DomůRecenze výrobkůNástrahy a návnadyAtraktivní plovoucí těsto na kapry se silnou vůní, které vyrobíte za pár...

Atraktivní plovoucí těsto na kapry se silnou vůní, které vyrobíte za pár vteřin

- Reklama -

Při chytání kaprů na klasické krmítko rybáři rádi používají nejrůznější těsta. Tato nástraha totiž ve vodě skvěle pracuje. Těsto na kapry má velmi zajímavou konzistenci, která je taková „gumová“. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Těsto na kapry totiž ve vodním prostředí vypouští lákavou vůni nebo odér, takže nástraha vytváří atraktivní pachovou stopu. A to se kaprům moc líbí! Tato nástraha je opravdu skvělá pro rychlé chytání, kdy si chceme užít hlavně hodně záběrů. Jedno takové zajímavé „těsto na kapry“ vyrábí i česká rodinná firma KAPRPRO. A je to hodně zajímavá nástrah!

Revoluce na háček ! Takto se jmenuje netradiční prášková nástraha, kterou vyrábí KAPRPRO. Ano! Rybářovi nedojde v kelímku hotové těsto, ale prášek. A v kelímku jsou i polystyrenové kuličky. Co s tím? Princip je naprosto jednoduchý! Rybář na háček napíchne libovolný počet polystyrenových kuliček (pochopitelně dost záleží na velikosti háčku), a tyto kuličky namočí. A pak namočený polystyren vyválí v prášku.

Díky tomu na háčku velmi rychle vznikne lákavé soustečko z těsta na kapry, které je ale svou konzistencí opravdu zvláštní. Jak to myslíme? Nejedná se o těsto na kapry, které by připomínalo třeba populární obalovačky, spíše jde o takovou konzistenci, která připomíná žvýkačku. A za tohle fakt velký palec nahoru! Proč? Protože právě taková konzistence se parádně hodí i na takové vody, kde je přebytek menších ryb, takže ty tak naši nástrahu okamžitě nerozcupují na kousky.

VIDEO: Jak vypadá těsto na kapry Revoluce na háček? Mrkněte na video!


 

Výhody Revoluce na háček KAPRPRO?

Tato nástraha je neobvyklá už tím, že je k dostání v práškové podobě. To není úplně obvyklé! Přesto, není se čeho obávat. Právě práškový podoba nám zajišťuje to, že nástraha na kapry bude mít dlouhou trvanlivost, takže třeba nehrozí zplesnivění nástrahy. Ne! Rybář si prostě nástrahu vyrobí během několika vteřin až u vody. A to pěkně čerstvou! Tohle vidíme jako velkou výhodu, protože tohle je docela dost „úsporný přístup“.

Plovoucí těsto Revoluce na háček  je k dostání v 15 příchutích…

Plovoucí těsto na kapry Revoluce na háček je k dostání ve 30 gramových kelímcích, které stojí 78 korun. Tohle je cena, která u těchto „měkkých“ nástrah na kapry z dílny KAPRPRO patří k těm vyšším, což může některé fanoušky této značky zaskočit. Na druhou stranu: Při srovnání ceny s jinými měkkými nástrahami od jiných výrobců je cenovka na kelímcích Revoluce na háček pořád v mezích. Jaké výhody Revoluce na háček od KAPRPRO vlastně nabízí?

Silná vůně

Asi nejsilnější zbraň této nástrahy! Už po otevření kelímku rybář ucítí silnou vůni, anebo živočišný odér. A to je důležité! Protože právě nástrahy, které dokážou vytvořit silnou pachovou stopu, patří k těm nejúspěšnějším. Dobrou zprávou je také to, že tato nástraha díky své konzistenci dokáže vydávat silnou vůni i ve studené vodě, což se hodí na začátku nebo konci rybářské sezóny, kdy jsou ryby už více pasivní.

Revoluce na háček je fakt perfektní!

Rybáři si toto zajímavé plovoucí těsto na kapry mohou vybrat hned v 15 příchutích. Na výběr jsou jak sladké, tak živočišné vůně. Pokud se bavíme o sladkých příchutích, tak ty jsou k dostání v nesmrtelných klasikách – vanilka, med, scopex nebo jahoda. Fanoušci živočišných odérů si pak mohou vybírat osvědčené příchutě jako halibut, patentka, anebo velepopulární příchuť hnijící červ.

Důležitou součástí nástrahy jsou polystyrenové kuličky, díky kterým těsto na kapry plave

Ptáte se na náš názor, jakou příchuť bychom si vybrali? Z našeho pohledu je hodně zajímavá například švestka, která v provedení KAPRPRO nikdy nezklame. Jedná se o jemnou, ale přitom „nepřehlédnutelnou“ vůni, která patří k tomu nejlepšímu ve světě rybařiny odjakživa. My máme k té švestce prostě slabost.

Konzistence

Revoluce na háček je velmi zajímavá tím, jakou má konzistenci. Opravdu se nejedná o klasické těsto na kapry, které má tužší konzistenci. Ne! Fakt si to spíše představte jako žvýkačku. Revoluce na háček je krásně „gumová“ a jde velmi zajímavě natáhnout mezi prsty. Tato konzistence se nám fakt hodně líbí, protože dává tušit, že nástrahu okamžitě neroztrhají malé plotice, perlíni nebo oukleje na silně zarybněných vodách. Tohle je super!

Takto vypadá Revoluce na háček  po otevření

Tato konzistence nástrahy je pak hodně zajímavá i proto, že díky ní se z nástrahy rychle uvolňují atraktivní vůně. Jelikož nástraha nemá žádný tuhý obal, tak ihned po vhození do vody začne vonět/páchnout. A tohle je taky super! Proto tuto nástrahu rybáři velmi rádi používají ve chvíli, kdy chtějí mít hodně záběrů, anebo i za škaredého počasí (zima, chladná voda), kdy jsou ryby pasivnější.

Chování ve vodě

Velmi silnou zbraní je i to, že nástraha na kapry Revoluce na háček obsahuje i polystyrenové kuličky. Ty v balení nejsou jen tak. To ne! Ve chvíli, kdy rybář napíchne na háček polystyrenové kuličky, které obalí v těstě, tak nástraha rázem bude plovoucí. A to je samozřejmě extrémně zajímavá vlastnost. Je prostě super, když na krmítkem bude stát zajímavé soustečko pro kapry. Super! Jen pro pochopení: Těsto samo o sobě plovoucí není, ale pouze s polystyrenem.

Tohle je jedna z nejsilnějších zbraní tohoto zvláštního těsta na kapry

Proto je toto plovoucí těsto na kapry s polystyrenem tak vhodné například na silně zanesené nebo zarostlé revíry. Jen si to představte: V momentě, kdy je v revíru velký nános odumřelé vegetace, anebo třeba bahna, tak to nevadí. Protože po nahození se nástraha krásně nadzvedne, takže se v tomto nepořádku na dně neztratí. Velký palec nahoru!

 

Nástraha není vhodná pro „lenivé“ rybáře

Pokud patříte k rybářům, kteří mají rádi vše už nachystané, pak si výběr téhle nástrahy rozmyslete. V balení prostě dostanete prášek a polystyren, takže finální nástrahu si prostě musíte vyrobit. Jasně, celá výroba trvá fakt jen několik vteřin, ale pro někoho to může být piplačka. Takže jen ať víte, že jsme vás varovali.

Nástrahu je před chytáním nutné vyrobit. Zabere to pár vteřin…

Jak vlastně ta výroba vypadá? Je to fakt jednoduché: Prostě stačí otevřít balení a z pytlíku vytáhnout požadované množství kuliček. Ty napíchneme na háček. Následně je namočíme a takto namočené je vložíme do prášku. Pokud chceme vzniklé sousto zvětšit, pak jej budeme stále namáčet a obalovat. Z prášku jde vyrobit i velká kulička na kapry se silnou vůní, který je rozhodně zajímavou nástrahou!

 

Suma sumárum: Zajímavá nástraha na vycházky, kdy kapři moc neberou

S tímhle se setkal už každý rybář: Dlouhé hodiny se číhátka pod pruty ani nehnou, a skoro to vypadá jakoby ve vodě ani žádné ryby nebyly. Ať už rybář na háček napíchne kukuřici, pečivo, anebo cokoliv dalšího, tak pořád se nic neděje. No, a právě do těchto dní je plovoucí těsto na kapry Revoluce na háček jako dělané.

Revoluce na háček je hodně zajímavá nástraha třeba do těch dní, kdy kapři moc neberou

Tato nástraha totiž zase nabízí něco jiného – atraktivní vůni, hodně zajímavou konzistenci, anebo třeba to, že plave. A právě tyhle vlastnosti mohou kapry ve výsledku přemluvit k záběru. Revoluce na háček je z našeho pohledu zajímavým doplňkem k ostatním nástrahám na položenou nebo na feeder, kterou stojí za to mít u sebe, byť jen jednu nebo dvě krabičky.

Silné stránky

Krásná vůně, hodně atraktivní konzistence, je plovoucí, trvanlivost nástrahy, široká nabídka příchutí a barev

Nevýhody

Pracnější příprava, trochu vyšší cena

Redakce InRybar.cz 

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -