DomůNovinkyObrovský sumec: Rybář ulovil vousatého predátora o délce téměř 2,5 metru

Obrovský sumec: Rybář ulovil vousatého predátora o délce téměř 2,5 metru

- Reklama -

Životní úlovek se podařil Jurajovi Zeleníkovi ze Slovenska. Ten totiž na vodní nádrži Prusy dokázal ulovit kapitálního sumce o délce téměř 2,5 metru. Obrovský dravec zabral na karase.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O obrovském úlovku slovenského rybáře informovala slovenská televize JOJ. Na slovenské nádrži Prusy, která leží u města Bánovce nad Bebravou v Trenčínském kraji, se podařilo slovenskému rybářovi Jurajovi Zeleníkovi ulovit obrovského sumce.

 

Dravec měřil skoro 2,5 metru

Rybář se vydal na přehradu Prusy, kdy na háčky nastražil 45 centimetrů dlouhého karasa. A byla to správná volba! Ve 3:30 ráno přišel mohutný záběr, kdy bylo jasné, že tohle bude pořádně velká ryba. „Viděl jsem, že ohnul prut, tak jsem vyběhl ven, natřikrát jsem musel zaseknout,“ řekl televizi JOJ úspěšný rybář.

VIDEO: Obrovský sumec ze slovenské lokality! Podívejte se na reportáž

Rybář následně s ohnutým prutem vyjel na vodu na člunu, kdy jej doprovázela ještě jedna loď. A následoval velmi tuhý souboj, který se protáhl na skoro dvě hodiny. Zdolávání trofejního sumce nebylo jednoduché, ryba se dokonce zachytila i o překážku na dně. 

Když se povedlo sumce dostat ke břehu, všem bylo jasné, že jde o skutečného giganta. Podle výpovědi úspěšného rybáře je ulovený sumec jedním z nejstarších „obyvatel“ vodní nádrže Prusy. Nádrž je totiž stará 34 roků, rybář pak stáří sumce odhadl na 30 let. Výsledná délka ryby? 241,5 centimetrů!

 

Slovenský gigant z Dunaje

Výše ukázaný sumec není jediným kapitálním predátorem, kterého se letos podařilo na Slovensku ulovit. Trofejního dravce chytil také rybář Kornel Varga v ve Štúrově. Právě tady na řece Dunaji se slovenskému rybářovi podařilo zdolat obrovského sumce.

Rybář měl původně spadeno na candáty, ovšem do jeho nástrahy nakonec „praštil“ gigantický sumec. Sumce se ale i tak rybářovi podařilo dostat z vody ven. Výsledná váha? Neuvěřitelných 99,5 kilogramů! Na video s obrovským sumcem se podívejte v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -