DomůNovinkyÚřad zrušil nový rybářský rekord: v ulovené rybě našli olověné zátěže

Úřad zrušil nový rybářský rekord: v ulovené rybě našli olověné zátěže

- Reklama -

Začátkem tohoto měsíce přišla zpráva, že rybář poblíž města Topeka v Kansasu ulovil druh okounka, kterému v USA říkají crappie. Tento úlovek se stal státním rekordem, jenže…

Tato kontroverzní událost poukazuje na jedno ze zdánlivě nevyčerpatelných témat lidské vynalézavosti, kde touha po úspěchu a slávě může uvést člověka na scestí pochybných rozhodnutí. A jedno takové udělal i americký rybář Bobby Parkhurst.

 

Nový státní rekord? Ne tak docela

Rybář chytil trofejního okounka, kterému američtí rybáři říkají crappie, a který vypadal jako nový rekord. Nyní však vyšlo na povrch, že Kansaský odbor pro divokou přírodu a parky (KDWP) tento rekord zrušil. Proč? Kvůli nepřesným údajům o hmotnosti ryby.

Mluvčí odboru uvedl věci na pravou míru, kdy sdělil, že když byla ryba vážena na certifikované váze pro účely zápisu do knihy rekordů, měla v tělní dutině rybářská olůvka.

Odbor nejprve prohlásil bezmála 2kilového okounka (4,2 lbs) Bobbyho Parkhursta za nový rekord státu Kansas, kdy úlovek označil za „rybu, kterou chytnete jednou za život“. V té době se domnívali, že Bobby právě překonal 60 let starý rekord! O několik dní později však anonymní telefonát sdělil KDWP, že se jedná o podvod.

 

Rentgen odhalil podvod!

„Obdrželi jsme tip od očitého svědka, že ryba při prvním vážení měla pouze 1,69 kilogramu (3,73 lbs),“ uvedl pro Field&Stream tiskový mluvčí. Když zaměstnanci použili ke kontrole ryby ruční detektor kovů, zařízení zjistilo přítomnost kovu.

Rybu odvezla KDWP do zoologické zahrady k důkladnějšímu vyšetření, kde ji prohnali rentgenovým přístrojem. Rentgenový snímek zveřejněný výše ukazuje dvě olověné kuličky v břiše ryby.

Není jasné, kdo upozornil na původní hmotnost ryby, ale ani to, jak se olověné kuličky ocitly v rybím těle. Jedno je však jisté: KDWP obnovilo původní rekord okounka černoskvrného z dávných let.

 

Tento případ však není ojedinělý

Případ připomíná jinou kontroverzi týkající se dvojice rybářů, kteří v roce 2022 před vážením na rybářském turnaji poblíž Clevelandu v Ohiu nacpali olověná závaží do těl ulovených ryb.

Na jiných závodech v Dunkirku ve státě New York se konal rybářský závod Bart´s Cove Walley Duel, na který přijelo přes 30 rybářských týmů. Ty se při tomto ročníku utkaly o atraktivní peněžní výhry, ale také například vysněný zájezd na Panamu.

A právě na tyhle ceny si dělal zálusk závodník Pete Smith, který své úlovky vycpal jinými rybami, aby byly těžší. Nakonec vychytralého rybáře prozradila vlastní nedůslednost, kdy jednu rybu musel zkrátit, aby se do hrdla většího candáta vůbec vměstnala. Na to však pořadatelé nakonec přišli.

Zdroj: fieldandstream.com, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -