Domů Novinky NOČNÍ ZÁTAH NA ROZKOŠI: Porybní a policisté si posvítili na nepoctivé rybáře....

NOČNÍ ZÁTAH NA ROZKOŠI: Porybní a policisté si posvítili na nepoctivé rybáře. Několik jich přišlo o povolenky!

- Reklama -

Přehrada Rozkoš patří k oblíbeným rybářským revírům na východě Čech. Mezi kvanty rybářů, kteří na tuto vodní plochu zavítají, se ale najdou i takoví, kterým dodržování pravidel nic neříká. A právě na ty byl zaměřený rozsáhlý zátah porybných a policistů. Výsledek akce? Strážci zákona odebrali hned několik povolení k lovu a rozdali i nějaké pokuty.

Nejčastějším prohřeškem bylo chytání mimo povolenou dobu lovu. Dvěma rybářům tak porybní za tento prohřešek odebrali povolenky. Kontrolující rybářští strážnici spolu s policisty narazili i na chytající cizince, kteří lovili ryby mimo povolenou dobu. Navíc u sebe neměli žádné potřebné rybářské doklady. Porybní tak přišli s jednoduchým řešením. Cizincům odebrali rybářské vybavení, a to dostanou nazpátky až v tu chvíli, kdy hříšníci uhradí vymezenou pokutu.

ČTĚTE TAKÉ: Na Labi řádili policisté a porybní! 26 rybářů přišlo za jedinou noc o své povolenky!

Dalším přestupkem, který byl na Rozkoši k vidění, bylo znečišťování břehu. Parta mladíků si totiž rybaření zpříjemnila vychutnáváním alkoholových nápojů. Jenže přebrali, a výsledkem byl silný nepořádek u vody. Plastové láhve se válely všude kolem. Navíc jejich chování k ostatním rybářům nebylo zrovna příkladné. Porybní s policisty tak byli nuceni zasáhnout.

ČTĚTE TAKÉ: ZÁKAZ BIVAKOVÁNÍ: Zákon hovoří jasně! Rybáři u vody bivakovat nesmějí!

Vysoká rybářská návštěvnost přehrady Rozkoš, která sebou mnohdy přináší i nedodržování daných pravidel, povede k častějším kontrolám. Rybářská stráž spolu s policisty se shodla na tom, že tyto kontroly jsou velice efektivní a na Rozkoši jsou zapotřebí. Proto se podobné zátahy budou opakovat. A to je jen dobře.

ČTĚTE TAKÉ: ZÁKAZ BIVAKOVANÍ na přehradě Křetínka! Rozšíří se toto omezení i na další revíry? 

Je zapotřebí si totiž připomenout, že podobné chování opileckých individuí často vede k přísnějším zákazům vůči rybářům. V poslední době můžeme například sledovat častější zavádění zákazu bivakování. A to jenom kvůli tomu, že se někteří prostě a jednoduše neumějí chovat…

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -