DomůAkční nabídkaRybaření na method feeder: jak vybrat správné krmítko? Tady jsou tipy

Rybaření na method feeder: jak vybrat správné krmítko? Tady jsou tipy

- Reklama -

Method feeder je v posledních sezónách populární rybolovnou metodou. Toto chytání totiž kombinuje silné stránky lovu na krmítko se vzrušujícími okamžiky z feederu. Věčné téma je potom výběr krmítek.

Ano, rybáři se velmi často ptají na to, jaké krmítko na method feeder vybrat. To pochopitelně závisí na tom, na jaké lokalitě budeme rybařit. Je samozřejmě rozdíl, jestli s method feederem jedeme na stojatou nebo na tekoucí vodu. Ale žádný strach! Připravili jsme pro vás praktický přehled krmítek do nejrůznějších podmínek.

 

Jaká krmítka zvolit do daných podmínek?

Kromě toho, že vody rozdělujeme podle proudnosti, tak potom se ještě musíme zaměřit třeba i na skladbu dna. Je totiž rozdíl, jestli budeme rybařit na bahnitém revíru nebo na vodě s kamenitým či písčitým dnem. Tohle všechno hraje při výběru krmítka na method feeder pochopitelně velkou roli.

Stojatá voda (písek a štěrk): Při chytání na „stojáku“ s tvrdým podkladem, na kterém jsou kameny nebo písek, můžeme použít prakticky jakékoliv krmítko na method feeder. Na podobných vodách dokonce můžeme používat lehčí modely, které by třeba na řece „nedělaly dobrotu“. Někteří rybáři pak rádi používají otevřenější modely krmítek pro rychlý rozpad krmení.

Jaké krmení použít? Na podobných podkladech, které mají tmavé zbarvení, je dobré používat barevně atraktivní krmení. Typicky se jedná o žluté nebo červené krmné směsi, které můžeme doplnit anglickou vločkou, červy a dalšími atraktanty. Krmítka na štěrkovitá a písčitá dna najdete na e-shopu ZFish.cz

Rybníky a bahnité vody: Při chytání na rybníku je třeba už pracovat s tím předpokladem, že na podobné vodě bude pořádně bahnité dno. A to by mohlo doslova „vcucnout“ naše krmítko. Co s tím? V takovém případě je vhodné použít co možná nejlehčí model, který nebude mít tendenci se v bahnu „utopit“.

V tomto případě je i lepší chytat na uzavřenější tvary krmítek, do kterých bahno „nenateče“. Aby bylo krmítko co nejvíce efektivní, je ideální s ním pracovat už při nahození. Co tím myslíme?

Ideální je před dopadem na dno lehce přibrzdit, čímž se zpomalí náraz o dno. Co se týče krmení, tak i v tomto případě můžeme použít takovou návnadu, jako v případě lovu na kamenitých vodách. Krmítka na bahnitá dna najdete na e-shopu ZFish.cz .

Proudné řeky: Tohle je „vyšší dívčí“. Řeka je v něčem náročnější než stojaté vody, což je dáno pochopitelně silnějším proudu. Ale netřeba kreslit vodníka na zeď! Základním pravidlem je použití těžších modelů krmítek, takže pokud to váš prut na method feeder vydrží, pak použijte klidně 90gramové krmítko.

Při rybaření na řece pak doporučujeme používat větší krmítka, která lépe „drží“ na dně řeky i v případě silnějšího proudu. Zároveň na větší krmítka se vleze podstatně více návnady, takže ta tak vydrží do příjezdu říčních ryb. Super!

Co se týče krmení: ideální jsou vlhčené peletky nebo těžší směsi, které vydrží i ve zmíněném proudu delší dobu. Krmítka na proudné řeky na method feeder najdete na e-shopu ZFish.cz

Tvrdé dno a kameny na řekách: A pak jsou tady ještě proudné lokality, na kterých je opravdu tvrdé dno s velkými kameny. I v tomto případě je vhodné používat větší modely krmítek, u kterých není tolik velké riziko zapadnutí mezi kameny. Zároveň větší model krmítka zabraňuje „cestování“ montáže po kamenitém dne.

I při lovu na takových vodách je zapotřebí „pracovat“ s krmítkem už při hodu. To v překladu znamená, že krmítko necháme volně padat, a poté ho moc nepřitahujeme k sobě (zamezení pohybu po nerovném terénu).

V tomto případě je potom ideální používat i delší návazec na method feeder. Krmení pak volíme podle síly proudu. Tady platí jednoduché pravidlo: čím silnější proud, tím tužší krmení. Krmítka na lov na řece najdete na e-shopu ZFish.cz

 

Method feeder: rybářská zábava zaručena!

Pokud si chcete method feeder vyzkoušet, pak rozhodně na nic nečekejte! Tato rybolovná metoda nabízí opravdu perfektní rybářskou zábavu plnou záběrů od ryby. Výhodou method feederu potom je třeba přesnější nahazování na podstatně delší vzdálenosti.

Rybáři toto chytání milují proto, že celá montáž na method feeder je velmi snadná, a například výměna návazce na ryby je extrémně rychlá! Zároveň celá metoda je vymyšlena tak, aby byla vyšší pravděpodobnost úspěšného zaseknutí ryby. Navíc díky vyšší váze a těžišti dojde k snadnému proniknutí háčku do rybí tlamky.

Zkuste to někdy! A kdybyste si nevěděli s výběrem rybářského vybavení na method feeder rady, obraťte se na nás – jsme na tuhle rybolovnou metodu opravdovými profíky!

Zdroj a ilustrační foto: ZFish

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -