Domů Ostatní Rybářské závody Michal Kučera z MIKBAITS: „Tovačov je těžká voda. O vítězi rozhodne los,...

Michal Kučera z MIKBAITS: „Tovačov je těžká voda. O vítězi rozhodne los, odhad situace a umění nachytat velké ryby.“

- Reklama -

CARP MARATON TOVAČOV 2016 se kvapem blíží. Na věhlasném závodě se představí ti nejlepší kapraři jak z České republiky, tak i ze zahraničí. A bude to pořádný souboj! Mezi horké favority na celkové prvenství bez jakýchkoliv debat patří i tým okolo Michala Kučery z firmy MIKBAITS. Právě Michal Kučera, zakladatel a majitel této renomované kaprařské společnosti, má na Tovačov velice dobré vzpomínky, protože právě zde vybojoval svůj první velký úspěch v závodní kaprařině. Pojďte se s námi podívat na to, jak se Michal Kučera připravuje na aktuální ročník…

Je tomu 10 let, co Michal Kučera slavil jeden ze svých největších úspěchů v závodní kaprařině. A bylo tomu právě v Tovačově. Jenže za tu dobu se toho hodně změnilo. Ostatně, Michal Kučera to sám přiznává. Podle jeho slov se Tovačov za tu dlouhou dobu výrazně změnil. Přibylo kaprů, kteří jsou sice větší, ale taky opatrnější. Přesto! Michal Kučera věří, že jeho tým na letošním ročníku CARP MARATON TOVAČOV uspěje. „Uděláme pro to s Petrem a Šárkou Kauckou maximum,“ říká.

 

Michal Kučera o CARP MARATONU TOVAČOV 2016

Po čtyřech letech se vrací legendární kaprařský maraton do Tovačova a Vy na něm nebudete chybět. Na co se nejvíce těšíte na letošním ročníku CARP MARATON TOVAČOV?

Těším se na návrat na závody, které mi přinesly první velké vítězství v roce 2006, na spoustu skvělých kaprařů, kteří se této akce účastní, a také na to, že oproti WCC bude, alespoň doufám, organizace na úplně jiné úrovni, jak bývalo vždy na Tovačově zvykem.

kucera

 

Nebudeme chodit kolem horké kaše. Váš tým patří k velkým favoritům na celkové prvenství. Co bude potřeba k tomu, abyste nakonec celý závod vyhráli? Jakou taktiku bude třeba zvolit?

Startovní listina je tak nabušená, že za favorita lze považovat většinu týmů. Proto si nemyslím, že jsme jedni z největších adeptů na vítězství. Ta voda se dost proměnila – oproti roku 2006 výrazně a myslím si, že i oproti roku 2011, kdy vyhrál Hofi. Je tu totiž více ryb, jsou větší a vzhledem k obrovskému tlaku i opatrnější. K vítězství bude potřeba nejen dobrý los, ale i správný odhad situace a umění nachytat třeba ne nejvíce ryb, ale ty větší. Jak to udělat bude hodně záviset na vylosovaném místě.

 

Je něco na co se budete spoléhat? Proč zrovna na to?

Máme několik stálic na velké kapry, jako je Fanatica Losos&Ráček&Asa, Fanatica Koi, Gangster G2, BigS a další, kterým věříme. A kromě toho s sebou bereme dráždivější věci typu Spiceman Pikantní švestka či Pampeliška, kdyby byl problém vůbec udělat nějaký záběr, což se po tom ochlazení na některých místech klidně může stát. Určitě vezmu i nový Spiceman WS2, nějaké plovky, těsta a další věci. To pro ten případ, kdyby bylo opravdu potřeba nějak výrazně improvizovat.

kucera

 

Kdo je podle Vás největším favoritem na celkové vítězství? Přeci jen, to startovní pole je extrémně nabité zvučnými jmény.

Budu se opakovat, favorité jsou téměř všichni a horkých favoritů je nejméně polovina pole. Bude záviset na losu, štěstí i okolnostech, třeba kdo bude chytat vedle. Velmi by mě potěšilo, kdyby uspěl alespoň jeden z našich týmů.

 

Když slyšíte Tovačov, co se Vám vybaví?

Opět se budu opakovat, ale první, co se mi pod pojmem Tovačov vybaví, je double vítězství z roku 2006. Dále si vybavím krásnou těžkou vodu, velké ryby, perfektní organizaci a těžká rána po zahajovacích večírcích. 🙂

 

Věříte, že letos na Tovačově uspějete?

Určitě bych rád, uděláme pro to s Petrem a Šárkou Kauckou maximum.

 

Pohled redakce: Tým MIKBAITS má zkušenosti „ze zlata“

Proč je tým MIKBAITS okolo Michala Kučery z našeho pohledu černým koněm letošního ročníku? Těch odpovědí je více. Už samotné zastoupení týmu ve složení Michal Kučera, Peter Hofierka a Šárka Kaucká o mnohém napovídá. Tým je poskládán z velice zkušených a šikovných kaprařů. Nemůžeme jinak, ale tohle složení opravdu budí pozornost.

kucera

Začněme u Michala Kučery. Ten je v letošním roce ve skvělé formě. Vzpomeňme si na začátek září, kdy tým právě okolo Michala Kučery perfektně šlapal na letošním ročníku WCC na Nových Mlýnech. Stačilo malinko a tým MIKBAITS si mohl z Nových Mlýnů odvést cenný kov. Nakonec ale skončili čtvrtí. I přesto! Jde o velice zajímavý výsledek, který může o lecčems napovědět. Ano, teď bude Michal Kučera a spol. lovit na jiné vodě, v jiných podmínkách a v trochu pozměněném složení. To ale nic nemění na tom, že v letošní sezóně je tenhle tým velice silný.

Michala Kučeru v letošním roce navíc perfektně doplňuje jeho týmový parťák Peter Hofierka. A právě on může být rozhodujícím „trumfem v rukávu“. Proč? Ve startovním poli není zase tolik rybářů, kteří by měli podobné úspěchy na Tovačově jako právě Peter Hofierka. Tento kaprařský mág ze Slovenska byl v roce 2010 na tovačovském maratonu na bronzové příčce. A další úspěch přišel hned následující rok, kdy spolu s Tomášem Vaňkem ovládli celý závod s obrovským náskokem. Připočtěme k tomu ještě úspěch Michala Kučery a dostaneme „zlaté duo“, které může ledacos ukázat.

Třetím členem týmu je pak Šárka Kaucká. Nezasvěcený by si pomyslel, že právě tato rybářka je v tomto uskupení pouze do počtu. Ale chyba lávky! Šárka Kaucká patří k nejlepším kaprařkám v České republice. Hromada fotografií s kapitálními kapry z tuzemských vod jasně dokazuje to, že Šárka prostě umí. Takže i ona bude velice velkým přínosem pro celý tým, který v tomto složení může bez nejmenších „výčitek“ pomýšlet na ty nejvyšší příčky.

Ano, ano. Říkat o některém z týmů, že je favorit daného závodu, možná zní troufale. Samotný výsledek ovlivňuje například vylosované místo nebo aktuální podmínky u vody. Přesto! Pokud se podíváte na to enormně silné složení týmu MIKBAITS, pak musíte uznat, že právě tito závodníci patří minimálně k největším „černým koním“ závodu. Bude proto velice zajímavé sledovat to, jak si toto trio povede. Podle našeho uvážení ale o této trojici příští týden ještě hodně uslyšíme!

CM Tovačov na InRybar.cz: Sledujte nejčerstvější informace z CARP MARATONU TOVAČOV na InRybar.cz. Budeme přinášet ty nejčerstvější informace ze závodu. Nenechte si ujít nic důležitého a buďte v obraze s InRybar.cz!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv Michala Kučery

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -