DomůOstatníRybářské závodyRybáři budou bojovat o více jak 500 000 korun! Stairs2Hell na Nových Mlýnech...

Rybáři budou bojovat o více jak 500 000 korun! Stairs2Hell na Nových Mlýnech je tady!

- Reklama -

Konečně je to zase tady! Na začátku října na Novomlýnské nádrži zatroubí sirény, které odstartují už čtvrtý ročník prestižního závodu Stairs2Hell. Skvělou zprávou je, že i tentokrát se závod uskuteční v atraktivním podzimním termínu, který slibuje opravdu nevšední podívanou. A to nejen co se týče velikosti ulovených kaprů, ale také co se týče jejich množství. Ostatně, právě minulý ročník závodu Stairs2Hell, který se poprvé v jeho historii konal na podzim, naznačil, že v tomhle termínu si rybáři (a diváci) užijí nádhernou rybařinu. Jak to bude tentokrát?

Rovných 100 týmů se na začátku října porve nejen o novomlýnský titul, ale také o pořádně tučný šek pro vítěze závodu. Ti rybáři, kterým se povede ulovit v součtu 3 nejtěžší ryby, dostanou šek na 20 000 euro, což je v přepočtu více jak 530 000 korun. A tohle je samozřejmě pořádně velké lákadlo! Ovšem ani další týmy na bedně nezůstanou bez příjemné odměny. Stříbrný tým si odnese 9 000 euro (asi 241 000 korun) a třetí mančaft dostane 5000 euro (asi 134 000 korun). Další ceny jsou pak nachystané i pro vítěze sektorů, pro tým s nejtěžším kaprem, anebo pro tým s nejvíce bodovanými kapry (jejich součet).

VIDEO: Připomeňte si to nejlepší ze Stairs2Hell 2019! Tohle byla velká jízda!

Závod startuje v neděli 4. října ve 14 hodin a končí v sobotu 10. října v 8 hodin. V rychlosti o pravidlech: Bodovaní jsou 3 nejtěžší kapři, přičemž bodovanou rybou je jen kapr od 7 kilogramů váhy. Závodu se zúčastní buďto dvou nebo tříčlenné týmy, kdy každý tým může mít nahozené maximálně 4 udice. Samozřejmostí je to, že závodníci musí používat pouze takové montáže, ze kterých se při případném přetržení uvolní zátěž. Závodníci mohou rybařit pouze ve vyznačených sektorech a montáže mohou vyvážet do vzdálenosti maximálně 400 metrů.

Absolutní prioritou organizátorů je bezpečnost při závodu. A to zejména na člunech, které se při rybaření na Novomlýnské nádrži často používají. Pravidla striktně určují, že čluny nesmí mít menší délku než 260 čísel, a nesmí být jednokomorové. Závodníci jsou povinni mít čluny vybaveny světlem, houkačkou a tažným lanem. Samozřejmostí jsou potom záchranné vesty, které závodníci musejí mít při plavbě na vodě oblečené na sobě.

 

Pomůže zase vítr?

Naprosto klíčové bude samozřejmě losování, které určí, na jakých místech budou jednotlivé týmy závodit. Těch TOP úseků, na kterých lze počítat se „zlatým úspěchem“ na Novomlýnské nádrži, je hned několik. Jenže! Ani na první pohled zajímavé místo nemusí být tím pomyslným klíčem k úspěchu. Proto hned vzápětí je nutné brát v potaz ještě aktuální počasí, které bude na Moravě panovat.

Ano! Samozřejmě na počasí bude hodně záležet. Tak jako například v loňském roce, kdy pozdějším vítězům z týmu Keystyle.cz & MIKBAITS výrazně pomohl například i směr větru. Pamatujete? V loňském roce od začátku závodu foukalo směrem ke Strachotínu, kde se týmům hned od začátku závodu začalo dařit. Hned na začátku závodu byly například v TOP 5 průběžného pořadí 4 týmy pod Strachotínem. A právě i z tohoto úseku závodního pole vzešli vítězové třetího ročníku Stairs2Hell – již zmíněný tým Keystyle.cz & MIKBAITS. Navíc! Na třetím místě byl potom tým JRC, který chytal hned vedle vítězů třetího ročníku. Bude se letos opakovat stejný scénář?

I v letošním roce se bude chytat na obrovské části Novomlýnského jezera. Závodní pole bude začínat pod Strachotínem a potáhne se až k „vratům“ do Šakvic. Na tomto celém břehu Novomlýnské nádrže bude prvních 60 týmů. Další část závodního pole se pak potáhne od Nových Mlýnů a bude končit u Pavlova.

 

Závod, který nabízí gigantické kapry!

Loňský rok nabídl neuvěřitelně „tučný sumář“ ulovených kaprů. Pro připomenutí: Závodníci v loňském roce dokázali ulovit 46 kaprů přes 15 kilo. Neuvěřitelných 13 kaprů přes 20 kilo. A na břeh se podívala i jedna ryba přes 25 kilo! Tuto famózní rybu dokázali ulovit borci z týmu SCRAP BAITS, kapr tehdy vážil neuvěřitelných 25,88 kilogramů. Zatím se jedná o historicky nejtěžšího kapra, který kdy byl na závodě Stairs2Hell ulovený. Bombastický šupináč!

VIDEO: Zatím nejtěžší kapr v historii závodu Stairs2Hell! 

Když už jsme u těch vzpomínek na zajímavé kapry, tak krásného kapra chytili například i závodníci z týmu L.T. Baits III, kteří dokázali pod Strachotínem chytit šupíka o váze 24,87 kilo. V době ulovení byl tento kapr historicky nejtěžší rybou závodu Stairs2Hell, až po chvíli ho předčil právě kapr od týmu SCRAP BAITS o váze přes 25 kilo. Těch ryb přes 20 kilo váhy ale bylo mnohem více, jak už jsme zmínili – v loňském roce jich závodníci chytili 13. Kéž by to letos bylo ještě o chloupek lepší!

Poslední vzpomínka na krásné kapry: Musíme se totiž vrátit k vítězům třetího ročníku, kteří dokázali během kratičké chvíle dostat na břeh dva obrovské kapry. První ryba vážila naprosto úchvatných 23,31 kilogramů. A pak přišla ještě jedna pecka! Pozdější vítězové totiž dokázali ulovit další perfektní rybu o váze 23,54. Rázem měli rybáři z týmu Keystyle.cz & MIKBAITS na podložkách dva obrovské kapry, kteří tehdy výrazně pomohli k prvnímu českému triumfu na Stairs2Hell. Tohle bylo famózní!

VIDEO: Famózní double! Podívejte se na neuvěřitelný úlovek vítězného týmu!

 

Napínavá podívaná, která vtáhne každého

Závod Stairs2Hell je mezi rybáři tolik oblíbený i proto, že tady žádný tým nemá prostě nic jistého. To je dáno především tím, že startovní pole je prostě nabité zkušenými kapraři, kteří na téhle těžké lokalitě dokážou předvádět neuvěřitelné věci. Ostatně, když se vrátíme zase o rok zpátky, tak o tom svědčí i konečná tabulka. Z ní totiž vypadla fakt zajímavá data!

V loňském roce byl rozdíl mezi týmy od 5. až do 12. místa jen 5 kilo! Vzhledem k průběhu závodu tohle fakt není mnoho! To jen prostě naznačuje to, jak je ta širší špička závodu nesmírně vyrovnaná. A tohle vzájemné předbíhání, kdy se pořadí mění jako na horské dráze v řádu hodin, nás prostě fakt baví! Příklad z minulého ročníku: Ještě 11. října ráno – den před koncem závodu – byl na průběžném 3. místě tým L.T. Baits II, čtvrtí byli závodníci z Starbaits SK, a pátý byl tým CARPSONBAITS.

Za necelých 24 hodin bylo ale všechno jinak! Dopředu se narval mančaft SCRAP BAITS, který se vyšvihl dokonce až na 2. místo. Třetí skončili Slováci z JRC, čtvrtí Rakušané z týmu Bait Service Austria, a páté místo obsadil tým L.T. Baits III.

A jak to dopadlo s průběžně výše postavenými týmy? Ještě před několika hodinami umístění na bedně L.T. Baits skončili na 10. místě, Starbaits SK z bramborové příčky spadli na 7. místo a zmíněný tým CARPSONBAITS skončil až na 11. místě! Tohle je důkaz toho, jak je průběh závodu na Novomlýnské nádrži strašně nevyzpytatelný. Pro týmy to jsou neskutečné nervy, ovšem diváka to neuvěřitelně vtáhne do děje. Letos to chceme zase!

 

Nejčerstvější info ze Stairs2Hell 2020 na InRybar.cz!

Na letošní ročník se opět těšíme jako malé děti na Vánoce, protože výhled na počasí v příštím týdnu je opravdu hodně zajímavý. Takže věříme, že i letošní podzim na Novomlýnské nádrži nabídne fakt hodně! Bude to fakt zajímavá podívaná! Už teď vám můžeme slíbit, že hromadu čerstvých informací, fotografií a videí ze čtvrtého ročníku Stairs2Hell naleznete právě online na InRybar.cz – budeme se tomuto závodu opět věnovat.

Tak sledujte Stairs2Hell na InRybar.cz!

Redakce InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -