DomůNovinkyŠílenec s naftou! Neznámý pachatel nalil toxickou látku do jezera s rybami

Šílenec s naftou! Neznámý pachatel nalil toxickou látku do jezera s rybami

- Reklama -

Absolutně nepochopitelný čin se odehrál v areálu Živá voda v Modré na Uherskohradišťsku. Právě tady se nachází populární expozice s živými rybami. A provozovatel musel řešit hodně velkou nepříjemnost! Do jezera s živými rybami neznámý pachatel nalil naftu. Díky rychlému zásahu hasičů nedošlo ke katastrofě. Případem se nyní už zaobírá policie…

Foto: HZS Zlínského kraje

„Dne 15. října čtyři minuty po šesté hodině ranní přijali profesionální hasiči oznámení o výskytu neznámé látky na hladině expozice Živá voda v obci Modrá na Uherskohradišťsku. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanic Uherské Hradiště a Zlín a dobrovolná jednotka z Buchlovic.“ uvedli hasiči ze Zlínského kraje.

„Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že se na hladině vody nachází naftová skvrna o velikosti okolo 10 x 10 metrů. K odstranění látky hasiči použili plovoucí sorbent a norné stěny,“ doplnili hasiči. Odstranění toxické látky probíhalo tak, že hasiči nechali naftu nasáknout do sorbentu, a právě ten pak odstranili z vody. Tento proces se několikrát opakoval.  

„Bylo zamezeno akutnímu ohrožení života i zdravotního stavu veškerých živočichů a rostlinného společenstva v expozičním jezeře. Současně bylo zabráněno možnému úniku cizorodé látky a kontaminace okolí areálu. Zasahujícím jednotkám HZS Zlínského kraje patří neskonalý dík za jejich obětavé nasazení a profesionální výkon,“ uvedl provozovatel areálu Živá voda v Modré.

 

Případem se zabývá policie

Provozovatel Živé vody v Modré informoval, že případem se už zaobírá policie. „Mimořádnost situace si vyžádala účast inspekce životního prostředí a pochopitelně i policie s následným předáním orgánům činným v trestním řízení k vyšetření. Na místě byly i s pomocí policejního psovoda zabezpečeny veškeré stopy, včetně záznamů všech kamer bezpečnostních systémů,“ uvedla Živá voda.

Areál Živá voda informoval o tom, že se zvýší bezpečností opatření, třeba přibude bezpečnostních kamer. „Provozovatelem bylo ihned posíleno zabezpečení areálu navýšením počtu kamer, několika fotopastí a čidel bezpečnostní ostrahy,“ sdělil provozovatel areálu.

 

Co je areál Živá voda Modrá? 

V areálu Živá voda Modrá návštěvníci najdou prosklený tunel pod vodou, ze kterého mohou pozorovat život pod vodní hladinou. K vidění jsou nejrůznější druhy ryb. Lidé si mohou prohlédnou například kapry, karasy nebo líny. Velmi populární jsou ale i dravci jako například candát, štika nebo okoun. A zajímavostí expozice je i několik druhů jeseterů.

VIDEO: Jak to vypadá pod vodou z proskleného tunelu? 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -