DomůRybářské radyRybářské tipy a triky„Krvavé“ krmení, které smrdí jako mrtvá ryba! Trumf na podzimní kapry

„Krvavé“ krmení, které smrdí jako mrtvá ryba! Trumf na podzimní kapry

- Reklama -

Při lovu kaprů v podzimním období často vítězí masové suroviny. Není se co divit! Kapři moc dobře „vědí“, že nehostinné chvíle v podobě zimního nečasu se blíží. A pokud se kapři na tuhle nehostinnou pauzu nenachystají, pak je to může setsakramentsky mrzet. Proto v tuto chvíli pod vodní hladinou hledají cokoliv, co je nutričně bohaté. Právě taková potrava jim napomůže vytvořit tolik potřebné zásoby živin na zimu. Toho by měli využít rybáři! A kaprům předložit masové krmení, kterému prostě neodolají…

Foto: Lukáš Krása

S tímhle okamžikem se setkalo nemálo rybářů. Když člověk sedí u vody v září, v říjnu nebo i v listopadu, tak častokrát k nejúspěšnějším nástrahám patří masové peletky, nástrahy obalené v masových obalovačkách, anebo třeba „obyčejné“ žížaly. Důvod je jasný: Právě tyhle nástrahy ve vodním prostředí vysílají jasné potravní signály, které dávají kaprům „vědět“, že v jejich blízkosti leží výživné sousto.

Podzimní kapři milují masovou potravu! Proto je vhodné jim předkládat krmení, které má intenzivní masový odér

A kapři na to moc dobře reagují! V tenhle čas je totiž po takové potravě mezi kapry velká sháňka. Proč tedy rybáři nekrmí masovým krmením, které dokáže i ve studené vodě vysílat silnou pachovou stopu, která kapry spolehlivě přiláká? Příprava takového masového krmení je velmi jednoduchá a rychlá, a rybář potřebuje jenom pár surovin…

 

Krmení na podzim: Játra + „krev“ + mrtvá ryba

Abychom vytvořili dokonalé krmení na kapry, které bude vysílat silné potravní signály, je zapotřebí pár surovin. Základem jsou játrové nugety, které svým tvarem připomínají pelety, ovšem jedná se o mnohem měkčí krmení. Nugety díky své „gumovější“ konzistenci mnohem lépe vypouští opravdu koncentrovaný mrak drobných částic, a to i za hodně nízkých teplot. Navíc! Tyto nugety lze mnohem snadněji zpracovat, třeba je nalámat nebo rozkrájet, aby byly ve vodě ještě agresivnější, anebo abychom je snadněji nacpali do krmení na krmítko.

Játrové nugety obalené v „krvavém“ prášku jsou naprosto dokonalým krmením při podzimním tažení za velkými kapry. Tohle je fakt geniální!

Druhou surovinou je potom „krvavý“ prášek MVDE, který s velkou oblibou používají například milovníci feederu nebo plavané do krmení. Ano! Tento prášek totiž ve vodě vypouští opravdu hodně unikátní pachovou stopu, která okamžitě dává kaprům vědět, že v jejich blízkosti leží výživná potrava. Bacha! Nečekejte, že vám pach této suroviny „utrhne“ nos. To ne! Přesto jde ale díky unikátnímu složení o velmi zajímavou přísadu, která skvěle funguje.

Tou surovinu, která „vypaluje“ nosní dírky, je páchnoucí tekutina Predator Booster. Ano! Tato tekutina je určena pro zatraktivnění nástrah na dravce. Jenže! V posledních letech se rybáři velmi rychle naučili tento neskutečně smrdutý roztok lít i do krmení na položenou a feeder. Důvod je jasný: Predator Booster ve vodě vysílá tak silný potravní signál, že něco koncentrovanějšího budete hledat jen těžko. Tohle je fakt super!

Tak takhle pracuje Predator Booster. Stačí pár kapek, a ve vodě je ihned patrná stopa páchnoucí tekutiny. Tohle je ideální pro namáčení nuget

Co je výhodou tohoto krmení? Jde především o okamžitý účinek! Toto krmení na podzimní kapry do studené vody bude i za velmi nízkých teplot vypouštět atraktivní potravní signály, které okamžitě začnou lákat hladové kapry. Nugety totiž samy od sebe vypouští silnou pachovou stopu, ovšem ve spojení s Predator Boosterem a krvavým práškem je účinek ještě silnější. Super!

 

Návod: Jak to celé smíchat?

Máme před sebou nyní 3 suroviny na podzimní kapry, které dohromady vytvoří neskutečnou „bombu“! Jak z těchto surovin připravit zajímavé krmení, které nám pomůže přilákat podzimní kapry shánějící se po výživné potravě? Ten návod je naprosto jednoduchý!

Krok 1

Do kbelíku si nalijeme trochu vody. Tato voda je důležitá proto, abychom vytvořili na nugetách „lepkavý“ povrch. Ale nepředbíhejme! Do trochy vody pak nakapeme několik kapek Predator Boosteru. Fakt stačí málo! Díky tomuto způsobu výrazně zesílíme pach krmení, ale zároveň nespotřebujeme tolik smradlavé tekutiny. Je to prostě úsporný způsob! Takže Predator Booster není nutné lít do krmení samostatně.

Abychom ušetřili Predator Booster, tak je dobré jej nakapat do vody. Díky tomu vytvoříme páchnoucí tekutinu, kterou zalijeme nugety, ale nepotřebujeme tolik atraktoru

Krok 2

Do vody s Predator Boosterem pak nasypeme požadované množství játrových nuget. Je dobré, aby všechny nugety se v páchnoucí vodě namočily tak, aby se na nich utvořil „lepkavý“ povrch. Díky tomu totiž bude na nugetách mnohem lépe držet „krvavý“ prášek, který do krmení posléze přidáme.

Je dobré s nugetami pořádně zamíchat, aby se voda s Predator Boosterem dostala na každou. Díky tomu tak budou krásně „lepit“, takže na nich bude držet prášek

Krok 3

Teď přichází na řadu právě onen zmíněný „krvavý“ prášek MVDE, který na namočené nugety nasypeme. Zase! Není důležité práškem nugety bezhlavě zasypat, ale jen je „pocukrovat“ tak, aby na nich vznikla lákavá vrstva. Právě tato vrstva se bude z nuget pozvolna uvolňovat, takže v okolí krmného místa utvoří krásný „mrak“ z drobných částic. Tohle je fakt bomba!

Na vlhké játrové nugety nasypeme „krvavý“ prášek MVDE, který má opravdu unikátní pach, a který je jako dělaný do studenější vody na podzim

Krok 4

A tady je výsledek! Nádherné játrové nugety jsou obalené v „krvavém“ prášku, ve kterém je ještě nasáknutá tekutina s páchnoucím Predator Boosterem. Výsledek je opravdu fantastický! Tímto způsobem jsme vytvořili velmi zajímavé krmení, které podzimní kapři nenechají ležet. Doporučujeme, abyste krmení nechali odležet alespoň 15 až 20 minut. Díky tomu na nugetách prášek krásně přischne, takže se následně bude z nuget uvolňovat delší dobu.

No, nevypadá to nádherně? Játrové nugety obalené v „krvavém“ prášku a nasáklé v Predator Boosteru vytváří ve vodě luxusní potravní signály…

 

Jak s tímto krmením krmit?

Těch možností, jak s tímto krmením krmit, je hned několik. Pokud použijeme variantu s páchnoucí vodou, pak je dobré krmení dopravovat do vody s pomocí krmné rakety, zavážecí lodičky, anebo třeba z člunu. Pokud chceme toto krmení dávat do PVA punčoch a připevňovat v montáži, potom je důležité do krmení nepřidávat vodu, ale nahradit jej roztokem, který nerozpouští PVA. Ovšem to znamená trošku vyšší cenu.

Tohle masové krmení patří k tomu nejlepšímu při podzimním lovu kaprů!

Toto krmení lze ale použít i přímo do krmítka! No ano! Jak tyhle rozměrné nugety do krmítka nacpat? Není nic jednoduššího, než je rozlámat na menší kusy, a poté takto připravené nugety podle návodu výše jen přimíchat do základní krmné směsi. Díky tomuto postupu je tak rybář schopen připravit krmení, které dá i na krmítko. A po vhození do vody se okolo krmítka vytvoří krmné místečko s lákavými kousky nuget.

Ať vám to na podzim u vody krásně jezdí!

Spojením játrových nuget, „krvavého“ prášku a Predator Boosteru dostaneme opravdu perfektní krmení na podzimní kapry, které bude ve vodním prostředí spolehlivě pracovat. Obrovskou výhodou tohoto krmení je, že spolehlivě pracuje i v hodně studené vodě, takže rybář jej může používat jak na samém konci, tak ale i začátku, rybářské sezóny. Tohle je fakt bomba!

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -