DomůOstatníRybářské závodySvětový úspěch českých rybářů! Na prestižním závodu rozdrtili přívlačové hvězdy!

Světový úspěch českých rybářů! Na prestižním závodu rozdrtili přívlačové hvězdy!

- Reklama -

Placená spolupráce: Legendární a fenomenální závod světové úrovně v lovu dravců z rychlých rybářských lodí World Predator Classic proběhl na holandských jezerech Haringvliet a Hollands Diep v termínu od 1. do 3. července 2021. Jednalo se již o sedmý ročník tohoto velkolepého klání, kterého se již roky pravidelně zúčastňuje světová přívlačová elita! Jenže! Čeští rybáři nechali celou řadu zvučných jmen za zády!

Autor: Honza Carpkiller Hubka (TROPIC FISHING ILLEX TEAM CZ)

Na World Predator Classic se sjíždí absolutní špička v přívlači, která je tvořena testery a konzultanty největších světových značek produkujících rybářské potřeby pro lov dravých ryb. Anebo se zúčastňují například i holandští rybářští průvodci nebo výrobci luxusních rychlých rybářských lodí. Prostě rybáři, kteří mají „dar od svatého Petra“ v rukách!

 

VIDEO: Jak vypadá závodění na World Predator Classic?

A právě mezi touto elitou pravidelně závodí i čeští zástupci, kteří si v průběhu let vybojovali velmi silné jméno. Letos tomu nebylo jinak! Do letošního závodu se přihlásily celkem 4 lodě s dvoučlennými posádkami z České republiky. A výprava z tuzemska pojala tuto akci opravdu svědomitě, a do Holandska se tak kluci společně vydali již 10 dní před závodem, aby měli možnost revíry poznat, prozkoumat a natrénovat si vše potřebné pro samotný závod.

 

Honza „Carpkiller“ Hubka: „Když přišel záběr, ryba stála za to!“

Do Holandska jsme se společně s parťákem Jakubem Kolářem vypravili již deset dní před samotným závodem, abychom měli dostatek času pro kvalitní trénink na těchto rozlehlých holandských nádržích, protože závodní trať měří téměř 60 kilometrů na délku!

To, co jsme na vodě zažívali od prvního tréninkové dne, bych popsal jako svou nejlepší rybářskou výpravu v životě. Nebylo to o desítkách záběrů za den, ale spíše o tom, že když záběr přišel, úlovek stál většinou opravdu za to! Během tréninku jsme sjezdili většinu celého úseku a nalezli jsme na něm mnoho zajímavých a na ryby bohatých oblastí.

Kdybych měl jak trénink, tak závod popsat jedním slovem, tak by to byl buď ráj, masakr, nebo peklo! Zažili jsme totiž od každého něco, ale každopádně jsem v životě nezažil lepší rybářskou výpravu, a že už jich pár bylo

Během tréninku se mně a parťákovi podařilo ulovit několik opravdu trofejních ryb, takže jsme si posunuli i několik osobních rekordů. Ulovili jsme například 3 okouny, kteří měřili 50 centimetrů, a jednoho dokonce o délce 52 centimetrů! Na okouny se osvědčil náš oblíbený Illex Deracoup. Mnoho štik, které jsme dostali na háčky, měřilo okolo metru, kdy největší „krokodýli“ měli 102, 113 a 115 centimetrů! Candátů jsme nachytali taktéž desítky až do 78 čísel. Bylo to prostě něco úžasného! Zde jsme opět sázeli na výborné nástrahy od Illexu, jako třeba Dunkle

 

Zlato uniklo o kousíček!

Co se týče samotného závodu, tak první závodní den nám nevyšel podle našich představ. Chyběla nám jakákoliv bodovaná štika do kompletního fullhouse, což je každodenní maximální možný počet bodovaných úlovků, který je druhově zastoupených v množství 3x okoun, 3x candát a 1x štika, samozřejmě nejdelších toho dne ulovených délek.

Kvůli absenci sebemenší štiky v prvním závodním dni, jsme se umístili na průběžném 9. místě, a věděli tak, že pokud chceme udělat výsledek, tak nám nesmí už po zbývající dny chybět jediná ryba! A že musíme dát co nejlepší fullhouse v dalších závodních dnech. Toho jsme se drželi, takovou jsme nasadili strategii, a tak jsme i volili místa, na kterých jsme rybařili.

Jak druhý, tak třetí závodní den jsme začali štikou, kterou jsme následně v obou dnech i navýšili, a dostali se tak do boje o celkové vítězství. Od poloviny třetího – posledního – závodního dne, jsme bojovali a střídali se o prvenství s německým teamem, který ale nakonec tento boj vyhrál, a vyhrál tak i celkově celý závod.

Team Mercury DE ve složení Marc Ptacovsky a Thomas Engert chytající taktéž na nástrahy značky Illex, tak letošní ročník WPC2021 vyhráli, a na nás – Tropic Fishing Illex Team CZ – tak připadlo celkové 2. místo, což v této konkurenci považujeme za naprosto famózní výsledek!

Třetí pozici obsadil další český team – obhájci loňského prvenství – kolegové Radek Filip a Martin Štepka, kteří tak dokonale obhájili svůj loňský triumf, a navíc ulovili i největší štiku závodu o délce 117 centimetrů! Kluci chytali na nástrahy od firmy Westin, které také naleznete u nás e-shopu Tropic Fishing.

 

Česko jako přívlačová velmoc?

Jednalo se o historicky již druhý takto obrovský úspěch českých výprav na světových závodech v lovu dravých ryb z lodí. Už v roce 2019 na oficiálním mistroství světa v lovu dravců z lodě, konaném při světových rybářských hrách v Jihoafrické republice, bratři David a Tomáš Koudelkovi obsadili celkové 1. místo ve dvojicích, Honza „Carpkiller“ Hubka s Jakubem Kolářem pak 2. místo ve dvojicích, a celkově tak tito závodníci pro Českou republiku vybojovali absolutní 1. místo v soutěži národů.

Jde vidět, že i přes to, že patříme k těm nejmenším státům na celém světě, patří čeští závodní rybáři mezi světovou špičku, a mohou tak s přehledem nejen konkurovat, ale i porážet zbytek rybářského světa!

Jako oslavu tohoto úspěchu jsme si pro Vás připravili velký kupón na slevu 15 % na celý sortiment na našem e-shopu Tropic Fishing! Sleva platí jen do neděle 18. 7. 2021 a v takovéto výši se dlouho nebude opakovat.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -