DomůOstatníRybářské závodyŠtika o délce 124 centimetrů: Český rybář vytvořil rekord na prestižním závodě

Štika o délce 124 centimetrů: Český rybář vytvořil rekord na prestižním závodě

- Reklama -

V Nizozemsku proběhl další ročník závodu World Predator Classic. A čeští rybáři znovu dokázali, že patří k absolutní špičce. Dvě posádky skončily v TOP 6, a další Češi ulovili rekordní rybu.

Foto: Radek Filip

Na 3denních rybářský závodech World Predator Classic probíhá bodování tak, že závodníci získávají body každý den za 3 největší candáty, okouny a jednu štiku. Aby rybáři byli v celkovém pořadí úspěšní, je většinou zapotřebí tyto úlovky každý závodní den nachytat, a dosáhnout tak na tzv. fullhouse.

Češi na prestižním klání v Nizozemsku

„Každý rok se World Predator Classic koná v městě Hellevoetsluis v Nizozemsku a sjede se sem evropská rybářská špička. Letos se WPC konalo od 29. června do 3. července,“ přiblížil pro magazín InRybar.cz Radek Filip z Weston Fishing týmu.

 

První dobré signály

V první závodní den se českým posádkám dařilo. Dvojice ve složení Radek Filip a Martin Štěpka, a pak Jakub Kolář s Janem Hubkou, dokázaly nachytat zmíněné „fullhousy“. Takže první jmenovaná dvojice po prvním dni byla průběžné pátá, a Jakub Kolář s Janem Hubkou byli dokonce průběžně druzí.

Obrovský candát Martina Štěpky vystřelil českou dvojici do předních pozic průběžného pořadí závodu

Navíc Martinovi Štěpkovi se podařilo dostat na měřící podložku candáta o délce 82 centimetrů, který se dlouho držel jako největší ryba ročníku 2022. Pak ale přišel druhý závodní den, ve kterém se zvedl velmi silný vítr. A ten probudil aktivitu nizozemských ryb.

 

Nizozemské monstrum

Jenže ne každému nové podmínky přály! Například Radek Filip s Martinem Štěpkou dokázali ulovit krásné candáty a okouny, ale ten den nedostali žádnou štiku. Takže se propadli na průběžnou 10. příčku. Na předních příčkách se ale i po druhém dni pořád držela česká dvojice Jan Hubka s Jakubem Kolářem.

Takhle štika českého rybáře Josefa Vernera se zapsala do historie závodu World Predator Classic nesmazatelným písmem…

Úplně jiné „starosti“ ale měla jiná česká dvojice. Rybáři Roman Kuřil s Josefem Vernerem dokázali ulovit monstrózní štiku o délce 124 centimetrů. „Tento úlovek se později stal nejenom největší rybou a štikou letošního závodu, ale i historickým rekordem celého World Predator Classic,“ potvrdil Radek Filip.

 

Rozhodující finiš

„Poslední den už bývají závodní místa jednotlivých lodí pěkně ochytaná a týmy tak většinou dělají chyby a hodně se míchá pořadí. Nebylo tak velkým překvapením, že svůj závodní den pokazila jak vedoucí polská posádka, tak němečtí obhájci titulu a mnozí další,“ vysvětluje Radek Filip.

Metrový candát od rybáře Franka Bussmeyera byl největším candátem ročníku 2022

Právě tomuto českému rybáři spolu s jeho kolegou Martinem Štěpkou se povedlo zabojovat. Rybáři v průběhu posledního dne chytili jak krásnou štiku o délce přes 1 metr, tak i candáty a obrovské okouny. Tato česká dvojice tak znovu vystřelila do popředí, konkrétně na 5. místo.

Tahle štika přes metr délky vrátila českou dvojici rybářůvRadka Filipa a Martina Štěpku zpátky do závodu…

Bohužel pro české barvy se v rozhodující chvíli nezadařilo Honzovi Hubkovi a Jakubovi Kolářovi, kdy rybáři nedokázali chytit jednoho z okounů. Nakonec tak tato česká dvojice brala konečné 6. místo, i když určitě pomýšlela na medaile.

Finští rybáři se radují z velmi cenného vítězství na World Predator Classic 2022

„Dva české týmy tak opět skončily v TOP 6 tohoto prestižního závodu,“ radoval se Radek Filip. Celý ročník 2022 pak vyhráli finští rybáři z týmu Lowrance Ari Paataj a Pekka Laitinen. Ti si domů na sever odvezli třeba novou, super rychlou loď, která se na podobných závodech používá.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -