DomůRybolovné technikyFeederMIKROPELETKY NA RYBY: Účinná nástraha na feeder, která přináší úspěch!

MIKROPELETKY NA RYBY: Účinná nástraha na feeder, která přináší úspěch!

- Reklama -

Mikropeletky na ryby v minulé sezóně udělaly pořádnou díru do světa. A není se čemu divit. Tato nástraha má perfektní vlastnosti, a proto si ji oblíbilo velké množství rybářů. Mikropeletky jsou skvělou nástrahou na širokou škálu ryb, berou na ně jak kapři, cejni nebo líni, tak i bílá ryba. Všestrannost mikropeletek je jejich obrovskou předností, a proto je tato nástraha jako stvořená především na feeder.

Pelety na ryby jsou na rybářském trhu už řadu let. S velkou oblibou je používají především kapraři. Jedná se totiž o perfektní nástrahu na rychlé chytání, ale jde také o prvotřídní návnadu. Problémem ale bylo, že rybářské firmy distribuovaly především takové pelety, které byly vhodnější právě pro kaprařinu. Pelety na kapry totiž mají větší průměr a jsou poněkud tvrdé, takže se bez nastražovací jehly neobejdeme.

soft-pelletsPak ale přišel zlom. Na rybářském trhu se objevily drobnější pelety, které mají „gumovou“ konzistenci. A tak světlo světa spatřily měkčené mikropelety na ryby. A právě to slovo „měkčené“ je strašně důležité. Díky jedinečné konzistenci mají rybáři perfektní možnost napichovat tyto pelety přímo na háček. Přitom se nemusejí bát toho, že by měkčené peletky měly nějak výrazně kratší dobu rozpadu. To rozhodně ne!

 

Měkčené mikropeletky na feeder: Nástraha budoucnosti

rozdrcena-peletkaMěkčené mikropeletky mají opravdu perfektní vlastnosti. Jedná se o nástrahu, která má koncentrovanou vůni a chuť, což je dáno tím, že se tyto nástrahy nejčastěji vyrábí z masových surovin. Masové složení směsi mikropeletek je trefou do černého, protože právě toto složení patří k nejkoncentrovanějším vůbec. Nejčastější surovinou, kterou v mikropeletkách nalezneme, jsou rybí, halibutové nebo lososové moučky. Tedy suroviny, které ryby milují!

Složení mikropeletek je tedy jejich první a velice důležitou předností. Další předností je ale například i jejich již zmíněná konzistence. Měkčené mikropeletky jdou opravdu nádherně a naprosto jednoduše nastražit přímo i na malinkaté háčky. A tento fakt je suprovou zprávou pro milovníky feederu. Pokud se totiž vydáme s feederem na ryby někdy v únoru PELETKYnebo březnu, pak není nic jednoduššího, než dát na malý háček jednu mikropeletku s jedním červíkem. A hle! Super nástraha je na světě!

U té konzistence mikropeletek ještě chvíli zůstaneme. Kdekdo by si pomyslel, že takto malá nástraha se rychle rozpadá ve vodě. Ale tohle není pravda. Měkčené mikropeletky mají zajímavě „gumové“ složení. Pokud se podíváme do minulosti, tak mikropeletky skoro připomínají kuličky tuhého těsta, na které chytali naši pradědové. Jenže tato konzistence je naprosto parádní, protože zaručuje to, že se nástraha jen tak nerozmočí, takže na háčku zůstane poměrně dlouhou dobu.

peletka-na-rybyA další výhoda. Měkčené mikropeletky jsou velice atraktivní i z pohledu jejich velikosti. V dnešní době výrobci dodávají měkčené peletky opravdu v titěrných průměrech. Díky tomu jsou tyto nástrahy jako stvořené pro lov ryb na feeder, neboť na mikropeletky může rybář ulovit celou škálu ryb. Tyto měkčené nástrahy jsou vhodné jak na větší kaprovité ryby, tak i na ty menší. Pokud tedy pro naše feederové rybaření hledáme univerzální nástrahu, pak jsou mikropeletky tou správnou volbou.

DOPORUČUJEME: Špičkové vybavení na feeder MATRIX naleznete ZDE

 

Jak nastražit mikropeletku na ryby?

peletky-na-hackuMožností, jak tuto nástrahu servírovat rybám, je nespočet. Mikropeletky můžeme nastražovat buďto přímo na háček, anebo i mimo něj. V současné době renomované rybářské firmy nabízí hned několik pomůcek, které rybářovi dávají možnost atraktivně nastražit mikropeletku mimo háček. V tomto ohledu je asi nejdále anglická společnost MATRIX, která rybářům nabízí celou řadu zajímavých variant.

nastrazeni-mimo-hacekPrvní variantou jsou tzv. peletové gumičky (BAIT ALIGNA). Gumičku jednoduše navléknete na háček, a následně do ní nastražíte mikropeletku. Druhou oblíbenou variantou je pomůcka MATRIX SUPER STOP. Jedná se o vylepšení metody na vlas, kdy rybář nasadí na speciální jehlu zarážku, kterou protlačí samotnou nástrahou. A další tip. Zajímavou vychytávkou je i pomůcka BOILIE SPIKES. Jde o speciální hrot o velmi malém rozměru, na který se nástraha jednoduše zašroubuje! Pokud chcete o metodách nastražení nejen mikropeletek mimo háček zjistit více, pak si přečtěte náš článek Chytání kaprů na feeder: Vyzkoušejte neobvyklou prezentaci nástrahy, která přinese úspěch! V tomto textu se touto problematikou široce zabýváme.

FISHING-MATRIXV minulé sezóně, kdy jsme na mikropeletky také chytali, jsme vypozorovali to, že s touto nástrahou můžeme kombinovat i další nástrahy. Nejlepší je k mikropeletkám přidávat například červy nebo žížaly. Princip tohoto nastražení tkví v tom, že mikropeletky mají intenzivní vůni a chuť. Červi nebo žížaly pak mikropeletky „oživí“. Mikropeletky můžeme kombinovat ale i s jinými nástrahami, například s kukuřicí, extrudami nebo pečivem.

 

Lov ryb na feeder: Jak chytat s mikropeletkami?

matrix-feederLov na mikropeletky je skutečným zážitkem. Abychom si lov užili, musíme zvolit i správnou návnadu. V minulé sezóně se nám při lovu na mikropeletky nejvíce osvědčilo to, když jsme do krmení přidávali masové složky. Je to logické. K masové nástraze je zapotřebí přidat i trochu té masové návnady. Jakou masovou složkou ale krmení vylepšit? Není nic jednoduššího, když do zakoupeného krmení přidáte rybí, lososovou nebo tuňákovou moučku.

feeder-matrixPrávě tyto suroviny krásně zintenzivní chuť a pach krmení. Navíc, jelikož jsou zmíněné moučky poměrně jemně namleté, pak právě tyto suroviny tvoří ve vodním prostředí velice hustý a atraktivní mrak. A toho si ryby bezesporu velice rychle všimnou. Velkou výhodou je, že tyto moučky jsou k dostání za velice výhodné ceny. Takže vytvoření krmné směsi není nijak přehnaně drahé. Právě že naopak!

feederPro ještě větší vylepšení krmné směsi pro lov na feeder s mikropeletkami se přidávají kukly červů, červi nebo kusy žížal. Všechny zmíněné suroviny obsahují celou řadu atraktivních látek, které nám určitě pomůžou přilákat ryby k naší nástraze. Ze všech tří jmenovaných surovin my osobně máme nejraději kukly. Pokud totiž kukly v krmení rozmačkáme, pak se do směsi dostane ona bílá tekutina obsahující hromadu atraktivních látek. Jestli se vám tedy někdy zakuklí červy, pak je rozhodně nevyhazujte, ale rozmačkejte je do krmení! Pak uvidíte to eldorádo u vody…

DOPORUČUJEME: Špičkové vybavení na feeder MATRIX naleznete ZDE

Autor: Viktor Krus

FOTO: MATRIX a archiv InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -