše až neuvěřitelnou sílu, je vskutku nebezpečný. Nejhorší na tom je, že tyto bouře se objevují zcela z nenadání. Proto není divu, že závodníci jsou povinni dodržovat tolik bezpečnostních opatření při pohybu na vodě. Tohle je prostě zapotřebí…

 

Padne rekord?

Zraky rybářské veřejnosti budou patrně nejvíce upřené na to, zdali konečně někdo prolomí magickou, 30 kilogramovou hranici. Na tohle čeká celý rybářský národ. Ono se „tak nějak“ ví, že takoví kapři na Nových Mlýnech jsou, jenže vzhledem k obrovské ploše celé kaskády je jejich lov prostě dílem obrovské náhody. Velkou otázkou je, zdali se na závodě Stairs2Hell tato hranice překoná. Na to si ale budeme muset ještě chvíli počkat.

ČTĚTE TAKÉ: Na Nových Mlýnech chytili kapra o váze 30 kilogramů. Lovec rybu zabil

kapr-zdolavani

Ale všichni víme, že ta hranice je blízko. Vždyť už v roce 2015 Tomáš Blažek ulovil gigantického šupináče, který měřil neskutečných 116 čísel a vážil 28 kilogramů. Famózní ryba! A vzhledem k tomu, že už to jsou dva roky od jejího ulovení, kdoví, kolik váží nyní. Držme všem závodníkům palce, abychom konečně viděli TOHO kapra, na kterého všichni tolik čekáme…

Autor: Viktor Krus

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

7 KOMENTÁŘE

  • Dobrý den, obraťte se na pořadatele závodu. Kontakty naleznete na webu Stairs2Hell…

   Díky za pochopení!

   Redakce InRybar.cz

 1. Z takové komerční popularizace jinak krásného a na pobyt náročného revíru, nebudou normální a slušní řadoví rybáři kteří na tuto vodu jezdí oplývat nadšením. Zejména na vodě, kde obce praktikují protirybářské vyhlášky (Strachotín, Šakvice,Přítluky atd..), se bude vyjímat VIP vyjímka, naprosté popírání pravidel rybářského řádu na revíru, lov nonstop, bivaky na sypaných hrázích. To potom ani ty úlovky v očích slušných řadových rybářů nebudou mít valnou hodnotu. Mluvím o nás, slušných řadových rybářích, kteří se musejí potýkat s těmito komplikacemi, snahou lovit podle pravidel, akceptovat přítomnost frekventovaných cyklodálnic na korunác hrází, nepochopením zastupitelů neznajících specifikaci náročnosti lovu na velkých vodách a kteří by nás rybáře asi raději neviděli. Zřejmě mají pocit, že z rybářů nic nemají. Asi bych se rozepsal moc košatě. Je vidět, že když se chce, tak to s VIP a za prachy všechno i se zastupiteli obcí lze !!!! Někdy si u vody připadám, že se jako rybáři dostávéme do role Indiánů vyháněných z vlastního území.

  • souhlasím bohužel je to hodně nedostupná voda jen kvůli bivakování ale bohužel jak se říká,, za peníze v Praze dům,,

 2. Běžte si to dělat na svoji vodu, a mate smůlu na tyhle místa jezdíme často a tohle datum sme tam mi rybáři co máme řádně zaplaceny rybářský lístek a z našich míst nás nikdo vyhazovat nebude!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -