Domů Novinky ZVEŘEJNĚNO: 3 zabití kapři o délce 75, 80 a 80 centimetrů! Porybní...

ZVEŘEJNĚNO: 3 zabití kapři o délce 75, 80 a 80 centimetrů! Porybní zveřejnili, za co loni brali povolenky

- Reklama -

Rybářská stráž z Jihočeského územního svazu se rozhodla k revolučnímu kroku. Porybní z jihu Čech totiž zveřejní seznam, ve kterém se rybáři dozví, za jaké prohřešky rybářská stráž nejčastěji zabavuje povolenky. Jihočeská rybářská stráž tak chce konečně vyvrátit neustálou kritiku, že porybní odebírají povolenky za drobné přestupky. Z uvedeného seznamu lze ale vyčíst, že tomu tak není! V seznamu jsou uvedeny velice vážné prohřešky proti rybářským pravidlům, které bylo nutné vyřešit odebráním povolenky. Podívejte se…  

„V posledních měsících jsme slyšeli názory, že naše rybářská stráž zadržuje povolenky za drobnosti a mnohdy neoprávněně, že nedostatečně kontrolujeme naše revíry, a tak dále. Určitě k tomu v několika ojedinělých případech může dojít, neboť máme přibližně 600 členů RS různé kvality. Též jsme řešili (a ještě pořád řešíme) několik stížností na naši stráž podaných v roce 2018. O výsledcích šetření vás budeme informovat.“

„Je nutné ještě zmínit, že v JčÚS ČRS začal platit jednotný sazebník trestů za přestupky, který bude v nejbližších dnech zveřejněn. Takže shrnuto, naše rybářská veřejnost se může těšit na informace, které doposud nebyly nikdy zveřejňovány,“ píše se na facebookovské stránce jihočeské stráže.

K daným přestupkům ze strany rybářů: V seznamu lze vyčíst, že někteří z rybářských kruhů se s tím prostě „nemazlí“. V seznamu lze najít i takové, kterým byla povolenka odebrána za ponechané kapry, které ale dotyční nezapsali. Anebo takové, kteří chytali v době hájení, a ještě na neplatnou povolenku. „Zlatým hřebem“ je ale ten, který si ponechal hned 3 trofejní kapry v délce 75, 80 a 80 centimetrů. Je tohle normální?

Kompletní seznam přestupků by pak podle jihočeských porybných měl být zveřejněn v nejbližší době na webu Jihočeského územního svazu. Bude se asi na co „těšit“.

Zdroj: Facebook Jihočeské rybářské stráže

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -