DomůNovinkySumčí monstrum: rybář vytáhl giga sumce. Délka dosáhla skoro 270 centimetrů

Sumčí monstrum: rybář vytáhl giga sumce. Délka dosáhla skoro 270 centimetrů

- Reklama -

Zní to jako začátek rybářské povídky: nejméně vhodná doba, zaplavená řeka a nepříjemně chladné počasí. Maxime Albert však i za takových podmínek vylovil z Loiry jeden z pokladů, které řeka skrývá.

Psal se prosinec loňského roku: řeka Loira byla rozvodněná. Hladina se během několika hodin v noci zvedla o více než 50 centimetrů. Rybář Maxime věděl, že zimní rybolov je obtížný, a že každou rybu je třeba si zasloužit. Zároveň si však uvědomoval, že tyto podmínky napomáhají aktivitě ryb a shlukování sumců na určitých místech.

 

Deník jako tajná zbraň

Aby právě takovéto oblasti rychle našel, pečlivě si do deníku zaznamenává každý úlovek, ale také podmínky daného dne, zejména stav vody. Tyto cenné údaje pak rybářovi umožňují najít ryby ve stejných oblastech za shodných podmínek.

Když dorazil na vytipované místo, echolot potvrdil přítomnost skupiny sumců, z nichž někteří byli z kategorie kapitálních. Maxime se celou dobu snažil držet v dostatečné vzdálenosti, aby je nevyplašil, přičemž kombinoval dvě strategie lovu.

Při první taktice 20 metrů po proudu nastražil splávek s živou nástrahou. Pomocí druhého prutu zkoušel štěstí na přívlač, což je lov na umělou nástrahu. Netrvalo dlouho a přišly první záběry!

Zatímco živá nástraha byla bez kontaktu, na přívlač za necelou hodinu a půl přišli tři malí sumci, z čehož Maxime nebyl moc nadšený. Rozruch způsobený těmito menšími rybami totiž obvykle upozorní okolní ryby, takže šance na záběr ze stejného místa se tak značně snižuje. Zvlášť pokud se jedná o kapitální a zkušenou rybu.

 

Poklad z řeky Loiry

V tento den se však skupina velkých sumců nepohla. Maxime věřil, že stále existuje šance na úspěšné završení tohoto lovu. A to se povedlo! V 11:30 plovák náhle zmizel pod hladinu!

Francouzský rybář se vrhl ke svému prutu a udělal několik silných záseků. Lovil v poměrně mělké vodě a na hladině ihned zahlédl ocas ryby. Tentokrát to byla velká ryba! Maxime bojoval dvacet minut, než spatřil, jak její obrovská hlava rozevřela vodní hladinu.

Když se mu konečně podařilo sumce uchopit oběma rukama, věděl tento zkušený veterán, že drží rybu dlouhou přes 260 centimetrů! Přesná délka? Metr nakonec ukázal neskutečných 268 centimetrů. Je to nový osobní rekord pro Maxima, který tomuto obru z Loiry věnoval samozřejmě svobodu.

 

Světový rekord je však ještě o téměř 20 cm delší

Italský rybář Alessandro Biancardi se vydal na sumce na řeku Pád. Italský veletok patří k top sumcařským revírům v Evropě, na který se sjíždí sumcařská elita. Důvod je jasný: právě v téhle řece žijí obrovští sumci. Důkazem toho je jeho nedávný světový rekord o délce 285 centimetrů. Z toho už jde strach!

Zdroj: peche-poissons.com, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

  1. Vytáhli jsme se známým 215cm na Kořensku a byla to pěkná podívaná…Sumcařina to je dřina.Za nedlouho budou všude jen náladový sumci kteří vše vyžerou,málo kdy zaberou a revír se bude zdát prázdný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -