DomůNovinkyPolicie nezjistila, kdo zabil tisíce ryb v potoce. Náprava škod zabere léta

Policie nezjistila, kdo zabil tisíce ryb v potoce. Náprava škod zabere léta

- Reklama -

Zřejmě hořký konec pro rybáře bude mít srpnový úhyn ryb v chovném Jeřmanickém potoce a pstruhovém revíru Mohelka. Policistům se nepovedlo zjistit, kdo tisíce ryb zabil. Případ bude asi odložen. 

Foto: Severočeský ÚS

O pokračování případu informoval web ekolist.cz. V druhé polovině srpna přišla ze severu Čech hodně smutná zpráva. V Jeřmanickém potoce, který slouží jako chovný tok, ale také v pstruhové Mohelce, uhynuly tisíce ryb. Šlo především o krásné pstruhy, ale mezi zdechlinami byly třeba i lipani nebo vranky.

„Postižen byl Jeřmanický potok (chovný tok) od čistírny odpadních vod pod průmyslovým areálem v Jeřmanicích, a následně říčka Mohelka od soutoku s Jeřmanickým potokem až pod město Hodkovice nad Mohelkou, tedy cca 5 kilometrů toku,“ uvedli v srpnu severočeští rybáři. Náprava podle rybářů zabere celá léta

 

Co zabilo tisíce ryb? Ani moderní metody nepomohly

Případem se tak začala zaobírat policie. Jenže té se ani po měsících vyšetřování nepodařilo zjistit příčinu úhynu ryb. Policisté přitom nechali analyzovat odebrané vzorky ze zasažených toků, ale ani moderní metody nedokázaly pomoci. Vypadá to tak, že policie celý případ odloží.

Rybářský výzkumný ústav vypracoval pro policisty klíčový posudek. Odborníci ale v odebraných vzorcích „nic neobvyklého“ nenalezli. Ve vzorcích nenašli žádné zvýšené množství cizích látek, které by mohly zabít tolik ryb. Příčina úhynu ryb je tak doteď záhadou.

Tohle nebyl jediný rozbor, který se v této souvislosti prováděl. Důležitou práci odvedla také Česká inspekce životního prostředí, ovšem ani ta ve vzorcích nic nenašla. Nakonec to tak opravdu vypadá, že policie celou záležitost odloží.

 

Nad čističkou nebyly mrtvé ryby

Důležitým faktem celé události pak bylo, že rybáři nad čističkou odpadních vod nenašli žádné mrtvé ryby. Ty byly až pod tímto zařízením. A to, že bylo „něco v nepořádku“ právě v Jeřmanickém potoce, naznačuje fakt, že řeka Mohelka byla nad soutokem s potokem také „bez poškození“.

„Nad čistírnou odpadních vod už úhyn zaznamenán nebyl a situace byla v normě, stejně tak Mohelka nad soutokem s Jeřmanickým potokem,“ řekl v srpnu po úhynu pro magazín InRybar.cz mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -