DomůNovinkyObjednávání povolenek přes internet: ČRS spustil nový web plný funkcí

Objednávání povolenek přes internet: ČRS spustil nový web plný funkcí

- Reklama -

Český rybářský svaz oznámil zahájení postupného přechodu na nový portál, který je propojený s Rybářským informačním systémem (RIS). Tento krok přináší řadu inovací a zlepšení.

Nový web má usnadnit přístup k informacím a službám pro všechny členy svazu. Na co všechno se můžou rybáři těšit? Nový portál je sice zatím v testovacím režimu, což znamená, že nové funkce budou přidávány postupně, a některé části systému budou dočasně odkazovat na starou verzi webu. Plné spuštění všech funkcionalit je plánováno ale už na září tohoto roku.

 

Hlavní změny a novinky přinesou užitečné funkce

Jednou z nejvýznamnějších novinek je možnost přihlášení do zabezpečené sekce člena. Rybáři se mohou registrovat a přihlásit prostřednictvím ikony panáčka vpravo nahoře na portálu. Registrace vyžaduje zadání základních údajů a výběr způsobu aktivace, jako je aktivační kód, číslo povolenky, rybářského lístku nebo členské legitimace.

Po úspěšné registraci a přihlášení se uživatelům zobrazí jejich jméno a získají přístup k různým údajům, včetně vydaných povolenek, platebních dokladů, informací o účasti na brigádách a dalších důležitých informací.

V nadcházejících měsících bude členská sekce dále rozšiřována o nové funkce. Členové budou moci provádět platby členství přes platební bránu, objednávat povolenky, elektronicky vracet povolenky na konci roku a žádat o přestup do jiné organizace.

V sekci „Docházky a úlovky“ budou rybáři po migraci dat z loňské sezóny moci sledovat své úlovky na povolenky a zadávat nové docházky a úlovky přes plánovanou mobilní aplikaci. K úlovkům bude možné přikládat fotografie a vkládat údaje o puštěných rybách pro vlastní statistiky.

 

Rybáři ocení hlavně přehlednější informace o jednotlivých revírech

Karty revírů prošly zásadní změnou. Nyní umožňují rybářům nastavit datum plánované návštěvy a získat kompletní přehled povolených technik, limitů úlovků a seznamu ryb s informací o jejich hájení.

Mapa revíru nyní umožňuje vyznačovat oblasti se zákazem lovu, rybí přechody, sjezdy pro lodě a další zajímavé body. Postupně budou také zpřístupněny statistiky úlovků a vysazování ryb, jakmile bude RIS dostatečně naplněn daty.

Karty místních organizací poskytují základní informace o organizaci, kontaktní údaje a možnost publikovat aktuality. Automaticky se zde zobrazují členské poplatky a statistiky organizace, včetně počtu prodaných povolenek a členů. Stránky jednotlivých organizací jsou spravovány přímo místními organizacemi a data jsou generována z RIS.

 

„Nový kabát“ dostanou i jednotlivé územní svazy

Nový portál umožňuje územním svazům publikovat aktuality, které se automaticky propisují na hlavní stránky svazu. Na titulní straně se zobrazují nejnovější tři aktuality hlavního svazu, následované aktualitami jednotlivých územních svazů. Stránky svazů jsou aktuálně v přípravě a budou postupně zaváděny do provozu.

Přechod na nový portál ČRS tak představuje významný posun k modernizaci a zlepšení služeb pro rybáře. ČRS však upozorňuje, že během testovacího režimu je třeba počítat s možnými nedostatky, které budou postupně odstraňovány.

ČRS vyzývá členy k trpělivosti a spolupráci při zjišťování chyb a žádá jejich hlášení místním organizacím.

Zdroj: ČRS, foto: ČRS (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -