skingbranding-banner

Na tradičních závodech na Záhorské závodili (nejen) handicapovaní rybáři!


Rok se s rokem sešel a my máme za sebou sedmý ročník 24hodinového závodu pořádaného kladrubskou organizací sdružující handicapované rybáře z celé České republiky. Závodního maratónu konaného ve dnech 16. – 17. srpna 2019 se na nádrži Záhorská aktivně účastnilo pětadvacet vytrvalců ze všech koutů republiky. Opět nás přijelo podpořit několik významných hostů, kteří s naší organizací úzce spolupracují a velkou měrou ji podporují.

Tradičně se závodu účastnil zástupce Středočeského územního svazu, vedoucí LRU ČRS v plavané pan Radek Zahrádka a ředitele výstavy For Fishing pana Michal Sedláček. Průběh 24 hodinového klání se nesl ve velmi přátelské až rodinné atmosféře. Děkujeme všem, kteří se zasloužili o organizaci celého závodu, ať už jsou to přípravy revíru před samotným závodem, nebo pomoc se vším nezbytným v jeho průběhu.

Vyzdvihnout bychom tentokrát chtěli rodinu Pivoňkových, Petra Kupsu a Šárku Bártovou, kteří neúnavně pomáhali a obsluhovali, Roberta a Míru s rodinami, kteří připravili pro všechny pečené prase z dílny společnosti Skaličan, Tomáše Kletečku, který připravil lornu masa z daru pana Sátry, našeho jednatele pana Petra Kryma, který organizoval přípravu revíru, rodinu Komendových a Havlových, kteří se zasloužili o zbylé gastronomické zážitky.

Rádi bychom zde zmínili i příslib hudebníka Standy Stehlíka ze skupiny Dragon, který nám přislíbil svou pomoc při organizaci chystaného hudebního rybářského “festu“, který plánujeme na příští či přespříští rok.

 

Průběh závodu

V pátečních odpoledních hodinách se k nádrži Záhorská začali sjíždět závodníci a jejich doprovody. Následovala presentace a losování lovných míst, kterého se ujal předseda organizace Tomáš Kučera spolu s hospodářem Janem Porhanslem. Úderem 19. hodiny, po zakrmení lovných míst začal samotný vytrvalostní závod.

Bylo dovoleno chytat na jeden prut, libovolně vnadit a chytat na jakoukoliv povolenou rybolovnou techniku. O regulérnost měření se starali sami závodníci, kteří si navzájem kontrolovali ulovenou délku ryb. Na základě zpřísnění pravidel závodu, kdy byla ryba do 30 cm hodnocena pouze třemi body, se většina závodníků uchýlila k lovu ryb „větších“.

V úlovcích tentokráte dominoval kapr, kterého se ulovilo přes sto kusů! Největší rybu, šedesáti pěti centimetrového amura ulovil Bořek Zíma a výjimkou nebylo ani ulovení několika úhořů. Veškeré úlovky byly po změření opět navráceny vodě! V sobotu v 19 hodin byl závod ukončen, všichni zúčastnění ve zdraví přežili a mohlo dojít k sečtení a vyhodnocení všech úlovků a následnému vyhlášení výsledků.

Nejdříve byla vyhlášena nejlepší rybářka, kterou se opakovaně stala Gabriela Tauberová, s celkovou délkou 681 cm nachytaných ryb, která se tímto výkonem umístila na celkovém 4. místě. Byla oceněna pohárem, diplomem a hodnotnou cenou od společnosti Wavy Boats, která nám věnovala špičkový echolot Lowrance.

Další ocenění si odnesl Bořek Zíma, který vyhrál cenu za největší výše zmiňovanou ulovenou rybu. V letošním roce pořadatelé připravili další novinku, a to rozdělení startovního pole při vyhlašování do dvou kategorií – handicapovaní a rybáři bez zdravotního handicapu.

Mimořádnou cenu, naviják od společnosti Saenger, si odnesl za svou statečnost „srdcař“ Jiří Halaška, který po červnovém pětinásobném bypassu srdce opustil rehabilitační zařízení v Poděbradech a přijel chytat na naše závody!

První místo v kategorii handicap vybojoval debutující reprezentant ČR v plavané Jan Seidl s 688 body. Odnesl si hodnotnou cenu dle svého výběru od společnosti Tropic Liberec, která byla dalším ze tří hlavních sponzorů našeho „maratónu“. Na druhém místě se umístila Gábina Tauberová a bronz vybojoval Miloš Hirman, který si odnesl hodnotnou cenu od třetího hlavního sponzora, společnosti Delphin. Od stejné společnosti „brali“ ceny i čtvrtý Petr Svatoš a pátý Honza Dokoupil.

Kategorii bez handicapu a celkovým vítězem 24 hodinovky se stal Zdeněk Hamouz z České Lípy, který svým výkonem překvapil celé startovní pole. Všichni jej totiž znají „pouze“ jako neúnavného asistenta svého syna Marka, který se pravidelně účastní Mistrovství republiky handicapovaných rybářů v plavané. Cena, prut od společnosti Delphin, mu právem náleží! Zdeněk nachytal téměř deset metrů ryby v počtu 22 chycených.

Druhé místo získal náš dlouholetý kamarád Bořek Zíma, který se svou ženou a synem Jakubem, jenž celý maraton též odchytal, patří k mobiliáři 24ky. Bronz vychytal kladrubský člen Jaroslav Havel, který s celou svou rodinou naši organizaci bezmezně podporuje. Na čtvrtém a pátém místě se umístili opět kladrubští srdcaři, Jiří Jedlička a Pavel Kletečka, jejichž zásluhy pro organizaci ani nejsou nutné popisovat. I oni si odnesli hodnotné ceny od společností Tropic Liberec a Saenger.

Po společné fotografii, kterou jsme pro Vás připravili, se většina osazenstva uchýlila ke svým domovům, na organizátorech zůstala povinnost zlikvidovat veškeré zásoby jídla a pití, poklidit závodní úsek a připravit revír pro každodenní rybolov členů ČRS MO Kladruby.

Rádi bychom upřímně poděkovali všem našim sponzorům, kamarádům a známým, kteří se na organizaci závodu podíleli. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Saenger, Delphin a Wavy Boats – Lowrance!

Z dalších společností, které nás celoročně podporují, nesmíme zapomenout na Karla Nikla, společnost ABF-For Fishing, Kofola a.s., FOX, Splashbaits, D.A.M., Mivardi, Standu Komendu z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timár Mix, Pivovar Ferdinand Benešov, Pekárnu Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Sedldekor s.r.o., Kontu Baréry, Václavu Sátrovi, rodině Hanikýřů a obci Kladruby.

Mediálně nás podporuje časopis Kajman, Benešovský deník, Rybářství, internetové portály MRK, Chytej, SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, InRybar, casnaryby, Rybarskyrozcestnik, Pražský zpravodaj a další, kterým tímto děkujeme! Díky též Mirce Naglové, která celou akci pomocí fotoaparátu monitorovala a stále zůstává pravou rukou hospodáře.

Užijte si zbytek léta, přejeme Vám parádní úlovky a těšíme se na další společné shledání na dětských a podzimních rybářských závodech na nádrži Záhorská, které proběhnou o říjnovém víkendu.

PETRŮV ZDAR Vám přejí za ČRS MO Kladruby Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Nové články v rubrice

TOP ZÁVOD: Tohle se povedlo! Na dětských závodech v Kladrubech byla rekordní účast dětí!

admin | přečteno: 1238x | 28.10.2019 | Žádné komentáře

První polovina října byla u nás v Kladrubech ve znamení posledních …

VZPOMÍNKA: Byla to jízda! TOP 5 nejlepších momentů na závodě Stairs2Hell 2019!

admin | přečteno: 3018x | 15.10.2019 | Žádné komentáře

Rybářský závod Stairs2Hell 2019 na Nových Mlýnech je už minulostí. …

Kaprařský závod o více jak 500 000 korun! Stairs2Hell 2019 na Nových Mlýnech je tady!

admin | přečteno: 9453x | 2.10.2019 | 1 komentář

Už se to blíží! Za dveřmi už pomalu přešlapuje třetí …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.