DomůNovinkyTisíce mrtvých pstruhů: Pstruhový revír na severu Čech postihl obrovský úhyn ryb

Tisíce mrtvých pstruhů: Pstruhový revír na severu Čech postihl obrovský úhyn ryb

- Reklama -

Severočeský územní svaz informoval o rybářské tragédii. V Jeřmanickém potoku, který slouží jako chovný tok, a potom v říčce Mohelce, uhynuly tisíce ryb. Případem se už zaobírá policie.

Foto: Severočeský územní svaz

Rybářská katastrofa! Jinak se o tomto případu hromadného úhynu mluvit nedá. V Jeřmanickém potoce a v říčce Mohelce (revír Mohelka 4) zatím z neznámé příčiny uhynuly tisíce ryb. Jelikož třeba Jeřmanický potok je chovným tokem, hlavní skladbu mrtvých ryb tvořili pstruzi obecní, ale také lipani nebo vranky.

 

Rybáři vytáhli z vody tisíce mrtvých ryb

„Postižen byl Jeřmanický potok (chovný tok) od čistírny odpadních vod pod průmyslovým areálem v Jeřmanicích, a následně říčka Mohelka od soutoku s Jeřmanickým potokem až pod město Hodkovice nad Mohelkou, tedy cca 5 kilometrů toku,“ uvedl Severočeský územní svaz.

Severočeští rybáři hovoří o tom, že ve vodě uhynuly tisíce ryb. O to větší ránou pro rybáře je to, že šlo o původní ryby, takže podle rybářů jde o nenahraditelnou škodu. Náprava tak zabere dlouhá léta. Mrtvé ryby rybáři odvezli k odborné likvidaci.

 

Případem se už zaobírá policie

Na místě hromadného úhynu ryb zasahovali hasiči z Libereckého kraje. Na místě byli také inspektoři z České inspekce životního prostředí a policisté. Ze zasažených toků byly odebrány vzorky vody, které poputují k analýze. Hromadným úhynem ryb se už zaobírá také kriminální policie.

Rybáři pak při obhlídce zasažených toků přišli na jednu věc: „Nad čistírnou odpadních vod už úhyn zaznamenán nebyl a situace byla v normě, stejně tak Mohelka nad soutokem s Jeřmanickým potokem,“ řekl pro magazín InRybar.cz mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -