skingbranding-banner

CARP MARATON TOVAČOV 2016: Legenda se vrací! Na co se můžeme těšit?


Konečně! Po dlouhých čtyřech letech se na českou závodní scénu vrací nejprestižnější kaprařský maraton u nás – CARP MARATON TOVAČOV! Na věhlasném Annínském jezeře se už příští týden rozhoří souboj mezi kaprařskou elitou. A startovní pole je pořádně nabité! Diváci se mohou těšit na legendy české kaprařiny, které mezi sebou změří své síly. Ten, kdo něco v kaprařském světě znamená, nebude v Tovačově chybět. Bude to neskutečně nádherná a napínavá podívaná. Pojďte se podívat na to, co nás čeká…

To, že letošní ročník tohoto závodu bude pořádně velkolepý, naznačuje už první změna v pravidlech. Rozhodčí budou do výsledkové listiny zapisovat pouze ty kapry, kteří přesáhnou váhovou hranici 10 kilogramů. Takže ten tým, který pomýšlí na přední příčky, musí chytit skutečná monstra! Jinak skončí na dně tabulky. O vítězi letošního ročníku rozhodne 5 nejtěžších kaprů. Tohle je skvělá změna, která celý závod ještě více zdramatizuje.

tovacov_ryby

Proč? Protože každý tým se musí zaměřit na největší kapry v Tovačově. Závodník může nachytat desítky kaprů o menší velikosti, ale nebude mu to nic platné. Pokud se objeví mančaft, který uloví 5 kapřích velikánů, pak celý závod vyhraje. Z toho vyplývá to, že týmy se budou muset soustředit na největší ryby. Takže diváci se mohou těšit na parádní souboje s kapitálními kapry. Tohle bude maso! Pokud se náhodou stane, že týmy budou mít ve výsledkové listině stejnou hmotnost ulovených ryb, pak o vítězi souboje rozhoduje jejich nejtěžší ulovený kapr.

 

Závod roku: Souboj legend na jednom místě!

Nabité startovní pole. Jinak to pojmenovat nejde. Na letošním ročníku CARP MARATON TOVAČOV se objeví celá řada zvučných jmen. Jde o legendy české kaprařiny. A právě složení závodního pole je perfektní zárukou pro nezapomenutelnou podívanou. Bude neskutečně zajímavé sledovat, jak se tito velikáni tuzemské kaprařiny poperou o první místo. Ten, kdo vyhraje, se bude moci právem nazývat králem českých rybářů. Taková konkurence bude letos k vidění!

tovacov_zavod

Kdo se letošního ročníku zúčastní? Podle oficiálních informací nebude chybět Jaroslav Těšínský, Jan Hubka, Michal Kučera, Peter Hofierka, Miroslav Ešpandr, Dan Němec, Jiří Majer, Karel Nikl, Tomáš Vaněk nebo Ondřej Macků. Perfektní zprávou je i to, že ve startovním poli nechybí ani kaprařští zástupci ze zahraničí. Závodu se totiž zúčastní tým z firmy FOX ve složení Rob Hughes, Hannes Novak a Horst Bakes. A další výbornou zprávou je i to, že budou chytat i ženy. Diváci tak budou moci sledovat Šárku Kauckou, Kristýnu Tomáškovou a další. Tohle pestré složení je zárukou pro nádherný závod!

A náš tajný tip na celkového vítěze? Jak známo, tak závodní kaprařina je obrovskou loterií. Hodně záleží na tom, jaké místo si závodníci vylosují. Ale! V redakci jsme hodně zvědaví na Jana Hubku, který patří k nejlepším kaprařům v současnosti. Velkým favoritem na prvenství je i tým okolo Karla Nikla, letošního vítěze WCC 2016 na Nových Mlýnech. Právě tento mančaft má obrovsky silné složení – Karel Nikl, Jiří Majer a Jan Dadák. Podobně silné složení má i tým Mikbaits – Michal Kučera, Peter Hofierka a Šárka Kaucká. Ale jak už jsme řekli na začátku – vše záleží na aktuálních podmínkách v Tovačově (losování, počasí atd.)

 

Šetrný závod, který myslí na ryby

Organizátoři CARP MARATONU TOVAČOV myslí především i na zdraví ryb. A za to si zaslouží obrovskou pochvalu! V pravidlech je například jasně psáno, že závodníci mohou lovit pouze na takové montáže, které zajistí, že při jejich přetržení odpadne zátěž. Toto je velice důležité pravidlo, které eliminuje možný úhyn utrhnutého kapra. Chlapi, super!

tovacov_rybareni

Dalším šetrným opatřením letošního ročníku je to, že rybáři mohou zasakovat kapra pouze v tom případě, kdy bude sektorový rozhodčí momentálně nedostupný, například bude zrovna u jiného týmu. Zasakování kapra pak musí schválit sám sektorový rozhodčí prostřednictvím mobilního telefonu. A za tento dodatek v pravidlech dáváme organizátorům letošního ročníku CARP MARATON TOVAČOV všechny palce nahoru!

Samozřejmostí je, že každý tým na CARP MARATON TOVAČOV 2016 musí mít k dispozici prostorný podběrák s rozpětím ramen alespoň 80 centimetrů. Menší podběráky nesmí být na maratonu používány. Týmy také musí mít v průběhu závodu přichystané podložky pod kapry, které eliminují riziko poranění ryby na břehu. A navíc! Každý tým musí mít 1 podložku a 1 podběrák přichystanou v lodi, a stejnou sadu pak musí mít přichystanou i na břehu. Závodníci pak musí mít ještě nachystanou dezinfekci pro ošetření kaprů, vhodný vyprošťovač háčků a ekosak pro možné zasakování uloveného kapra. Toto jsou pomůcky, které závodníci musí mít k dispozici. Přes to nejede vlak.

 

Závodní kaprařina na Tovačově: Co se může?

Závodníci na CARP MARATON TOVAČOV mohou chytat na průběžnou montáž s jedním háčkem. Jako nástrahy a návnady se mohou používat boilies, pelety, partikl, pečivo, těsto, imitace boilies, pelet a vodních živočichů. Organizátoři závodníkům povolili chytat i na červy. A ještě jedna věc ohledně návnad – závodníci mohou používat i method mixy a boilies „polévky“. Rozhodčí závodu však mají právo kontrolovat nástrahy i návnady, které závodníci v průběhu závodu budou používat.

tovacov

Kaprařské týmy samozřejmě mohou používat lodě, echoloty, podvodní kamery, GPS, elektromotory nebo tyčové bójky. Ale! Je třeba si dát pozor na několik detailů. Při pohybu na vodní hladině musí závodníci používat záchranné vesty. Tento bezpečností prvek platí na všech významných kaprařských závodech, takže na Tovačově tomu nebude jinak. Dále: Závodníci na letošním ročníku nesmí při lovu používat H-bójky. Ty se mohou používat pouze při vyhledávání a pro předběžné označení lovného místa. Dále se pak nesmí používat zavážecí lodičky na dálkové ovládání.

Chceme pozvat všechny příznivce CARP MARATONU TOVAČOV, aby sledovali dění okolo závodu na webu InRybar.cz. Na tuto akci se velice těšíme a budeme z ní přinášet ty nejčerstvější informace. Budeme rádi, když se k nám přidáte a budete fandit vašim oblíbeným závodníkům. Přejeme vám nezapomenutelný zážitek!

 

CARP MARATON TOVAČOV 2016: Co, kdy, kde, jak?

Termín samotného závodu: 10. až 14. 10. 2016

Místo: III Annínské jezero, Tovačov

Počet týmů: 33

Počet sektorů: 3

Délka závodu: 112 hodin nonstop

Info: carpmaraton.cz

 

Harmonogram

  • 8. 10. 2016 (sobota): registrace týmů
  • 9. 10. 2016 (neděle): registrace týmů, losování, mapování lovných míst
  • 10. 10. 2016 (pondělí): zahájení závodu (06:00 hod)
  • 14. 10. 2016 (pátek): ukončení závodu (22:00 hod)
  • 15. 10. 2016 (sobota): vyhlášení (11:00 hod)

Redakce InRybar.cz

Nové články v rubrice

REPORTÁŽ: Lov kaprů ve vzdálenosti 500 metrů! Tvrdá dřina na největším kaprařském závodě!

admin | přečteno: 1375x | 18.11.2020 | Žádné komentáře

Rybářské závody jsou nedomyslitelnou součástí rybářského světa. V současnosti je v závodním …

Rybáři budou bojovat o více jak 500 000 korun! Stairs2Hell na Nových Mlýnech je tady!

admin | přečteno: 2276x | 1.10.2020 | Žádné komentáře

Konečně je to zase tady! Na začátku října na Novomlýnské …

TOP ZÁVOD: Tohle se povedlo! Na dětských závodech v Kladrubech byla rekordní účast dětí!

admin | přečteno: 1681x | 28.10.2019 | Žádné komentáře

První polovina října byla u nás v Kladrubech ve znamení posledních …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.