DomůOstatníRybářské závodyJiří „Scopex“ Majer o Tovačově: „Vylosovat si na závodech „žumpu“ a z...

Jiří „Scopex“ Majer o Tovačově: „Vylosovat si na závodech „žumpu“ a z toho vyhrát? To umíme jen my!“

- Reklama -

Startovní listina na letošním ročníku CARP MARATON TOVAČOV je pořádně nabitá. Takže šanci na zisk nejcennějšího kovu má mnoho týmů. Ale! V Tovačově se objeví týmy, o kterých se už dopředu tak nějak tuší, že budou vážnými adepty na zisk zlatých medailí. Jedním z takových týmů je i Nikl Team. Ten pojede na Moravu v extrémně silném složení. Proto není divu, že se zraky kaprařské veřejnosti upírají právě na tento super kvalitní mančaft. Jedním ze závodníků, který bude za silný Nikl Team chytat, je Jiří „Scopex“ Majer, kterého jsme před závodem v Tovačově vyzpovídali…

Karel Nikl, Jan Dadák a Jiří „Scopex“ Majer. Takhle zní letošní složení Nikl Teamu na CARP MARATONU TOVAČOV 2016. Z „celkové podoby“ tohoto tria jde obrovský respekt. A není se čemu divit. Všichni tři kapraři se honosí skvělými výsledky jak v „rekreační“, tak i závodní kaprařině. Fotografie obrovských kaprů a skvělá umístění na nejrůznějších závodech dávají tušit, že tento tým má hodně nabito. A podstatná část kaprařské veřejnosti tak nějak předpovídá, že právě Nikl Team si odveze některou z tovačovských medailí, ne-li rovnou tu nejcennější. „Jak už ukázali Karel s Honzou na WCC, kapry asi chytat umíme,“ říká člen Nikl Teamu Jiří „Scopex“ Majer.

 

Jiří „Scopex“ Majer o CARP MARATONU TOVAČOV 2016

Po čtyřech letech se vrací legendární kaprařský maraton do Tovačova a Vy na něm nebudete chybět. Na co se nejvíce těšíte na letošním ročníku CARP MARATON TOVAČOV?

Nedokážu jednoznačně odpovědět, na co konkrétně se těším nejvíce. Těším se na celý průběh závodů. Líbí se mi na tom to, že si závodní týmy vybírali sami pořadatelé dle svého uvážení – a z toho samozřejmě vyplývá, že konkurence bude veliká. Kaprařský svět je malý a skoro všichni se známe. Také se těším na příjemně prožitý týden se super lidmi, parťáky a kamarády. Jedním z nich je můj dlouholetý kamarád a výborný kaprař Honza Dadák z Nikl Teamu, a také můj nynější šéf a super člověk Karel Nikl.

 

Nebudeme chodit kolem horké kaše. Váš tým patří k velkým favoritům na celkové prvenství. Co bude potřeba k tomu, abyste nakonec celý závod vyhráli? Jakou taktiku bude třeba zvolit?

Jak už ukázali Karel s Honzou na WCC, kapry asi chytat umíme. 🙂 Samozřejmě každý závod je o šťastném losu, ale jak říká Karel: Vylosovat dobré místo a vyhrát, to umí každý. Ale vylosovat „žumpu“ a z toho vyhrát, to umíme jen my. 🙂 Samotná taktika lovu vždy záleží na aktuálních podmínkách přímo u vody. Vždy je potřeba se přizpůsobit daným podmínkám a z toho se pokusit vytěžit maximum.

 

Je něco, na co se budete spoléhat? Proč zrovna na to?

Co se týče návnad a nástrah, budeme spoléhat na naše osvědčené klasiky, které prostě fungují. Určitě v naší výbavě nebude chybět boilie 3XL, Gigantica a boilie Extasy. Budeme s sebou mít také jednu z dalších našich novinek, ale o tom bych se z taktického hlediska nerad rozpovídal takhle před závodem.

 

Kdo je podle Vás největším favoritem na celkové vítězství? Přeci jen, to startovní pole je extrémně nabité zvučnými jmény.

Na tuto otázku nedokážu jednoznačně odpovědět. Těch zvučných jmen a šikovných kaprařů bude na těchto závodech většina. Tento závod může vyhrát opravdu kdokoliv.

 

Když slyšíte Tovačov, co se Vám vybaví?

Když slyším název Tovačov, vybaví se mi hluboká pískovna s čistou vodou, která je zarostlá travami a je osazena pěknými, dorostlými kapry. Na tomto revíru jsem osobně nikdy nerybařil a i možná proto se tam těším. Samozřejmě vím a sleduji, co se na Tovačově chytá. Velkých kaprů je tam dnes už opravdu velké množství. A hlavně se už chytají kapři i s váhou kolem 25 kilogramů, což je na naši malou republiku unikátní úlovek.

 

Věříte, že letos na Tovačově uspějete?

Samozřejmě se budeme snažit o co nejlepší výsledek. Na tomto závodě se mi líbí i to, že se nebodují ryby na kilogramy, ale boduje se pouze 5 nejtěžších ryb. Tato pravidla jsou mému stylu chytání asi nejbližší.

 

Pohled redakce: Nikl Team je největším favoritem tovačovského maratonu. Medaile se očekává!

jiri_majer_nikl_teamNechceme se žádného mančaftu, který bude příští týden v Tovačově startovat, nijak dotknout. Ale papírové předpoklady mluví jasně. Pokud se podíváte na složení závodních týmů, jen těžko tam naleznete tak silné trio jako u Nikl Teamu. Karel Nikl, Jan Dadák a Jiří „Scopex“ Majer jsou jednoduše velkou zárukou toho, že to bude na konci tovačovského závodu „cinkat“. Přesto, mluvíme o papírových předpokladech, realita přímo na Tovačově může být jiná.

jiri_majerMusíme začít u Karla Nikla. Ten totiž v posledních letech patří k velkým hvězdám závodní kaprařiny. Zářným příkladem je například pražský maraton, na kterém Karel Nikl sbírá jeden úspěch za druhým. A na kterém bere stříbrnou medaili jako neúspěch! Letošní rok má Karel Nikl fantastickou závodní formu, kterou korunoval velice cenným úspěchem na WCC 2016 na Nových Mlýnech. Zde Nikl Team rozmetal zbytek závodního pole a po skvělém vmajer_jiriýkonu získal tolik ceněný titul. Tohle je forma jako hrom! Důležitou zprávou je, že Karla Nikla bude tak jako na WCC 2016 doprovázet i na Tovačově jeho klíčový parťák Jan Dadák.

Ano, právě další dva parťáci Karla Nikla – Jan Dadák a Jiří „Scopex“ Majer – jsou velice klíčovým faktorem pro úspěšný závod. Celý tým v takovém složení má obrovské zkušenosti z nejrůznějších závodů. A to se může njiri_scopex_majera těžkém Tovačově hodit. Bude neskutečným zážitkem sledovat to, co bude toto trio na Tovačově předvádět.

Hlavním motorem, který požene Nikl Team k úspěchu, bude ale motivace. Karel Nikl vyhrál celou řadu závodů. Několikrát triumfoval na maratonu v Praze, kde je takřka neporazitelný. Obrovský úspěch zaznamenal i na WCC na Nových Mlýnech. Ale! V historických tabulkách závodu v Tovačově chybí. Nikdy na moravské Mekce netriumfoval. Ta motivace bude proto u Karla Nikla obrovská. A pokud by Karel Nikl se svými „kumpány“ vyhrál letošní ročník maratonu na Tovačově, mohl by se konečně plným právem nazývat králem českých kaprařů v závodní kaprařině. Uvidíme tedy, jak si tento hvězdný tým povede. My v redakci věříme, že Nikl Team je prostě největším adeptem na zlaté medaile. Ať se to někomu líbí nebo ne…

Redakce InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -