DomůNovinkyTeprve 5letý klučina chytil giga úhoře. Ryba byla delší než malý rybář

Teprve 5letý klučina chytil giga úhoře. Ryba byla delší než malý rybář

- Reklama -

Pětiletý Harry Burton byl poprvé v životě na rybách se svým otcem, když mu přišel záběr od obrovského úhoře o váze 2,5 kilogramů. To není úplně špatný start do rybářského života, že ne?

Otec vzal svého synka na ryby na jih Anglie nedaleko města Evesham. Jak už to většinou s dětmi u vody bývá, chtěli chytat spíše více ryb, než že by se zaměřili na jejich velikost. Zvolili tak lov na feeder. To, co však malý rybář ulovil, byla ryba z kategorie trofejních!

 

Snový den na rybách přinesl životního úhoře

„Byl to náš úplně první den na rybách,“ začíná vyprávění otec. „Harry se už nějakou dobu ptal, jestli půjdeme chytat, a protože počasí vypadalo slibně, šli jsme do toho,“ popisuje otec Richard.

Když malý Harry nahodil do jezera své method feederové krmítko jeho otec zrovna připravoval zbytek vybavení. Za malou chvíli však Harry dostal svůj první záběr v životě. Při zdolávání ryby se otec domníval, že to je kapr. Na hladinu se však vynořila ryba, kterou opravdu nečekali. Byla dokonce delší než malý rybář.

„Na háček jsem dal žížaly, které jsou na tomto revíru obvykle úspěšnou nástrahou. A za 5 minut přišel záběr. Předpokládal jsem, že to bude kapr, protože jich je v jezeře spousta, a navíc ten tah by docela silný. Když se vynořil obrovský úhoř, nevěřil jsem vlastním očím,“ popisuje krásný moment otec.

„S námahou ho synek dostal do podběráku. Myslím, že byl delší než Harry. Nestává se často, abyste chytili rybu větší než vy. Natož pak, aby to byla vaše první ryba v životě,“ směje se otec.

„Harry se na něj bál sáhnout, tak jsme jej zvážili, vyhákli a pustili zpět. Je to ryba, na kterou ani jeden z nás nikdy nezapomene,“ uzavírá povídání Richard. Váha ryby ukázala 2,5 kilogramů (5 liber 12 uncí).

 

Gigantický „had“ z Anglie

Neuvěřitelný rybářský výkon předvedl nedávno rybář Steve Pitts, který ve Velké Británii ulovil famózního úhoře. Než se mu povedlo gigantickou rybu ulovit, čekal na záběr od obrovské ryby 155 nocí. 

Rybář byl ale za svou vytrvalost nakonec královsky odměněn! Při osudové vycházce přišel tolik vytoužený záběr! „Jsou to vzácná zvířata, takže když jsem tak dlouho čekal na záběr, rozhodně jsem o úhoře nechtěl přijít,“ popsal rybář Steve Pitts.

Nakonec se mu ale obrovského úhoře povedlo dostat na břeh. A až po souboji s divokou rybou, která podle rybáře úžasně bojovala, si mohl pořádně prohlédnout obrovské rozměry úlovku. Úhoř měřil fascinujících 122 centimetrů, jeho váha pak byla 3,3 kilogramů!

Rybářský magazín AnglingTimes pak ještě dodal důležitou informaci o účinné nástraze. Rybář giga úhoře chytil s pomocí kousků ryb, které měl i v PVA sáčku.

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -