DomůOstatníRybářské závodyStředočeské závody: Rybáři si odnesou ceny za 80 000 korun, děti neplatí startovné

Středočeské závody: Rybáři si odnesou ceny za 80 000 korun, děti neplatí startovné

- Reklama -

Na pískovně Písková Lhota, která patří k díky obsádce k vyhlášeným vodám, se budou za pár dní konat rybářské závody jak pro dospělé, tak i pro děti. Kromě zážitků závod slibuje i hodnotné ceny. 

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

Středočeští rybáři zvou všechny příznivce rybaření na Pískovou Lhotu na kultovní rybářské závody O pohár předsedy Středočeského územního svazu. Právě na této krásné pískovně se 14. května 2022 budou konat závody pro dospělé, o den později pak závody pro děti.

Středočeský územní svaz zaručuje, že volná místa pro rybářské závodníky budou k dispozici i v den závodu, takže není nutná žádná registrace.

Zajímavé budou také ceny pro vítěze. Předseda Středočeského územního svazu magazínu InRybar.cz řekl, že celková hodnota cen pro úspěšné rybáře (dospělí, mládež i děti) bude 80 000 korun. K těm nejzajímavějším hodnotným cenám patří bivak a další vybavení, nebo celosvazové roční povolenky.

 

Jak budou závody probíhat?

Startovné na závodech pro dospělé (14. května 2022) přímo na místě vyjde na 400 korun. Kromě chytání je v této ceně zahrnuto i občerstvení a nápoj. Všichni zájemci o rybářské závody mohou přijet už 13. května, rybáři přichystali jak stánek s občerstvením, tak i vyhrazená místa pro karavany a vozidla.

Rybářské závody pro děti a mládež budou rozděleny do dvou kategorií. V první kategorii budou závodit děti do 15 let, v druhé pak mládež ve věku od 15 do 18 let. Startovné se na dětských závodech nebude platit! Dětského závodu se mohou zúčastnit i „neorganizované“ děti.

Další důležitou organizační věcí je to, že děti, které přijedou v sobotu s rodiči, dostanou večeři a nedělní snídani zdarma. „Má to však jednu podmínku, aby byl dostatek porcí, a tou je, že rodiče či vedoucí kroužků musí děti do závodu přihlásit na uvedený e-mail [email protected],“ uvedl Středočeský územní svaz.

Také pro děti jsou připravené hodně zajímavé ceny. „Pro všechny zúčastněné jsou připraveny hodnotné ceny a pamětní medaile, navíc jako bonus obdrží první tři celosvazové povolenky k lovu ryb na mimopstruhových revírech pro rok 2023,“ lákají závodníky středočeští rybáři. Kompletní informace o závodech na Pískové Lhotě naleznete na webu Středočeského územního svazu.

 

Další závody na konci května

Jiné rybářské závody pak bude pořádat středočeská organizace ČRS MO Kladruby. Právě i kladrubští rybáři první závody pořádají pro dospělé, pak pro děti. Závody pro dospělé proběhnou dne 28. května 2022, závody pro děti pak o den později.

Startovné pro dospělé závodníky činí 200 korun. Všichni zájemci se mohou registrovat s předstihem na emailové adrese [email protected]. Registrace bude možná i na místě, ale je nutné mít na paměti, že kapacita závodu je 40 míst.

Startovné pro děti činí 100 korun, které se platí při presentaci. Rybáři z Kladrub si pro každého malého rybáře připravili hodnotnou cenu, takže žádné dítě neodejde s prázdnou. Závody pro děti budou rozděleny do dvou kategorií od 0 do 10 let, a poté od 11 do 15 let. I u dětského závodu bude omezená kapacita 40 lovných míst.

„Pokud přijdete na závody neohlášeni a počet míst bude již obsazen, je možné, že se závodník nebude moci závodu účastnit! Předejděte prosím této možné komplikaci a místo na závodech si reservujte,“ uvádí rybáři z ČRS MO Kladruby.

Jen v krátkosti ohledně rybářský závodů a jejich podmínek: Bude se rybařit na jeden prut, na kterém může být jeden návazec s jedním háčkem. Rybáři si mohou vybrat, zdali budou rybařit na plavanou, položenou nebo feeder. Chytat bude možné jak na rostlinné, tak živočišné nástrahy, krmení bude povoleno až 5 minut před zahájením závodu.

Co se týče hodnocení, tak bodování je vymyšleno tak, že 1 centimetr = 1 bod. Čím více bodů rybář „nachytá“, tím lepší umístění si v konečném hodnocení vybojuje. „Měření a zápis ryb do úlovkového listu závodníka zajišťují předem stanovení rozhodčí,“ uvádí kladrubští rybáři. Kompletní informace o obou závodech najdete na webu ČRS MO Kladruby.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -