DomůRybolovné technikyPoloženáDomácí výroba nástrah na kapry: TOP 3 nástrahy na začátek sezóny! Výroba...

Domácí výroba nástrah na kapry: TOP 3 nástrahy na začátek sezóny! Výroba trvá pár minut

- Reklama -

Začátek rybářské sezóny je zvláštní období, ve kterém každý rybář přemýšlí nad tím, na jaké nástrahy bude chytat. Častokrát se pak rybáři koukají po nejrůznějších novinkách, které jsou ještě neokoukané. Není se čemu divit! Ta lovecká vášeň a touha chytit co nejrychleji alespoň nějakou rybu je velmi silná. Ale! Kolikrát rybáři zapomínají na další možnost, která se jmenuje „domácí nástrahy“. Ano! I v pohodlí domova můžeme velice jednoduše a rychle vyrobit zajímavé nástrahy na kapry, které budou skvěle fungovat například i ve studené vodě. Co třeba?

Je důležité si uvědomit jednu věc: Na začátku sezóny bývají naše revíry plné studené vody. A to může být problém! Právě za nízkých teplot je dobré myslet na několik vlastností, které by nástrahy měly mít. Co například? Například silnou vůni! Právě silná vůně dokáže i ve studené vodě vytvořit koncentrovanou pachovou stopu, která dokáže zlákat i pasivnějšího kapra. Dokážeme si ale v domácích podmínkách vyrobit atraktivní nástrahu, která bude silně vonět? To víte, že to jde!

 

Ovocné těsto na kapry

Těsto na kapry je nástraha, kterou rybáři používají odpradávna. A dává to smysl! Těsto totiž má zajímavou konzistenci, kdy se na jeho povrchu vytvoří atraktivně měkký povrch. Navíc! Jelikož je těsto měkoučké, tak skvěle uvolňuje pachy do vodního prostředí. Je to prostě krásně měkká nástraha, což mají kapři hodně rádi.

Jak ale těsto rychle a jednoduše vyrobit? Máme jeden zaručený tip! K výrobě těsta nám postačí ovocný práškový atraktor, vajíčko, cukr a esence. Pokud chceme, aby naše těsto na kapry bylo „spešl“, pak doporučujeme do něj přidat i drcené sušenky, které mu dají atraktivnější strukturu a zajímavé zbarvení.  

VIDEO: Jednoduchá a rychlá výroba ovocného těsta na kapry? Jak na to?

Na výrobě těsta je perfektní, že trvá fakt jen krátkou dobu. Ano! Do misky stačí rozbít vajíčko, ve kterém rozmícháme cukr. Díky tomu dostaneme luxusně sladký základ, který kaprům moc chutná. Pak do vajíčka s cukrem nasypeme ovocný práškový atraktor, který v něm rozmícháme a vytvoříme těsto. Výhodou práškového atraktoru je to, že má velmi koncentrovanou vůni, která se skvěle šíří i hodně studenou vodu. Tohle je prostě luxusní věc na začátek sezóny!

Pozor! Pokud použijeme pouze ovocný práškový atraktor, tak těsto docela ztvrdne. Jestli chceme měkkčí konzistenci, pak do těsta přisypeme krupici, ovšem nástraha pak nebudeme mít tak výraznou vůni. A to může třeba na začátku sezóny znamenat méně záběrů. Proto je prostě lepší udělat tvrdší těsto, které pak stačí jen namočit/navlhčit (třeba esencí), a ono změkne.

Velkou výhodou ovocného práškového atraktoru je i to, že ve vodním prostředí vytváří velmi atraktivní „kouřovou“ clonu (viz přiložené video), které si kapr v čisté vodě na začátku sezóny okamžitě všimne. Tohle je vlastnost, kterou jen tak nějaká nástraha na kapry nenabídne. Na těsto pak můžeme chytat samostatně, anebo jím můžeme obalovat ostatní nástrahy. Možností jeho využití je fakt obrovské množství.

 

Česnekové pečivo na kapry s paprikou

Česnek: V rybářském světě byste jen těžko hledali rostlinnou surovinu, která má tak ostrou vůni. Česneková příchuť a vůně je velmi koncentrovaná, takže ve vodním prostředí vytvoří opravdu luxusní pachovou stopu. Ta vůně je fakt silná! I proto se na rybářském trhu s česnekovými nástrahami doslova roztrhl pytel. Jenže divíte se? Česnek kaprům hodně „voní“ a ryby na něj fakt spolehlivě reagují. A kor na začátku sezóny…

V pohodlí domova si můžeme velice jednoduše a rychle vyrobit atraktivní nástrahu na kapry, která bude mít silný česnekový odér. O co jde? Stačí si z česneku vyrobit „pastu“, ve které následně vymáčíme kusy nakrájeného pečiva. Právě pečivo nasákne šťávu z rozmačkaného česneku a „chytne“ ten jeho silný odér. Jednoduché, ale zatraceně účinné!

VIDEO: Domácí výroba nástrahy z pečiva na kapry! Silný srmad a krásná barva 

Pečivo samo o sobě má dost kontrastní zbarvení, ale co to ještě vylepšit? Jak? No přece mletou paprikou! Ano! Mletou papriku přisypeme do rozmačkaného česneku, díky čemuž vznikne koncentrovaná „pasta“. Tenhle základ tak bude mít silnou vůni česneku a výrazně červené zbarvení papriky. Tohle je fakt geniální!

Česneko-papriková nástraha je jako dělaná pro chytání na začátku sezóny. Rybář u téhle nástrahy má jistotu, že nástraha půjde cítit „na míle“ daleko, a že bude vytvářet silný pach i v hodně studené vodě. Navíc! Nástraha půjde díky červeno-bílému zbarvení perfektně vidět. Jednouché, účinné, levné. Tak co, zkusíte si tuhle nástrahu vyrobit?

 

Paprikové kuličky z chleba

Další suprová nástraha pro rychlé chytání. Ano! Základ této jednoduché nástrahy tvoří chleba, který je velepopulární nástrahou na kapry už od dob našich pradědů. Trochu si ji ale vylepšíme! Jak? Už samotným způsobem výroby. Co to znamená? Z krajíce chleba prostě vybereme jeho střídku. A z ní vytvoříme kuličky, které z dálky mohou připomínat i boilies. Co teď? Teď kuličky zalijeme vodou! Ale ihned je vytahujeme. K čemu je tohle dobré? Díky tomuto postupu se nástraha z pečiva „zatáhne“ a ztuhne.

A teď přijde ještě jeden krok. Jaký? Do misky si nasypeme mletou papriku, do které navlhčené kuličky z chleba naházíme. Mletá paprika z kuliček vytáhne přebytečnou vlhkost a na jejich povrchu se vytvoří krásně sypký povrch. Tohle je nástraha, se kterou si vždycky zachytáte! Pokud chcete, aby kuličky byly sladké, pak stačí do papriky přimíchat cukr.

VIDEO: Jednoduchá výroba chlebových kuliček s paprikou na kapry! Super nástraha!

I tato nástraha je jako stvořená do studené vody! Jedná se o rybí pochoutku, která se za nízkých teplot jen tak nerozpadne, přesto ale i ve studené vodě se na ní vtvoří mazlavý povrch. A to mají kapři rádi! Díky červené barvě půjde kulička vidět i na zaneseném dně, takže kapr si ji všimne. Tohle je prostě paráda!

Dneska jsme si ukázali 3 velmi populární nástrahy, které si vyrobíte v pohodlí domova. Všechny ukázané nástrahy jsou velmi vhodné pro chytání ryb na začátku sezóny, protože dokážou spolehlivě pracovat i za nízkých teplot. Super „vlastností“ je i to, že si je vyrobíte za podstatně menší peníze, než dáte za kupované nástrahy. Chce to jen trošičku práce, která zabere ale pár minut!

Autor: Viktor Krus

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -