skingbranding-banner

Šárka Kaucká: „Start na Tovačově? Pro mě to bude velká premiéra. Nikdy jsem se takových závodů nezúčastnila.“


Už jenom posledních pár dní zbývá do odstartování dalšího ročníku legendárního závodu CARP MARATON TOVAČOV. V tomto týdnu jsme si představili několik favoritů, kteří mají velice slibnou naději na úspěch. Byli mezi nimi velice šikovní kapraři, jež se mohou pochlubit spoustou zajímavých úlovků a závodních úspěchů. Ale! Na jedno jsme zapomněli. Pokud se podíváte do startovní listiny pozorněji, pak zjistíte, že na tovačovském maratonu nebudou chytat pouze muži. Ne! Letošní ročník těchto věhlasných závodů poctí svou účastí i 3 ženy…

Ludmila Balážová, Kristýna Tomášková a Šárka Kaucká. Toto jsou tři odvážné ženy, které budou startovat v nabitém startovním poli na Tovačově. Ludmila Balážová bude chytat za tým Rybářská speciálka Brno spolu s Michalem Balážem a Petrem Mocem. Kristýna Tomášková pak bude chytat v týmu Chytil team se Zdeňkem Váňou a Petrem Pšeničkou. A Šárka Kaucká je součástí velice silného týmu MIKBAITS, ve kterém bude chytat spolu s Michalem Kučerou a Petrem Hofierkou. A právě se Šárkou Kauckou jsme udělali o jejím startu na Tovačově rozhovor. Jak se tato zkušená kaprařka těší na věhlasné závody na Moravě? „Pro mě tu bude velká premiéra,“ říká.

sarka_kaucka_mikbaits

 

Šárka Kaucká o CARP MARATONU TOVAČOV 2016

Po čtyřech letech se vrací legendární kaprařský maraton do Tovačova a Vy na něm nebudete chybět. Na co se nejvíce těšíte na letošním ročníku CARP MARATON TOVAČOV?

Těším se asi úplně na vše – na atmosféru, na kolegy rybáře a kolegyně rybářky, na chladná rána a samozřejmě také na úlovky.

 

CARP MARATON TOVAČOV je skutečnou legendou. A letos na něm budou ti nejlepší závodníci z celé České republiky. Chytala jste někdy na podobném závodě, který by měl takový věhlas?

Pro mě to bude velká premiéra. Nikdy jsem se takových závodů nezúčastnila.

 

Váš tým patří k velkým favoritům na zisk zlatých medailí. Přesto, ta cesta k úspěchu bude dlouhá. Co bude potřeba k tomu, abyste nakonec skutečně celý závod vyhráli? Jakou taktiku bude třeba zvolit?

🙂 Tak taktiku samozřejmě prozrazovat nebudeme. Ale k výhře je potřeba mnoha faktorů – mít dobrou ruku při losování, stabilní počasí, zkušenosti a samozřejmě i štěstí. Myslím si, že favorité jsou všichni a závody to budou velmi vyrovnané.

 

Jste součástí velice silného týmu. Vašimi parťáky pro tento závod budou Michal Kučera a Peter Hofierka. Těšíte se na závodění s těmito špičkovými kapraři?

Pro mě je to velká čest být v jednom týmu s Michalem Kučerou a Petrem Hofierkou. Velice se na spolupráci těším a věřím, že od kluků získám nové zkušenosti.

 

Na letošním ročníku tovačovského maratonu startují jenom 3 ženy. Není to pro Vás trochu skličující? Neznervózňuje Vás to?

Rozhodně ne. Je to super, že na takto prestižním závodě se objevují na startovní listině jména žen. Velice se těším, až se s nimi budu moci osobně potkat a poklábosit s nimi o rybách.

 

Kdo je podle Vás největším favoritem na celkové vítězství? Přeci jen, to startovní pole je extrémně nabité zvučnými jmény.

Raději bych nikoho nejmenovala. Startovní pole je totiž tak nabité zkušenými závodníky, že si asi nikdo netroufne říct, kdo by mohl vyhrát.

 

Když slyšíte Tovačov, co se Vám vybaví?

Vybaví se mi čistá, ale zároveň i těžká voda, trávy, krásné ryby. A také nedaleký Olomouc a olomoucké tvarůžky. 🙂

 

Věříte, že letos na Tovačově uspějete?

Uspět si přeje přece každý. 😉 A my proto rozhodně uděláme maximum. 😉

 

Pohled redakce: Start 3 žen na Tovačově? Důležitá propagace ženského rybaření!

Nevíme, jestli organizátoři tovačovského maratonu tohle plánovali, ale tím, že na tak prestižní závody pozvali i ženy, se velice výrazně zasadili o propagaci „ženského rybaření“ u nás. A za to si zaslouží velkou pochvalu. Je dobře známo, že rybaření si čím dál více získává i větší popularitu v ženských kruzích. Ale! Propagace rybářek není nijak valná. Ovšem díky tomu, že se na startovní listině v Tovačově objevují i ženy, dochází k tomu, že by se okruh zájmu nejen o tyto závody, ale i o samotné rybaření, mohl ještě více rozšířit. Super práce!

sarka_kaucka

V redakci si docela dost přejeme, aby se Ludmile, Kristýně i Šárce v Tovačově hodně dařilo. Protože úspěch alespoň jedné ze závodnic by znamenal perfektní propagaci ženského rybaření v České republice. A navíc, holkám fandíme i proto, že jsou ve výrazné menšině. Bylo by jednoduše fajn, kdyby se jim povedlo chlapům ukázat to, jak se to má dělat. Holky si za svou odvahu účastnit se tak těžkého závodu v tak těžkých podmínkách zaslouží velký RESPEKT!

A jen taková poznámka na závěr: Je škoda, že se organizátorům nepovedlo pozvat „čistě“ ženský tým. Opět, šlo by o super propagaci ženského rybaření, která by možná vedla ke zvýšení zájmu o tento „životní koníček“ i u žen. Proto by nebylo od věci, kdyby příští rok někoho napadlo pozvat tým, který by byl poskládán jenom z rybářek. Myslíme si, že takové složení „by táhlo“.

Tak uvidíme…

 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv Šárky Kaucké

Nové články v rubrice

REPORTÁŽ: Lov kaprů ve vzdálenosti 500 metrů! Tvrdá dřina na největším kaprařském závodě!

admin | přečteno: 1384x | 18.11.2020 | Žádné komentáře

Rybářské závody jsou nedomyslitelnou součástí rybářského světa. V současnosti je v závodním …

Rybáři budou bojovat o více jak 500 000 korun! Stairs2Hell na Nových Mlýnech je tady!

admin | přečteno: 2305x | 1.10.2020 | Žádné komentáře

Konečně je to zase tady! Na začátku října na Novomlýnské …

TOP ZÁVOD: Tohle se povedlo! Na dětských závodech v Kladrubech byla rekordní účast dětí!

admin | přečteno: 1690x | 28.10.2019 | Žádné komentáře

První polovina října byla u nás v Kladrubech ve znamení posledních …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.