DomůNovinkyZákaz rybolovu na svazovém revíru: Na nádrži hromadně uhynuli kapři a candáti

Zákaz rybolovu na svazovém revíru: Na nádrži hromadně uhynuli kapři a candáti

- Reklama -

Aktuální počasí je náročné pro rybí obsádky v některých rybářských revírech. Například na severu Moravy rybáři řešili hromadný úhyn na svazové nádrži. Na místě dokonce zasahovali hasiči a policisté. 

Foto: Moravskoslezský ÚS

Na svazovém revíru Jičínka 3A došlo k hromadnému úhynu ryb, informovali moravskoslezští rybáři. Právě k této vodě nedaleko Nového Jičína byli přivoláni hasiči a policisté. Kromě nich na místě pracovali také zástupci vodoprávního úřadu a zaměstnanci havarijního dispečinku Povodí Odry.

 

Na nádrži platí zákaz rybolovu

Ze zveřejněných fotografií je patrné, že mezi uhynulými rybami byli třeba kapři, candáti, ale i velké množství bílé ryby. Rybáři upozorňují, že aktuálně na svazovém revíru Jičínka 3A platí zákaz rybolovu.

Celá událost a příčina úhynu ryb je v šetření. Odvoz uhynulých ryb je zajištován v kooperaci s asanačním podnikem,“ uvedli moravskoslezští rybáři.

Revír Jičínka 3A je 1,8 hektaru velká nádrž, která leží v katastrálním území Starého Jičína. Na této nádrži neplatí nijak zvláštní pravidla. Jediné omezení se týká lovu z hráze, ze které není možné rybařit.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -