Domů Ostatní Rybářské závody Stairs2Hell 2018: Kaprařský závod na Nových Mlýnech o 1 000 000 korun! Jakub...

Stairs2Hell 2018: Kaprařský závod na Nových Mlýnech o 1 000 000 korun! Jakub Vágner chystá druhé „peklo“

- Reklama -

Už se to blíží! Už v první půlce srpna se na břehy Novomlýnské nádrže sjedou kaprařská esa, aby spolu změřila síly. Kromě rybářské konkurence se jednotliví závodníci budou muset poprat s extrémními podmínkami. Na břehu je budou škvařit ostré sluneční paprsky nebo do nich bude tlouct šíleně silný vichr se studeným deštěm. Ani jedna varianta není příjemná a po několika denním pobytu má každý chuť si vytrhat vlasy z hlavy. Šílenství! A to není všechno! Samotný lov komplikují mraky překážek – ostré škeble nebo všudypřítomné vázky. Vyhrají jen ti nejsilnější…

Ano, druhý ročník kaprařského závodu Stairs2Hell je za dveřmi. Tenhle brutálně těžký závod se odehraje na březích Novomlýnské nádrže (Dyje 5). Jedná se o největší nádrž z kaskády třech jezer Nových Mlýnů. Novomlýnská nádrž se rozprostírá na ohromné ploše 1600 hektarů. Obrovská masa vody a nekonečné prostranství dělají z tohoto revíru lokalitu pro ty nejzkušenější. Zrádný vítr, který rozzuří obrovské vlny, se může objevit doslova znenadání. Ale i přese všechno je tato lokalita srdcovou záležitostí každého, kdo ji navštívil. Důvod? Je jich více – nenapodobitelná atmosféra a úžasné ryby!

 

Lákavé výhry: Chytá se o 1 000 000 korun

Co by to bylo za závody bez pořádných výher? Na Stairs2Hell je o co závodit! Cen, ať už těch materiálních nebo finančních, bude požehnaně. O vítězi závodu rozhodne atraktivní bodování 3 nejtěžších kaprů. Kapři začínají být bodováni od 7 kilogramů váhy.

Vítěz letošního ročníku si kromě nádherného poháru odnese i tučný šek na 12 000 euro. K němu pak ještě dostane hromadu věcných cen od sponzorů. Stříbrný mančaft pak dostane 3600 euro a třetí tým 1800 euro. Plus samozřejmě věcné ceny a poháry. Ceny a finanční obnosy jsou pak připraveny i pro vítěze sektorů. A nesmíme ani zapomínat na tým, který uloví nejtěžší rybu závodu.

Ulovit skutečného pálavského giganta je pak extrémně silnou motivací i proto, že kapr nad 30 kilogramů bude „oceněn“ extra speciální cenou – hotovostí ve výši 1 000 000 korun (37 000 euro). Tahle speciální cena je jistojistě nejzajímavější možnou výhrou. V loňském roce se nikomu nepodařilo na tuto metu dosáhnout. Co letos?

 

Stairs2Hell 2018: Ve zkratce o letošním ročníku

I letošní ročník bude mít mezinárodní účast. Kromě českých a slovenských týmů jsou ve startovní listině napsány i mančafty z Rakouska, Německa, Polska, Maďarska, Holandska nebo z Bulharska. I tohle je záruka velmi zajímavé podívané.

Kdy to všechno odstartuje? Týmy se na Moravu začnou sjíždět už 11. srpna. Hlavní závod začne ale až 13. srpna 2018 v 14 hodin. Závodníci pak budou chytat kapry až do 18. srpna. Jednotlivé týmy mohou být maximálně 3 členné – každý tým (2 nebo 3 členný) může lovit maximálně na 4 udice. Lovit se bude 24 hodin non-stop.

Co se týče samotného lovu: Závodníci musejí používat pouze takové montáže, ze kterých při utrhnutí odpadne zátěž. Montáž může mít pouze 1 háček (protihroty jsou povoleny). Samozřejmě, loví se stylem „chyť a pusť“. Mezi povinnou výbavu patří vyprošťovač háčků, dezinfekce, dva podběráky, nejméně dvě podložky, minimálně tři saky a bílé neoslňující světlo.

 

PŘEHLEDNĚ: Stairs2Hell 2018

Termín závodu: od 13. do 18. srpna

Lokalita: Novomlýnská nádrž (Dyje 5)

Počet týmů: max. 60

Sponzoři: ProLine, Sportcarp, Carp´R´Us, MIKBAITS, UFO Fishing, Tomáš Blažek a přátelé, STARBAITS atd.

Web: stairs2hell.cz

 

PŘIPOMENUTÍ: Co nabídl loňský ročník?

Loňský první ročník krásného závodu na Nových Mlýnech nabídl opravdu perfektní podívanou. Závodníci předvedli velmi napínavý souboj o prvenství. Nakonec nejšťastnějším týmem byl slovenský mančaft Starbaits SK, který celý závod ovládl. Lubomír Žabčík a Richard Ježík se jako první zapsali zlatým písmem do historie „pekla Moravy“. Byl to výborný výkon.

Naprosto dechberoucí byl především závěr závodu. Proč? Možná si někteří z vás ještě pamatují, že na medailových příčkách byly týmy MIVARDI a Sportcarp Pescado Team. Vše nasvědčovalo tomu, že tyto mančafty si to rozdají o cenné kovy. Vše ale bylo jinak a zase se ukázalo, jak je Novomlýnská „kráska“ náladová. Proč? Oba týmy byly totiž v posledních hodinách svrhnuty z medailových příček a cenné kovy ukořistily týmy CT Libuň (stříbrné medaile) a U.F.O. Fishing (třetí příčka).

Rozjetý tým MIVARDI skončil „až“ na čtvrtém fleku – to je muselo mrzet o to více, že na 3. příčku tehdy ztratili pouhých 0,36 kilogramů!!! Fantastická podívaná! A kluci ze Sportacarpu nebyli ani v TOP 5. Na páté příčce se totiž usadili závodníci z týmu MIKBAITS II.

Nejtěžší rybou závodu Stairs2Hell 2017 byl kapr o váze 20,75 kilogramů.

 

Favoriti pod drobnohledem

Ano, bavíme se o tom každý rok. Naprosto zásadní bude rozlosování lovných míst. Od tohoto okamžiku se nejvíce ukáže, které týmy mají opravdu největší šanci na úspěch. Jenže ono to jinak nejde! Musíme si zaspekulovat! Ve startovní listině je totiž hned několik jmen, která prostě musíme zmínit.

Starbaits SK: Loňští vítězové. Lubomír Žabčík a Richard Ježík se znovu postaví na pomyslnou startovní čáru a porovnají síly s dalšími závodníky. A nejen s nimi – musí se poprat i s extrémně těžkými podmínkami, které na Novomlýnské nádrži panují. Ale už loni ukázali, že chalani na Moravě umí. Tak proč by to nemělo vyjít letos?

NIKL&Carp´R´Us: Karla Nikla nejde podceňovat. A to především proto, že právě na Nových Mlýnech dokázal ovládnout uznávaný závod WCC. Tehdy Karel Nikl všem ukázal záda a nakonec spolu se svými parťáky pozvedl pohár pro vítěze. Karel Nikl na Novomlýnském jezeře umí a není proto divu, že ho řadíme k nejžhavějším kandidátům na vítězství.

Sportcarp: Ve startovní listině se objevilo i jméno Dana Němce. A tady není co řešit. Tenhle ostřílený špílmachr patří k TOP kaprařům v České republice, který si například v minulosti připsal extrémně cenný triumf na Balatonu. A my jsme velmi zvědaví, co předvede i na Pálavě.

MIKBAITS: Pokud bychom měli vybrat skutečného černého koně závodu, byli by to bratři Kučerové. Tyhle kaprařské naděje naší scény se nám velice líbily v minulém roce. Tehdy zcela „nenápadně“ zaútočili až na nejvyšší pozice, nakonec to stačilo na slušné 5. místo. Podobný atak čekáme i letos!

Tomáš Blažek a přátelé: Tomáš Blažek patří k největším znalcům Pálavy. Tenhle kaprař dokázal na háček dostat celou řadu tamních gigantů. Kéž by se mu to povedlo i v letošním závodě! U Tomáše byl zatím největší „problém“, že si v minulosti nevylosoval ty TOP fleky. Letos mu držíme palce, protože víme, že právě on může překvapit neskutečným „monstrem“.  

KATRAN CARP TEAM: Další z těch „pravých“ černých koní. Jména Martin a Jiří Hrdý si musíte pamatovat z minulých závodů na Nových Mlýnech. Právě tihle pánové dokázali na této vodní ploše nachytat řadu nádherných ryb. I letos je očekáváme pořádně vysoko.

CT Libuň: Tenhle tým v minulosti ukázal, jak se bojuje o nejcennější kovy. Jejich závěrečné představení bylo naprosto famózní a nás jejich jízda opravdu bavila. A nejen nás – minulý rok jim fandili snad všichni! Jsme proto velice zvědavi, jestli dotáhnou své umění dokonce, a jestli se nakonec budou radovat z té nejvyšší příčky.

 

Sledujte Stairs2Hell z Nových Mlýnů!

Tohle bude jízda! Už se moc těšíme na to, co druhý ročník skvělého závodu Stairs2Hell nabídne. Kdo vyhraje? Jaká bude nejtěžší ryba závodu? Překoná někdo magickou hranici 30 kilogramů? Jaké bude počasí? Překvapí nějaký neznámý tým? Máme se na co těšit!

Více na stairs2hell.cz

Autor: Viktor Krus

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -