Domů Recenze výrobků Jiné Háčky na feeder MATRIX SW FEEDER

Háčky na feeder MATRIX SW FEEDER

- Reklama -

Není tomu zase tak dávno, co se i na tuzemském rybářském trhu objevila věhlasná anglická firma MATRIX. Jedná se o společnost, která se zabývá vývojem a výrobou vybavení pro milovníky feederu. Mezi rybáři je velice dobře známo, že anglické společnosti patří k těm nejlepším na světě. Proč? Odpověď je jednoduchá. Anglie je kolébkou rybaření, takže výroba, a hlavně vývoj, rybářských potřeb má v této zemi obrovskou tradici. Ale! Právě Angličané jsou spojováni především s výrobou rybářských potřeb pro kapraře, které si díky prvotřídnímu zpracování a kvalitě získaly fanoušky po celém světě. Jak je tomu ale u feederu? O tom si teď něco povíme…

fish_matrixMožná by někdo čekal, že si pro recenzi vybereme například nějaký prut nebo naviják od společnosti MATRIX. Ano, mohli bychom. Ale o kvalitě a přístupu dané rybářské firmy nejvíce prozradí malé detaily. Tedy nenápadný sortiment, který vypadá naprosto běžně, a který nebudí nijak zvláště velkou pozornost. Takovým ideálním a „nenápadným“ výrobkem jsou například háčky. Když se řekne slovo háček, tak jen u málokterého rybáře vzbudí nějakou větší pozornost. A přitom se jedná o jednu z nejdůležitějších součástí rybářovy výbavy. Navíc, vyráběné háčky mohou o dané firmě hodně napovědět. Na háčcích se totiž pozná, jak daná firma přistupuje k detailům, ke zpracování, anebo k inovacím. Možná vám zatím není jasné, jak to myslíme, ale k tomu se teď dostaneme…

 

O háčcích MATRIX SW FEEDER

Při zkoumání sortimentu společnosti MATRIX nás do očí ihned praštily tyhle „zvláštní“ háčky. Pokud se na ně pozorněji podíváte, pak si jistě všimnete zploštělého raménka. Tato úprava ovšem není nějakým pouhým výstřelkem. Naopak! Jedná se o funkční „vychytávku“, která je vskutku geniální!

hacek

Proč tedy mají háčky na ryby MATRIX SW FEEDER takto upravené raménko? Toto vylepšení má za úkol lepší držení nástrahy při lovu na živou nástrahu, například na červy. Zploštělé raménko háčku totiž mnohem lépe drží takovou nástrahu, a to i v tom případě, kdy dá rybář do udice razanci, aby dostal jeho montáž do větší vzdálenosti. Toto vylepšení je tak velice užitečné. S něčím podobným jsme se u takto malých háčků ještě nesetkali. A musíme tedy říct, že tato inovace nás opravdu překvapila, a samozřejmě také potěšila.

hacek_s_cervy

Pojďme dále. Háčky na feeder MATRIX SW FEEDER jsou vyráběny s lopatkou. Ta má nádherně kulatý tvar, takže riziko přeříznutí tenkého navazovacího materiálu při zdolávání ryby nepřipadá v úvahu. Lopatky na háčcích MATRIX SW FEEDER nejsou nijak přehnaně rozměrné, proto nijak negativně neovlivňují vlastnosti háčku (například při „nasávání“ rybou). Ony lopatky na háčcích MATRIX SW FEEDER nás skutečně potěšily, jsou nádherně zpracované i do těch nejmenších detailů. A to jsme příznivci především háčků s očky…

hacky_na_feeder

Nesmíme zapomenout ani na celkové zpracování háčků MATRIX SW FEEDER. To je opravdu parádní. Háčky mají nádherný tvar, který při „nasátí“ rybou napomůže k efektivnímu zaseknutí. Raménka těchto háčků jsou spíše kratší, takže jsou vhodné především pro lov kaprovitých ryb na červy nebo kousky žížal. To, že tyto háčky jsou vhodné především při lovu na červy nebo žížaly, prozrazuje i „síla“ drátu. Ten je „jemný“, tudíž rybář při napichování na tyto háčky nástrahu nijak neroztrhne. A na závěr. Perfektní jsou i špičky těchto háčků – jsou až neuvěřitelné ostré.

matrix_sw_feeder

Háčky MATRIX SW FEEDER jsou k dostání v 6 velikostech. Nejmenší háčky seženete ve velikosti 20, ty největší pak ve velikosti 10. Rybář má tak díky této nabídce skvělou možnost k tomu, aby si obstaral háčky na feeder nebo plavanou přesně v té velikosti, kterou v danou chvíli potřebuje. I když je MATRIX anglickou společností, tak tyto háčky vyrábí v Japonsku. Ale to není nic neobvyklého, anebo snad špatného. Právě Japonsko je totiž domovem těch nejlepších firem, co se výroby háčků týče. Je tedy dobře, že se angličtí vývojáři uchýlili do „péče“ japonských mistrů, kteří jsou díky prvotřídním háčkům pověstní po celém světě.

 

Testování u vody: Strach z malé velikosti

Původně jsme chtěli tyto háčky testovat na Berounce. Tedy na řece, kde si člověk skvěle zachytá nádherné plotice, anebo cejny. Což jsou ideální ryby pro prvotní testování těchto docela malých háčků. Jenže co čert nechtěl – najednou jsme se objevili na březích jedné z pískoven u Hradce Králové. Ano, v téhle vodě také žijí plotice, ale můžete zde narazit i na hejno divokých kapříků. A ta šance není nijak malá. Ale co už, jdeme na testování!

matrix_rybareni

Zakrmili jsme. A na navázané háčky MATRIX SW FEEDER na silonu o průměru 0,12 mm jsme napíchli čerstvé červíky. Jdeme na to. „Anglán“ dopadl na hladinu. Hle! Špička se hýbe! Najednou oranžová špička „anglánu“ mizí pod zakalenou hladinou. Záběr! Hned při prvním kontaktu s rybou je mi jasné, že tohle je jeden z těch divokých kapříků. A najednou si uvědomím, že mám navázaný drobný háček MATRIX o velikosti 16 na tenkém silonu. Jedna ze součástí výbavy to tak nemusí vydržet. Zmýlil jsem se! Po chvíli mám v podběráku čilého a krásně zdravého kapříka.

kapr-plavana-zdolavani

Více než úlovek mě ale potěšilo to, že malý háček i tvrdý nápor odrostlé ryby vydržel. Nebyl nijak pohnutý, anebo jinak poškozený. Ne. Možná to byla náhoda, možná jsem zrovna trefil povedený kus. Ale ten den jsme nachytali asi 9 kaprů, kteří dávali jemnému vybavení pořádně zabrat. A háčky MATRIX SW FEEDER tuhle tvrdou šichtu vydržely, a také skvěle držely v rybích tlamách. Je opravdu příjemné vědět, že na některé háčky se můžete stoprocentně spolehnout. Ono to totiž neplatí vždycky…

 

Závěrečné hodnocení: Nenápadný elegán, který má co nabídnout

Tuto podkapitolu začneme takovým malým „mudrováním“. V dnešním rybářském světě naleznete hromadu rybářských potřeb, na kterých je napsáno MADE IN CHINA. Nechceme být nijak jízliví, ale ono to mnohdy o kvalitě daného produktu leccos vypovídá. Je proto opravdu příjemným překvapením, že na pytlíku háčků vidíte i dnes nápis MADE IN JAPAN. Ten, kdo má nějaký naviják nebo prut s podobným nápisem, určitě tuší, na co narážíme. Funguje vám to dodnes, že?

hacky

Na těchto háčcích se nám líbí dvě věci – inovace a elegance. Firma MATRIX je pověstná tím, že se neustále snaží posouvat hranice možností. A ono vylepšení na raménku háčku je toho jasným důkazem. Na první pohled se nejedná o nic zajímavého, ale pokud si tyto háčky zkusíte, pak ihned zjistíte, že jsou při lovu s živou nástrahou opravdu perfektní. A nesmíme zapomenout na to, že se tady bavíme „jen“ o háčcích, tedy o sortimentu, na kterém toho k vylepšení už moc není. Za tohle fakt klobouk dolů.

hacky_matrix

A k té eleganci. Jde vidět, jak si firma MATRIX dala záležet na zpracování i tak běžného sortimentu, jakými háčky bezesporu jsou. Háčky na feeder MATRIX SW FEEDER jsou skutečně parádní. Mají nádherný tvar, jsou vyrobené z kvalitního materiálu a jejich vlastnosti jsou prvotřídní. Výsledkem je tak vynikající „nenápadný výrobek“, který by měl mít každý milovník jemné rybařiny. Tyto háčky vám můžeme vskutku doporučit!

 

Technické parametry: Háčky na feeder MATRIX SW FEEDER

matrix_hackyVelikosti: 6

Balení: 10 kusů háčků

Barva: Matná

Model: Lopatkový

Výhody: Zploštělé raménko pro lepší držení živé nástrahy, vynikající ostrost háčků, jemný drát, vysoká pevnost a odolnost

Nevýhody: Žádné

 

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -