DomůAkční nabídkaTradiční pelety na kapry nemají šanci: tuhle novinku kapři milují ještě více

Tradiční pelety na kapry nemají šanci: tuhle novinku kapři milují ještě více

- Reklama -

Pelety na ryby patří k populárním nástrahám a návnadám ve světě rybaření. Popularita pelet se odvíjí od atraktivního chování ve vodě. Věděli jste ale, že existuje „agresivnější“ nástraha a krmení?

Ano! Jedná se o nugety na ryby. Právě ty by si mohl některý rybář na první pohled splést s klasickým peletami. Jenže! Nugety na kapry mají mnohem agresivnější rozpad ve vodním prostředí, díky čemuž vytváří koncentrovaný „mrak“ plný atraktivních pachů. I proto mají rybáři na nugety více záběrů než na klasické pelety. Pojďme se na tuhle pořád ještě novou nástrahu a návnadu podívat blíže…

 

Nugety na kapry

Ten rozdíl mezi nugetou na ryby a klasickou peletou je zřetelný už při prvním kontaktu s oběma nástrahami najednou. Nugeta je totiž výrazně měkčí než klasická peleta. Ale právě to je to zásadní plus! Nugety na kapry najdete na e-shopu Chyť a pusť v mnoha příchutích.

Nugety na kapry cuc LK Baits v balení

Musíme začít onou konzistencí: jelikož jsou nugety na ryby měkčí, tak ve vodním prostředí mnohem agresivněji „pracují“. Z nuget se uvolňují podstatně koncentrovanější pachové stopy, které spolehlivě lákají ryby na lovní místo (viz přiložené video výše).

Po chvíli, co nugeta na ryby leží ve vodě, začne připomínat oblíbené těsto na kapry. Nástraha začne být atraktivně oslizlá, a začne se z ní uvolňovat již zmíněný „mrak“. Tomuhle neodolá žádná ryba! Nugety jsou tak jako dělané pro rychlé chytání, kdy chce rybář co nejrychleji přilákat ryby na lovné místo. Anebo mít co nejvíce záběrů za krátký časový interval.

Játrové nugety na kapry vypouští látky ve vodě a vzadu jsou halibutové pelety na kapry

Nugety byly původně vymyšlené jako návnada pro rychlé krmení. Díky agresivními vypouštění atraktivních látek totiž dokážou vytvářet opravdu výrazné potravní signály. Rybáři ovšem začali na tyto kostičky s velkými úspěchy chytat – nastražují je stejně jako tradiční pelety – pod háček s peletovou zarážkou.

Nugety jsou pak atraktivní také díky tvaru. Ten je oproti tradičním peletám zřetelně hranatější. A právě tento tvar je velmi vhodný pro zakrmování na svažitých terénech, kdy se rychle mění hloubka. Právě na takových dnech se nugety neskutálí dolů do nánosů bahna kdesi do díry. Ale právě díky hranatému tvaru krásně drží i na strmém terénu.

 

Nejoblíbenější jsou játrové nugety

Rybáři si nugety na kapry mohou vybrat hned v několika příchutích. Na výběr jsou jak sladké příchutě, tak i ty masové nebo „kořeněné“. Každý rybář si vybere! Pokud se ptáte na tu nejvíce oblíbenou mezi rybáři, pak je odpověď naprosto jednoduchá – játra (smoked liver).

Ano, játrové nugety (smoked liver) mají výrazný živočišný odér, který spolehlivě láká kapry na lovné místo. Proto není divu, že rybáři s těmito nugetami rádi zakrmují, zároveň je ale používají jako nástrahu. Znova: jestli si chcete hlavně zachytat, a mít hromadu záběrů za krátkou dobu, pak jsou játrové nugety tím pravým ořechovým.

Oblíbené jsou ale i sladké klasiky typu med nebo jahoda. Hodně žádané je ale třeba také mango. A to zejména u těch rybářů, kteří jezdí v letních měsících na prochytávané vody, na kterých zkušené a opatrné ryby viděly už ledacos. Nugety na kapry v příchuti mango mají totiž netradiční vůni, zároveň ale i opravdu nezvyklé zbarvení.

Česnekové bílé nugety na ryby cuc garlic bear LK Baits

A „černým koněm“ jsou potom ještě nugety v příchuti česneku. Tyto nugety mají silný odér, který se spolehlivě šíří i ve studené vodě. Kromě toho pak mají nugety v česnekové příchuti nepřehlédnutelně bílou barvu, takže se neztratí ani na zaneseném nebo zarostlém dně. Tyhle taky stojí za vyzkoušení!

Nugety na kapry LK Baits Mango

Patříte mezi rybáře, kteří se chtějí od ostatních odlišit? Pokud je odpověď ano, pak rozhodně vyzkoušejte atraktivní nugety na kapry, které se ve vodním prostředí agresivně rozpouštějí. Tahle nástraha, a zároveň návnada, vás rozhodně nezklame! Nugety na kapry najdete na e-shopu Chyť a pusť v mnoha příchutích.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -