Domů Novinky V rybníku uhynulo 700 kaprů! Do vody se údajně dostala neznámá látka! Případ...

V rybníku uhynulo 700 kaprů! Do vody se údajně dostala neznámá látka! Případ řeší policie

- Reklama -

Policisté ze Strakonicka zjišťují, proč v rybníku Zášlení v Mečichově uhynulo 700 kaprů. Podle policie se do vody dostala neznámá látka, kvůli které začali kapři hromadně hynout. Prvotní informace hovoří o zhruba 700 uhynulých rybách. Půlhektarový rybník Zášlení patří obci, které tak vznikla škoda okolo 60 000 korun. Na místě byli i veterináři, kteří se snaží přijít na příčinu hromadného úhynu kaprů.

Na místě hromadného úhynu kaprů, kde leklo okolo 700 ryb, odebírali vzorky na rozbory veterináři. Ti se snaží přijít na to, proč ryby začaly hromadně hynout. Pochopitelně, případem se už zaobírá i policie. Například kriminalistický technik podle dostupných informací zajistil veškeré stopy, a věc řešil právě i s pracovníky veterinární správy.

„V Mečichově se pravděpodobně do rybníka Zášlení dostala neznámá látka a došlo k masivnímu úhynu zhruba sedmi set kaprů. Škoda byla způsobena obci a to ve výši kolem 60 000 korun. Od 11. dubna letošního roku případ vyšetřují policisté, kriminalistický technik zajistil na místě stopy a případ byl konzultován přímo na místě s pracovnicí veterinární správy. Celý případ je vyšetřován pro podezření z poškození cizí věci,“ píše se na webu policie.

„Jsou dvě verze. Buď že tam přišla neznámá látka, anebo že v rybníku bylo málo kyslíku. Vodu, bahno i vzorky ryb jsme poslali na rozbor,“ nechal se slyšet starosta Mečichova Josef Sýkora.

Rybník Zášlení není rybářských revírem. Jde o chovný rybník, ve které se chovají ryby ke konzmaci. Obec tento rybník provozuje především pro obyvatele vesnice, kterým ryby dodává na Vánoce. Obec Mečichov obhospodařuje celkem 3 chovné rybníky.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -