DomůRybolovné technikyKaprařinaJsou rybáři blázni? Je normální utrácet za kilo boilies jako za kilo...

Jsou rybáři blázni? Je normální utrácet za kilo boilies jako za kilo svíčkové?

- Reklama -

Placená spolupráce: Dnešním tématem v článku se vás pokusíme donutit k zamyšlení a popřemýšlet, zda už to opravdu nepřeháníme, když jsme ochotní takřka bez mrknutí oka utratit za krmení pro ryby více než za jídlo pro nás samotné. Opravdu platí, čím dražší boilies, tím lepší?

Tým ZFish

Velice zajímavé je například srovnání, které nadnesl kolega na obědě: Ten se zamyslel nad tím, že například kilogram hovězího masa stojí podobně jako kilogram boilies od některých výrobců! A u některých kuliček se dá dokonce hovořit o ceně za svíčkovou! Není tohle už šílenost?

Nám se to zdá už opravdu „přes čáru“, proto se snažíme na trh přijít prakticky s kompletním programem, kde vás kilogram kvalitního krmného boilies ZFISH MEGAMIX vyjde jako „vepřovej řízek“ na vesnici v hospodě a to na krásných 96 korun (479 korun/5 kg balení).

Super levné krmné boilies MEGAMIX je dostupné za velmi přijatelné peníze, ale přitom nabízí TOP kvalitu

A náš CSL Booster Promix vychází na 132 korun/500 ml, což je takové trochu dražší pivo. Ovšem! V porovnání s konkurencí patří pořád k nejlevnějším na trhu!

Nízké ceny pak držíme i u plovoucího boilies. Chcete důkaz? Například naše 16mm POP-UP boilies vychází na 129 korun, což jsou ceny – jak se říká lidové – a troufneme si říci, že ani slavný labský matador a známý propagátor levného boilies by s nimi neměl žádný problém.

Hledáte levný booster na zatraktivnění boilies? Pak se podívejte na CSL Booster Promix

V naší nabídce naleznete krmné boilies, CSL boostery a plovoucí POP-UP boilies, které k sobě perfektně pasují složením i příchutí a tvoří tak kompletní řadu pro lov kaprů. Vše nabízíme v 7 osvědčených a velmi atraktivních příchutích a za ceny, které vás rozhodně zaujmou.

 

Neblbněte! Levné boilies taky umí chytat!

V základu se vám tímto snažíme trochu otevřít oči – co je ještě akceptovatelná cena boilies a co už je vyloženě ona předražená „kapří svíčková“. Většina rybářů stále polemizuje, že čím více boilies voní, anebo naopak smrdí, kape z něho litr boosteru nebo dipu a všeho možného, co na něj v dobré víře napatlají, tím více budou mít záběrů a ryby budou minimálně metrové.

Má smysl utrácet za boilies obrovské sumy jako například za kvalitní maso? 

Stejně je zajímavé zamyšlení, jestli kapr opravdu rozezná barvy nebo vidí černobíle. Několik článků a studii jsme si četli, ale upřímně z toho moudří nejsme. Jak to tedy vlastně je? Jaké krmení koupit, co je základem dobrého krmení?

Stále jsme toho názoru, že důležité je být ve správný čas na správném místě a mít prostě kus štěstí, že zrovna žerou. Pokud tedy pomineme, že bychom měli mít určitě zkušenosti s chytáním kaprů. To vše ostatní jsou vesměs jen drahé přísady a komponenty, které především osloví a přimějí samotného rybáře ke koupi než vytoužený úlovek k záběru. Vše je tedy třeba brát trochu s rezervou a selským rozumem.

 

Hlídejte si peněženku, ale dbejte na kvalitu

Nenabádáme vás ke koupi toho nejlevnějšího boilies a k brutálním zákrmům – opravdu to není třeba, a ve většině případů to je spíše na škodu než k užitku. Je třeba zakrmovat rozumně a podle předem stanového plánu a strategie dané revírem, ročním obdobím, četností a velikostí rybí obsádky a taky znalosti, pokud možno co nejpřesnějšího složení vašeho krmení.

Levné POP-UP boilies že je utopie? Omyl! Firma ZFish dodává levné plovoucí boilies za normální peníze

Ne všechno levné boilies totiž bude dobře fungovat, ale také může být škodlivé pro vodní biotop a ryby samotné, což je doufáme snad hlavní důvod proč vybírat kvalitní, ne však nutně to nejdražší, anebo naopak nejlevnější, boilies.

A už jsme vlastně zase u toho: Házejí tu „svíčkovou“ rybáři do vody proto, že jsou podle výrobce přesvědčeni o tom, že je to to nejlepší pro přírodu a ryby? Nebo pro jejich pocit, že na tohle prostě musí přijít ten největší kapr v rybníce, anebo třeba proto, že chtějí udělat dojem na vedle sedícího Pepu, kterej chytá lacinější kuličky? Na to si každý odpovězme sám a zkusme podle toho třeba něco změnit.

 

Jednoduchá pravidla o levném boilies:

  1. Nejdražší není vždy to nejlepší a je na nás, zda jsme ochotni kupovat „svíčkovou“ když bohatě postačí řízek.
  2. Kvantita krmení ve vodě většinou nevyhrává, ba naopak
  3. Když už krmím opravdu masivně, tzn. lacinějším boilies, měl bych mít jistotu, že je opravdu nezávadné. Každý si tedy pojďme trochu sáhnout do svědomí a zapřemýšlet, jak zbytečně nevyhazovat peníze do vody, ale zároveň do ní neházet něco, co by tam opravdu přijít nemělo. Abychom se mohli z krásných úlovků radovat i nadále a neseděli jen u prázdných nebo nezdravých revírů s pseudokapry, kteří už spíše připomínají prase než rybu.

ZFISHzdar !

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Ať se jdou ukázat někam na velké závody, jako Balaton, Stairs nebo WCC. Za firmy mají mluvit úspěchy, ne placené články a jakési doměnky.

  2. Jaky slavný matador a propagátor..(odpad z Labe). Ten vám vaše koule pomluví a prodá tak jako dalších 5 YouTuberu prý svoje produkty. No ale za téměř trojnásobek.

  3. No hlavně aby ZFish nebasnili o levném boilies a pak neudělali stejně drahé jako Krasovic firma… Počkat to už sem někde viděl, to není vymyšlený příběh. Bohouš Kunů s tím zabil – jeho počínání jsem nepochopil. Hroší kůže prostě…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -