DomůNovinkyRybáři zabránili katastrofě! Mohli přijít o populární lokalitu, nakonec ji koupili!

Rybáři zabránili katastrofě! Mohli přijít o populární lokalitu, nakonec ji koupili!

- Reklama -

Situace ohledně svazových revírů se může na některých místech velice rychle „zvrtnout“. Proto je důležité, aby rybáři byli neustále ve střehu. Tak jako vedení Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko. Právě moravskoslezští rybáři nedávno koupili populární revír v Českém Těšíně, o který mohli přijít. Vlastníci totiž chtěli vodní plochu prodat i s přilehlými pozemky.

Ilustrační foto: InRybar.cz 

O koupi informoval Územné svaz pro Severní Moravu a Slezsko. Rybáři v Moravskoslezském územním svazu platí 200 korun do Fondu rozvoje revírů, který slouží k tomu, aby rybáři měli prostředky například pro nákup nových vodních ploch. V minulosti tyto finance posloužily k nákupu několika oblíbených lokalit (Dvorce na Bruntálsku, Krčmaň na Přerovsku, Lýsky na Přerovsku), o které rybáři dokonce mohli přijít. A teď tento fond pomohl zase!

VIDEO: Mladý rybář chytá krásné amury z hladiny! Podívejte se na krásné video

„Doposud byly prostředky z Fondu rozvoje revírů, kde jsou deponovány i částky z mimořádných příspěvků ve výši 200 korun využívány pro nákupy vodních ploch v jižní části našeho územního svazu. Na řadě je nyní severní část, kde se nachází spousta vodních ploch s rizikem, že budou jejich vlastníky v budoucnu nabídnuty k odprodeji,“ uvedl Severomoravský územní svaz.

 

Rybáři získali lokalitu v Českém Těšíně

Rybářská lokalita ve Svibicích, které jsou součástí Českého Těšína, jsou populárním rybářským místem. Právě tato voda je vyhledávaným místem mnoha tamních rybářů. Jenže! Právě tuhle vodní plochu nabídli její majitelé i s přilehlými pozemky k prodeji. Rybáři tak museli rychle jednat.

„Začátkem listopadu se k nám dostává informace, že skupina vlastníků vodní plochy a přilehlých pozemků v městské části Svibice, patřící do Českého Těšína, nabízí tyto nemovitosti k prodeji. Rychle následují osobní jednání s těmito vlastníky, jejichž výsledkem je, že předseda a jednatel našeho územního svazu v pondělí 13. prosince podepisují s těmito vlastníky kupní smlouvu,“ sdělili moravskoslezští rybáři.

Co vlastně rybáři přesně koupili? „V rámci kupní smlouvy byly kromě vodní plochy o rozloze 3,5 hektarů (současný revír 471086, podrevír 2) zakoupeny přilehlé pozemky o výměře 14 hektarů (ostatní plocha) a 4,5 hektarů (orná půda). Výhodou je, že nákupem přilehlých pozemků je zajištěna dostupnost a parkování u vodní plochy a výnos z pronájmu orné půdy lze použít mimo jiné i k placení daně z nemovitosti,“ raduje se Moravskoslezský územní svaz.

 

Kde moravskoslezský fond už pomohl? 

Lýsky: Tento téměř 10 hektarový rybník jsme doposud měli pronajatý od akciové společnosti Vodovody a kanalizace Přerov. Ta se koncem roku 2020 rozhodla rybník jako zbytný majetek odprodat. Přestože jsme revír měli v nájmu víc jak deset let, nebyli jsme při prodeji revíru nijak upřednostňováni, naopak zájemců o koupi bylo víc. Proto zástupci našeho územního svazu spolu se zástupcem místně příslušné organizace museli absolvovat několik náročných jednání s dosavadním majitelem. Kýžený výsledek se dostavil a naše nabídka byla ve finále těsnou většinou představenstvu Vodáren a kanalizací schválena. A díky tomu nám revír Lýsky 1A zůstal zachován.

Krčmaň: Původní majitel štěrkovny Krčmaň, firma ZEPIKO nám tuto vodní plochu o rozloze 16,6 hektarů i spolu s přilehlými pozemky o výměře 5 hektarů nabídl k odkoupení. Bohužel nabídková cena byla v té době nad naše možnosti. Proto nám majitel vodní plochy nevydal příslušný souhlas s využíváním vodní plochy a krajský úřad nám na jaře roku 2020 odebral dekret na tento revír a revír byl de facto zrušen.

Situace se změnila po zavedení mimořádného příspěvku ve výši 200 korun do Fondu rozvoje revíru. Mohli jsme obnovit jednání s firmou ZEPIKO, jejíž výsledkem bylo uzavření kupní smlouvy. Výhodou také bylo, že jsme mohli kupní cenu rozdělit na tři roční splátky. A tak rybolov na této oblíbené štěrkovně mohl být obnoven.

VIDEO: Mladý rybář chytá krásné amury z hladiny! Podívejte se na krásné video

Dvorce na Bruntálsku: Tuto vodní nádrž, nacházející se na Bruntálsku, jsme získali ve výběrovém řízení v listopadu 2019. Vodní nádrž byla do té doby ve vlastnictví Povodí Odry, s.p. a my jsme ji využívali k výkonu rybářského práva jako revír 471020. Tímto nákupem byl stávající revír zachován.

Zdroj: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -