DomůNovinkySumčí monstrum o váze 113 kilogramů: do rekordu mu chyběly jen 3...

Sumčí monstrum o váze 113 kilogramů: do rekordu mu chyběly jen 3 kila

- Reklama -

Řeka Ebro vydala obřího sumce. Oči rybářů se rozšířily úžasem, když viděly gigantickou rybu vážící výrazně přes 100 kilo. Nechybělo mnoho a byl z toho britský rekord bájného Ebra…

Když si angličtí rybáři objednali výlet s rybářskou společností Monster Catfishing Tours na španělskou řeku Ebro, očekávali výlet za rybími obry. Ale rybář Andrew Bebbington ani v těch nejdivočejších snech nečekal, že při své návštěvě uloví rybu, které k britskému rekordu na Ebru budou chybět pouhé 3 kilogramy.

 

Třetí největší sumec britského rybáře z Ebra

Během svého rybářského výletu už měl na kontě sumce o váze až 60 kilogramů. Jeho kamarád Tony dokonce chytil 77kilový exemplář. To ovšem nevěděli, že tyto ryby budou pouhými „mřenkami“ ve srovnání s rybou, která teprve přijde.

Hned druhý den na španělském veletoku přišla rybářovi rána do prutu. Ten div nevypadl ze stojanu. Osudový záběr od monstrózní ryby přišel přesně v 8 hodin večer. „Prut se ohnul úplně k zemi a Andy měl co dělat,“ popsal průvodce Peter Irwin zmíněný moment pro Anglingtimes.

„Když se tenhle obr vynořil na hladinu, hned jsem věděl, že je hodně velký. Za ta léta strávená u vody to poznám,“ přiblížil setkání s giga rybou průvodce Peter. A měl pravdu! Po zvážení sumce ukázala váha 250 liber, tedy neskutečných 113 kilogramů.

Jen škoda, že délku ryby lovec nikde neuvádí. „Andyho ryba je třetím největším sumcem, jakého kdy britský rybář z řeky Ebro vylovil. V těchto těžkých říčních podmínkách? Klobouk dolů,“ pokynul uznale průvodce Peter.

 

Říční monstra z řeky Ebro

To, že sumcům na Ebru chutná v době večeře, dokládá i dechberoucí úlovek španělského rybáře, kterému se podařil obrovský sumec, jenž se nechal zlákat okolo 9 hodiny večer.

Měření ukázalo, že sumec měl na délku 272 centimetrů. Váhu potom lovec odhadl na 120 kilogramů. Podle rybáře tak jde o španělský rekord sumce. Už z fotografie je patrné, že predátor má opravdu rekordní parametry.

Jiný příběh se stal nizozemskému rybáři. Ten loni touto dobou ulovili obra z Ebra, který měřil 270 centimetrů. Rybář s obrovským dravce zveřejnil video, kterého potěší každého milovníka sumců.

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -