DomůNovinkyNový revír pro rybáře: rybáři nejdříve vyloví sumečky, pak se začne chytat

Nový revír pro rybáře: rybáři nejdříve vyloví sumečky, pak se začne chytat

- Reklama -

Rybáři se mohou těšit na nový svazový revír. Bohutínská organizace získala do nájmu malebný rybník u Příbrami. Na jaře na rybníku proběhne jak výlov, tak úprava břehu. Revír má rozlohu 4,5 hektarů.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O získání nového svazového revíru Vokačovského rybníku (Drožďák), který budou mít rybáři v nájmu, informovala ČRS MO Bohutín na webu. Ta uvedla, že rybáři jsou novými nájemci od ledna 2023. Ovšem na rybníku nepůjde ihned rybařit, nejprve na něm proběhne celá řada prací.

 

Rybáři rybník vyloví kvůli invaznímu sumečkovi

Bohutínská organizace informovala, že rybáři musí Vokačovský rybník nejprve vypustit. Rybáři totiž chtějí z vodní plochy dostat invazní sumečky americké. Výlov Drožďáku proběhne v březnu. Aby výlov zmíněného rybího druhu byl skutečně efektivní, tak nechají rybáři rybník několik týdnů vypuštěný.

„Rybník bude následně několik týdnů vypuštěn, aby došlo k jeho efektivnějšímu vyhubení,“ napsali bohutínští rybáři. Ti ale nebudou na vypuštěný rybník koukat „se založenýma rukama“. Po vypuštění rybníku totiž rybáři budou upravovat břehy u rybníka.

Rybáři v jeho okolí budou chtít prořezat náletové dřeviny. Kromě nutného prořezání se rybáři zaměří také na vytváření nových míst pro nové lovící. „Koncem března proběhne úklid a prořezávka náletových dřevin, tak aby vznikla místa pro lovící,“ upřesnili rybáři z Bohutína.

Co se týče rybaření na novém revíru, tak rybáři budou muset počítat s některými přísnějšími pravidly. Server pribram.cz přinesl výpověď bohutínského předsedy Lumíra Mazánka, který sdělil, že na revíru nebude možné krmit a vnadit.  

 

V blízkosti rybníka budou parkovací místa

Aby místní organizace z Bohutína vytvořila pro rybáře na nové lokalitě co nejlepší podmínky, tak s obcí řešila i parkovací místa. „Už teď víme, že se bude jednat o dvě odstavné plochy,“ uvedla bohutínská organizace.

Kdo bude moci na novém revíru rybařit? „K lovu ryb na této vodní ploše budou oprávněni držitelé mimopstruhových územních povolenek Českého rybářského svazu, z.s., Územní svaz města Prahy, mimopstruhových povolenek celosvazových a celorepublikových,“ upřesnili bohutínští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -