DomůNovinkyDo revíru nasadili přidušené candáty: škodu budou vymáhat po zaměstnancích

Do revíru nasadili přidušené candáty: škodu budou vymáhat po zaměstnancích

- Reklama -

Rybáři z Třebíče informovali, že při nasazování ryb do Dalešic uhynuly tisíce malých candátů. Rybáři pak uvedli, že škodu budou vymáhat na zaměstnancích, kteří ryby nasazovali. O jakou škodu jde?

Ilustrační foto: InRybar.cz

O incidentu informoval MRS PS Třebíč na webu. V druhé půlce října k přehradě Dalešice zamířilo rybářské auto, které mělo za úkol vysadit malé candáty. Ovšem! Podle všeho tisíce malých rybek přepravu nepřežilo. Rybáři teď budou žádat náhradu.

 

Do Dalešic putovali přidušení candáti

Celým incidentem se 2. listopadu na mimořádném zasedání zaobíral jak výbor, tak kontrolní a revizní komise z pobočného spolku v Třebíči. Právě tam se funkcionáři zabývali tím, že do přehrady Dalešice byli vysazeni i přidušení candáti.

Jak se celá událost odehrála? Dne 22. října do Dalešic zamířilo rybářské auto, které mělo malé dravce vysadit – šlo o candáty kategorie Ca1. Celkově rybáři měli vysadit 6500 malých dravců, ovšem do vody zamířily i přidušené rybičky.

„Celá tato velice nepříjemná událost byla způsobena zejména vlivem špatné komunikace pracovníků společnosti zajišťující přepravu ryb a selháním lidského faktoru,“ uvedli rybáři z Třebíče v prohlášení na jejich webových stránkách.

 

Rybáři budou škodu vymáhat

Třebíčští rybáři spočítali, že škoda byla přes 9000 korun. „Škoda byla vyčíslena na částku 9240 korun včetně DPH dle platného Ceníku ryb MRS, z. s. Brno pro rok 2022,“ stojí na webu pobočného spolku v Třebíči.

Co bude dál? Rybáři jsou připraveni škodu na candátech vymáhat na odpovědných zaměstnancích. Zmíněnou částku budou vymáhat formou srážky ze mzdy dle zákoníku práce. A to i přesto, že asi třetina vysazených candátů přežila, a odplavala do Dalešic.

„Dále byla přijata taková organizační i technická opatření, aby k těmto událostem již nedocházelo,“ zakončili rybáři z Třebíče.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

  1. MRS už neví jak by tento průser vyzehlilo a tak hází vinu na někoho jiného. Každý kdo má trochu přehled moc dobře ví jak funguje vysazovaní ryb. Zase to jen podtrhuje skutecnost, že MRS je spolek budížkničemů

  2. Jako rybáře mě nezajímá pokuta.Podstatné je aby se ryba nakoupená za naše platby dostala do vody .Jak tohle svaz napraví?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -