DomůOstatníRybářské závodyKaprařský závod o více jak 500 000 korun! Stairs2Hell 2019 na Nových Mlýnech...

Kaprařský závod o více jak 500 000 korun! Stairs2Hell 2019 na Nových Mlýnech je tady!

- Reklama -

Už se to blíží! Za dveřmi už pomalu přešlapuje třetí ročník populárního závodu v lovu kaprů na Nových Mlýnech Stairs2Hell. Tento rybářský závod si získal srdce mnoha rybářů, a to především proto, že se chytá na vyhlášené kaprařské vodě v České republice. A od tohoto ročníku se čeká opravdu hodně! Zejména proto, že poprvé v historii závodu se bude chytat na podzim. Tedy v období, které patří k těm nejlepším na této vodě. Co nabídne 3. ročník Stairs2Hell?

Akce na Nových Mlýnech bude trvat od 5. do 12. října 2019. První den bude určen k registraci a kontrolám vybavení (např. člunů). Na Nové Mlýny se sjede nejen česko-slovenská kaprařská špička, ale také zkušení kapraři z dalších evropských zemí (Velká Británie, Německo, Rakousko, Polsko, Nizozemsko, Belgie, Rusko, Maďarsko, Bulharsko, Moldavsko). Start celého závodu pak vypukne 6. října v 14 hodin, závodit se bude až do soboty 12. října do 8 hodin ráno.

O lovných místech rozhodne klasické losování. A každý kaprař si přeje mít šťastnou ruku, protože právě lovné místo na Nových Mlýnech je významným krokem k úspěchu. Kde všude se bude vlastně v letošním roce lovit? Předchozí dva ročníky se na Stairs2Hell chytalo ze břehu, na kterém leží obce Strachotín a Šakvice. V letošním roce se ale závodní sektory protáhly až po Pavlov.

Jak se bude bodovat? O vítězi rozhodnou 3 nejtěžší bodovaní kapři. Samozřejmě, vyhrát může tým i s jedním nebo dvěma kapry, pokud jejich součet bude vyšší. Ale to je vzhledem k délce závodu a lokalitě hodně nepravděpodobné (ale nechceme předbíhat). Zajímavostí letošního ročníku je, že organizátoři připravili speciální cenu za „těžbu“. Ta bude udělena tomu týmu, který bude mít největší součet všech bodovaných ryb. Bodovaný kapr bude od 7 kilogramů. Kapry nad 15 kilogramů váhy musí podpisem potvrdit sousední tým.

Co se týče týmů, tak na Stairs2Hell budou tak jako v minulých ročnících 2 nebo 3 členné mančafty. To ale neznamená, že početnější týmy budou ve výhodě. To ne! Každý tým může používat maximálně 4 pruty. Závodníci mohou používat pouze takové montáže, ze kterých při utržení odpadne zátěž. Montáž může mít pouze jeden návazec a jeden háček.

Startovné na závodu Stairs2Hell 2019 činí 36 000 korun (1500 EUR) na tým. Organizátoři uvádějí, že maximální počet závodních týmů bude 96.

 

O co se závodí?

V tomhle ročníku jde zase o hodně! Týmy se nejenže utkají o nádhernou a prestižní trofej, ale také o pořádně tučné šeky! Co dostane vítěz závodu? Více jak 500 000 korun! Ano, tým, který ovládne letošní ročník Stairs2Hell, dostane šek na 20 000 euro, což v přepočtu dělá zmíněný balík peněz. Závodí se skutečně o hodně!

Na druhý mančaft pak je připravený šek na 9000 euro (cca 230 000 korun), třetí tým pak získá 5000 euro (více jak 127 000 korun). Takže i umístění na bedně přinese danému týmu nejen slávu, ale i pořádný balík peněz.

Peněžité ceny jsou pak připraveny i pro vítěze sektorů – tým, kterému se podaří vyhrát sektor, dostane šek na 1800 euro (téměř 46 000 korun). Další šek je připraven i pro tým, kterému se podaří ulovit nejtěžšího kapra, ten dostane 1500 euro (více jak 38 000 korun) a další šek je připraven pro tým, který vyhraje cenu za „těžbu“ – tedy bude mít největší součet všech bodovaných ryb. Tento tým získá peněžitou odměnu ve výši 2000 euro (51 000 korun).

 

Kdo je favoritem letošního ročníku?

Závodní listina Stairs2Hell 2019 je nabitá hodně zajímavými jmény. Například musíme začít týmem Starbaits SK, který se skládá z Lubomíra Žabčíka, Richarda Ježíka a Miroslava Laurince. A právě první dva zmiňovaní závodníci jsou vítězové historicky prvního ročníku. Budou slovenští závodníci v letošním roce atakovat ty nejcennější pozice? Z našeho pohledu jsou právě tito pánové jedni z největších adeptů na celkový triumf, samozřejmě ale zásadní bude, jaký budou mít los. Ten je prostě klíčový…

Ani v letošním roce nebude chybět tým Sportcarp okolo Dana Němce, který vloni dokázal na Nových Mlýnech, že kluci z Tuněchodů prostě umí. A vloni právem brali stříbrné medaile, kdy nestačili jen na vítězné Rakušany. To nic nemění na tom, že právě Dan Němec a spol. budou patřit k největším favoritům i letošního ročníku.

Samozřejmě, dalšími zvučnými jmény jsou například bratři Kučerové s Michalem Veselým, kteří budou chytat za MIKBAITS. Hodně zvědaví jsme ale i na Ivana Fabiana a jeho parťáky z týmu Starbaits. A v závodní listině nechybí ani loňští vítězové z Rakouska – vítězové druhého ročníku se přejmenovali na CARPSPOT. Rakušané vloni ulovili kapra o váze 21,54 kilo, který jim zajistil cenný titul z Nových Mlýnů – před Danem Němcem a spol. vyhráli jen o 0,24 kilo! Budou Rakušané atakovat nejvyšší příčky i letos?

Přesto, pokud nám dovolíte říci, kdo je z našeho pohledu ten „pravý černý kůň“ závodu, pak my říkáme tým MIKBAITS-Giants Fishing ve složení Milan Šeda, Martin Votoček a Jakub Fabian. První dva zmiňovaní v loňském ročníku předvedli neskutečnou jízdu, kdy „obrali“ o bronz čtvrté Nizozemce o pouhých 0,29 kilogramů. Tohle byl jeden z nejsilnějších zážitků loňského ročníku! A v letošním roce od této trojčlenné formace očekáváme opravdu hodně!

Tak jako tak, závod v lovu kaprů Stairs2Hell na Nových Mlýnech ještě nevyhrál český tým! První ročník ovládli Slováci, druhý ročník patřil Rakušanům. Dokážou Češi konečně na domácí půdě urvat nejcennější medaile, anebo opět zaboduje nějaký zahraniční tým? Letos je šance pro české barvy opravdu vysoká! Jenže „hladoví vlci“ z Německa, Velké Británie, z Rakouska a dalších zemí budou českým týmům jistě v patách! Na to, jak to celé dopadne, si musíme ještě chvíli počkat!

Sledujte Stairs2Hell 2019!!!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Stairs2Hell

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Tak zavřená svazovka pro to, aby si tlupa pitomců honila ega a Bůh ví co ještě, a pořadatel se řádně nakapsoval, to je současné hospodaření na svazovkách (a je jedno zda MRS, nebo ČRS). Copak z té akce asi tak bude mít obyčejný člen platící příspěvky, brigády a povolenku, včetně RL? Odpovím si sám, hovno, ale pravda, obyčejný člen nikoho nezajímá, pokud má zaplaceno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -