DomůOstatníRybářské závodyRybářské závody o 500 000 korun! Na Nových Mlýnech startuje Stairs2Hell 2021

Rybářské závody o 500 000 korun! Na Nových Mlýnech startuje Stairs2Hell 2021

- Reklama -

Právě dnes startuje největší rybářský závod na území České republiky, na kterém se představí desítky předních kaprařů nejen z tuzemska, ale také ze zahraničí. A kromě prestižního titulu vítěze Stairs2Hell se bude závodit také o tučnou finanční výhru v hodnotě přes 500 000 korun. Tohle je teda něco! Ročník 2021 prestižního závodu na Nových Mlýnech odstartuje už dneska ve 14 hodin! Na co se může rybářská veřejnost těšit?

Foto: Stairs2Hell

Novomlýnská nádrž. Na území Moravy byste jen těžko hledali charismatičtější rybářský revír. Obrovská vodní plocha je „vražena“ do unikátní krajiny pod Pavlovskými vrchy, do které se zamilovaly desetitisíce rybářů z tuzemska i ze zahraničí. A není se co divit! Ta atmosféra na téhle vodě funguje jako droga, bez které rybářská duše nemůže existovat…

VIDEO: Stairs2Hell 2021 je tady! Co závodníky čeká? 

Tenhle moravský rybářský revír má rozlohu 1600 hektarů, a dokáže být pro rybáře pořádně nepříjemný. Ten, kdo někdy zažil pravý, novomlýnský vichr, nám dá jistě zapravdu. Tohle rybaření není pro nezkušené! I přesto si ale novomlýnskou vodu okamžitě oblíbili milovníci velkých kaprů! A to proto, že se jedná o neuvěřitelně úživnou lokalitu. Však taky, maximální hloubka je jen něco okolo 8 metrů, což je pro úživnost vody ideální. Tahle lokalita tak nabízí neuvěřitelné množství obrovských ryb, což rybáři v minulosti už mnohokrát ukázali.

 

Kde se bude závodit?

Oproti loňskému roku je v závodním poli změna. První závodní místa totiž nezačínají ve Strachotíně, ale na druhé straně v Dolních Věstonicích. Právě na tomhle břehu budou první 4 závodní fleky, které jsou v letošním ročníku novinkou. Závodní pás se pak tradičně táhne pod Strachotínem, a vede až do Šakvic. Další závodní úsek je na hrázi nádrže, a poslední část se nachází pod Pavlovem.

Kde to bude nejlepší? To je strašně těžké říct! Jak už jsme si na Novomlýnské nádrži zvykli, zcela klíčovým faktorem budou třeba povětrnostní podmínky. Bude prostě dost důležité, jakým směrem povane vítr, protože to v minulosti rybářům buďto nahrávalo, anebo je odsoudilo k neúspěchu. Jenže!

Třeba z posledního ročníku prostě nejde určit, kde se bude nejvíce dařit. Proč? Protože například v loňském roce závodníci měli úspěchy na naprosto rozdílných místech, a rozdílných úsecích. Jen připomeneme, že loňští vítězové chytali v úseku pod Šakvicemi, ovšem na záda jim dýchal druhý mančaft, který chytal pod Pavlovem. A třetí byli borci, kteří měli flek pod Strachotínem. Takže se nelze vymlouvat!

Kde budou jednotlivé týmy na Stairs2Hell rybařit? Včera proběhlo rozlosování závodních míst, takže rybářská veřejnost si už může prohlédnout přehledný seznam týmů, a také to, kde budou rybařit. Kdo si vylosoval ta nejlepší místa? Podívejte se na přehled týmů a jejich závodních míst!

 

O co se závodí?

Trofej pro celkového vítěze bude chtít nad hlavu zvednout každý mančaft! Ale nejde jen o krásnou „hmotnou cenu“. Organizátoři pro týmy, které se dostanou na stupně vítězů, připravili zase tučné šeky. Třeba vítězové si odvezou šek v hodnotě 20 000 eur, což je v aktuálním přepočtu více jak 506 000 korun. Druhý tým pak získá šek na 10 000 eur (cca 253 000 korun), a třetí tým si odveze 5 000 eur (cca 126 000 korun). Samozřejmě, šeky a ceny jsou pak připraveny i pro vítěze sektorů. 

Hodně populárními a prestižními jsou ale i „individuální ocenění“, které rybáři mohou získat v jednotlivých disciplínách. Například za nejtěžšího kapra rybáři dostanou 1 500 eur (skoro 38 000 korun). A podobnou cenou, ve které taky „hrají roli nachytaná kila“, je ocenění TĚŽBA. Právě tohle ocenění vyhraje tým, který po dobu závodů bude mít na kontě nejvíce „bodovaných“ kilogramů. Vítěz dostane šek v hodnotě 2000 eur (přes 50 000 korun).

 

Pátý ročník nabídne natřískané závodní pole!

Z pohledu na závodní listinu prostě běhá mráz po zádech! Proč? Už jenom ten fakt, že na letošním Stairs2Hell budou všichni čtyři předešlí šampióni tohoto závodu, dává tušit, že tohle bude fakt pořádná jízda. Nebudou chybět slovenští výherci z roku 2017 Lubomír Žabčík a Miroslav Laurinc. Na letošním ročníku budou i Rakušané Michael Mosbacher, Martin Baumgarten a Christoph Paunger, kteří vyhráli v roce 2018.

No a pak budou závodit i naši šampióni! V roce 2020 vyhráli Dominik Zavadil, Petr Kostka a Jozef Broniš. Ti také nebudou chybět! A přítomni budou i loňští vítězové Michal Pavelka, Josef Pavelka a Dalibor Man. Podaří se jednomu z těchto týmů obhájit jejich minulé prvenství, čímž by se zapsali nesmazatelným písmem do historie prestižního závodu na Nových Mlýnech? Uvidíme!

Ve startovním poli jsou pak i týmy, které v minulých letech urvaly například stříbrné nebo bronzové příčky. Ke těmto zvučným jménům například patří ostřílený kaprař Dan Němec, který by si jistojistě velmi rád sáhl na nejceněnější trofej. Povede se mu to?

Každopádně! Na startovní listině nechybí ani další zvučná kaprařská jména, která by si na konci letošního ročníku určitě ráda „kousla“ do cenných kovů. Hodně zajímavé závodní „životopisy“ mají například Zdeněk a Tomáš Vaňkovi, kteří například posbírali nemálo úspěchů na dnes už legendárních závodech na Tovačově. Dalším zajímavým závodníkem je potom Jakub Fabian ze Slovenska, který si před několika dny odvezl prvenství ze Zemplínského kapra. 

I přes nepříjemnosti spojené s pandemickými opatřeními je skvělou zprávou, že na letošním ročníku Stairs2Hell nebudou chybět závodníci ze zahraničí. Ve startovní listině jsou například týmy z Holandska, Německa, Rakouska, Polska, Itálie, Maďarska nebo Belgie. Napadá nás otázka: Bude po letošním ročníku více šampiónů ze zahraničí, anebo z tuzemska?

 

Bude to jízda! V loňském roce rozhodlo 0,34 kg!

Ještě teď máme husí kůži! Hlavní vzpomínkou na loňský ročník je to, že čtvrtý ročník prestižního závodu Stairs2Hell v roce 2020 rozhodlo jen 0,34 kilogramu! Ano! Tehdy se o první místo přetahovaly dva týmy. Tým MIKBAITS Friends lovil na místo číslo 45 pod Šakvicemi, kdy na ně dotírali pánové z CT Aqua, kteří chytali pod Pavlovem.

Po závěrečné siréně se ukázalo, že štědřejším místem v onom ročníku bylo to šakvické. Ale jen o kousek! Tým MIKBAITS Friends ve složení Michal Pavelka, Josef Pavelka a Dalibor Man vyhrál jen o pouhých 0,34 kilogramu. Tohle byl naprosto titěrný rozestup, který do celého závodu vnesl neuvěřitelné vzrušení. Byla to parádní podívaná, kterou bychom si přáli i v letošním roce!

Jen pro připomenutí přikládáme, jak vypadalo konečné pořadí závodu Stairs2Hell 2020, kde byly rozdíly v celkových vahách naprosto minimální!

TOP 5 konečné pořadí Stairs2Hell 2020

1. MIKBAITS Friends (místo 45) – 3 kapři – 24,17 kg, 19,57 kg, 17, 69 kg – součet 61,43 kg

2. CT – Aqua (místo 93) – 3 kapři – 23,55 kg, 20,95 kg, 16,59 kg – součet 61,09 kg

3. CARPSTAR (místo 7) – 3 kapři – 22, 59 kg, 21,26kg, 16,94 kg – součet 60,79 kg

4. CT MIKO (místo 64) – 3 kapři – 19,86 kg, 19,86kg, 17,51 kg – součet 57,23 kg

5. PROLOGIC (místo 4) – 3 kapři –  22, 41kg, 19,11 kg, 14,66 kg – součet 56,18 kg

VZPOMÍNKA: Připomeňte si okamžiky z minulého ročníku závodu Stairs2Hell!

 

V rychlosti: Pravidla na Stairs2Hell

Jak se bude na Stairs2Hell bodovat? Bodují se pouze tři nejtěžší kapři, z jejichž váhy se stanoví konečný součet, který určí pořadí jednotlivých týmů. Kapr je bodován od 7 kilogramů. Do soutěže bude i v roce 2021 zařazena také speciální cena za „těžbu“. Hodnotit se bude součet hmotností všech ulovených bodovaných ryb.

Soutěží dvou až tříčlenné týmy. Jeden soutěžní tým chytá na maximálně 4 pruty. V případě, že tým bude chytat na více prutů, bude okamžitě vyloučen ze závodu bez náhrady! Tým může využívat i pátý prut, avšak pouze pro spodování nebo markrování.

Na každém prutu bude povolená pouze taková montáž, aby v případě jejího utržení došlo k uvolnění použité zátěže. Montáž smí obsahovat pouze jeden návazec a jeden háček. Protihrot je povolen. Dovolená vzdálenost pro zavážení je 500 metrů.

Při používání člunu je každý závodník povinen mít na sobě zapnutou záchrannou vestu. Každý tým samostatně zodpovídá za to, že bude v noci viditelný ze všech stran. Závodník nesmí používat člun, jestliže bude pod vlivem alkoholu nebo drog! Stejně tak je zakázáno používat člun v brodících kalhotách (prsačkách).

Každý tým musí být vybaven: vyprošťovačem háčků, klinikem (každý ulovený kapr musí být před puštěním zpět do vody řádně ošetřen), dvěma podběráky, nejméně dvěma podložkami (jedna na břehu, další v každém člunu), minimálně třemi saky na uchovávání ryb (v každém saku může být pouze jeden kapr), plovákem se závažím pro bezpečné uchování ryb v saku, bílým neoslňujícím světlem (kterým musí být každý tým označen po dobu nočního lovu), trojnožkou pro vážení ryb.

(zkrácená verze, kompletní pravidla Stairs2Hell)

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -