DomůOstatníRybářské závodyVZPOMÍNKA: Byla to jízda! TOP 5 nejlepších momentů na závodě Stairs2Hell 2019!

VZPOMÍNKA: Byla to jízda! TOP 5 nejlepších momentů na závodě Stairs2Hell 2019!

Rybářský závod Stairs2Hell 2019 na Nových Mlýnech je už minulostí. Třetí ročník tohoto extrémně těžkého závodu konečně vyhráli Češi! Celý závod na Novomlýnské nádrži v letošním roce nabídl rekordní ryby, hromadu krásných ryb, neuvěřitelné zvraty, krásný boj o celkové umístění a spoustu dalších nezapomenutelných okamžiků. Pochopitelně, i my v redakci InRybar.cz jsme závod bedlivě sledovali, a rozhodli jsme se, že si připomeneme TOP 5 okamžiků z letošního ročníku z našeho pohledu. Co nás nejvíce zaujalo?

Rekordní double, který rozhodl závod: Dominik Zavadil, Petr Kostka a Carlos Kuchař. Tihle rybáři jsou prvními Čechy, kteří dokázali zdolat všechny těžké překážky Novomlýnské nádrže, a také dokázali přechytat našlapané startovní pole. A startovní listina byla skutečně narvaná zvučnými jmény. Přesto! Na tohle trio z týmu Keystyle.cz & MIKBAITS byli všichni krátcí! Tito závodníci dokázali celkově „nasbírat“ 67,09 kilo, takže právem vyhráli!

I když je závod hodně dlouhý, a samozřejmě nevyzpytatelný, tak o úspěchu tohoto konkrétního týmu se začalo velice hlasitě hovořit už několik dní před finišem závodu. Tým Keystyle.cz & MIKBAITS totiž dokázal v rozmezí velice krátké doby dostat na břeh dva obrovské kapry přes 23 kilo váhy!

První ryba vážila 23,31 kilo, a rázem byla rekordním kaprem v historii závodu Stairs2Hell. Netrvalo dlouho a závodníci během chvíle svůj rekord ještě navýšili. A to rekordním kaprem 23,54 kilo! Obě ryby byly naprosto fantastické! Jasně, jak jsme řekli – závod v tuto chvíli ještě nebyl ani zdaleka v „cílové rovince“, jenže tímhle double obrovských kaprů tým Keystyle.cz & MIKBAITS získal obrovskou psychikou výhodu.

Však v momentě, kdy se zpráva o rekordních kaprech dostala k veřejnosti, tak tento tým vedl závod téměř o 30 kilo, později se náskok ustálil na něco okolo 20 kilo. To prostě přidá k psychické pohodě! Z našeho pohledu tohle byl prostě rozhodující okamžik, který rozhodl o ceněném triumfu tohoto mančaftu na letošním ročníku Stairs2Hell. Zaslouženě!

Nejzajímavější ryba letošního Stairs2Hell: Tenhle kapr nebyl nejtěžší, ani nerozhodoval o těch nejvyšších příčkách. Přesto právě tuhle rybu si budeme nejvíce pamatovat! O jakém kaprovi to mluvíme? O šupináčovi, kterého chytil tým CARPSONBAITS. Tenhle mančaft chytal na lovném místě 54, a právě tady chytil úchvatnou rybu!

No jen se na něho podívejte! Ten pupek! Kapr vypadá, jakoby chvíli před záběrem slupnul fotbalový míč. Nádherná ryba! Kapr vážil 21,97 kilogramů. K dokonalosti tohoto úlovku pak přispívá to, že na kaprovi není viditelné jediné poškození, jediná známka zranění. Nádherný pohled! Famózní ryba!

V redakci jsme si jen říkali, že je velká škoda, že tenhle kapr neměl o 3 nebo 4 kila více. V tu chvíli by tenhle šupík vážil okolo 25 kilogramů, a z našeho pohledu by to byla asi nejzajímavější ryba všech 3 ročníků Stairs2Hell. Tohohle kapra si prostě budeme pamatovat!

Noc gigantů: Tenhle ročník byl zcela výjimečný i v napínavosti! Třeba na poslední noc prostě nezapomeneme! Poslední večer se na rybářském internetu zjevila naprosto famózní zpráva, že tým L.T. Baits III dokázal na lovném místě 12 zdolat obrovského šupináče o váze 24,87 kilogramů. Fantastický kapr! Nefalšovaný novomlýnský klenot, na který čekala celá rybářská veřejnost! Po několikáté už se v letošním ročníku posouvala rekordní hranice nejtěžšího kapra na Stairs2Hell. Pro tým L.T. Baits III tohle byla i zásadní ryba z pohledu celkového umístění – i díky tomuto kaprovi se tento tým umístil na fantastickém 5. místě. Bomba!

Jenže ten, kdo by si pomyslel, že tenhle kapr bude jediným gigantem této noci, spletl by se. Tahle noc totiž byla magická, a rybářům neuvěřitelně přála. A pak to přišlo! Z lovného místa 68 se přihlásil mančaft SCRAP BAITS, který dokázal dostat na břeh šupináče o váze 25,88 kilogramů. Absolutní bomba! Neuvěřitelná věc! Nádhera! Famózní práce! Poprvé v historii Stairs2Hell byl uloven kapr přes 25 kilo váhy!

V redakci jsme dlouho do noci sledovali to, co se na Stairs2Hell děje. A i když jsme nebyli přímo na místě, to dění nás neuvěřitelně vtáhlo. Organizátorům (a především media týmu) patří obrovský dík a uznání za to, že dokázali informace přinášet v takto kvalitní a napínavé podobě. Bomba! Už teď víme, že právě tato poslední noc se díky tomu všemu zapíše do historie závodu Stairs2Hell.

Vyrovnaná konkurence: Když se člověk podívá na TOP 5 umístění na Stairs2Hell 2019, tak si řekne, že letos byly rozdíly v konečných úlovcích dost rozdílné. Však taky, pátý tým L.T. Baits III ztratil na vítěze přes 13 kilo. Jenže ono se na to dá podívat i z jiného úhlu pohledu…

Když se podíváte na týmy od 5. až do 12. místa, tak rozdíl mezi těmito mančafty je jen 5 kilo! Vzhledem k průběhu závodu tohle fakt není mnoho! Tohle prostě naznačuje, jak ta širší špička závodu byla nesmírně vyrovnaná. A nás opravdu bavilo, jak se týmy velice rychle a dravě předbíhaly. Však taky ještě 11. října ráno – den před koncem závodu – byl na průběžném 3. místě tým L.T. Baits II, čtvrtí byli závodníci z Starbaits SK, a pátý byl tým CARPSONBAITS.

Za necelých 24 hodin bylo ale všechno jinak! Dopředu se narval mančaft SCRAP BAITS, který se vyšvihl dokonce na 2. místo. Třetí skončili Slováci z JRC, čtvrtí Rakušané z týmu Bait Service Austria, a páté místo obsadil tým L.T. Baits III.

Ještě před několika hodinami umístění na bedně L.T. Baits skončili na 10. místě, Starbaits SK z bramborové příčky spadli na 7. místo a zmíněný tým CARPSONBAITS skončil na 11. místě. Tohle je důkaz toho, jak se pořadí během několika hodin měnilo jako na houpačce. Pro týmy to musely být neskutečné nervy, ovšem diváka to neuvěřitelně vtáhlo do děje. Za nás palec nahoru!

Nabitý sumář úlovků: Na letošním ročníku Stairs2Hell se ulovilo 46 kaprů přes 15 kilogramů, 13 kaprů přes 20 kilogramů a 1 kapr přes 25 kilogramů!!! Tohle je ta nejlepší odměna pro všechny lidi, kteří se na závodě Stairs2Hell podílejí. Fantastická čísla!

Navíc, nezapomínejme na to, že 68 týmů z 95 chytilo bodovanou rybu nad 7 kilo. Alespoň jednu! To by taky nemělo zapadnout! A taky je třeba připomenout, že hned 25 mančaftů mělo celkový součet 40 a více kilogramů. Tohle je prostě vynikající výsledek!

Co bychom si (jako diváci) přáli „zlepšit“?

Závod Stairs2Hell je z našeho pohledu už teď – po pouhých 3 ročnících – nejprestižnějším kaprařským závodem na území České republiky. Tenhle závod je totiž zasazen do jedné z nejlepších rybářských lokalit u nás, letos organizátoři změnili termín, což je jenom dobře. Na závod přijela velmi zvučná jména, která potvrdila své kvality, kdy někteří rybáři z hodně „problematických“ míst tahali krásné ryby. Radost pohledět!

Jako diváci máme jedno jediné přání, které by mohlo závod z našeho pohledu posunout. V dalším ročníku bychom si přáli, aby na závodě Stairs2Hell startovalo více zahraničních týmů. Nás prostě zahraniční konkurence nesmírně baví! Ale bacha! Nemyslíme nutně, aby tady jezdili kapraři Velké Británie, Německa nebo Francie. Ne! My bychom si jako „koření“ závodu přáli Rakušany, Maďary, Slovince, prostě kohokoliv. Proč? Z našeho pohledu je prostě super, když ve startovní listině je více národností – člověk rád poslouchá, jak vnímají Novomlýnskou nádrž, a jak se s ní snaží popasovat.

I letos nás bavilo například sledovat rakouské závodníky z týmu CARPSPOT, kteří loňský ročník zcela ovládli. Letos to Rakušanům sice stačilo „jen“ na 15. místo, ale bylo prostě zajímavé je sledovat. A nezapomínejte na to, že i letos se na 4. místě umístil jiný rakouský tým Bait Service Austria. Rakušanům se tady daří, tak co jich sem dostat více?

Jasně, organizátoři se snaží na závod zahraniční závodníky dostat, chce to prostě čas. My jen chceme vzkázat – v tomhle určitě nepolevujte! Suma sumárum: Organizátorům Stairs2Hell chceme vyseknout hlubokou poklonu. Z našeho pohledu je super, že se taková akce na území České republiky koná. A už teď se těšíme na další ročník!