DomůNovinkyVIDEO: Obrovské hejno sumců! Nádherný rybí „tanec“, který jste ještě neviděli

VIDEO: Obrovské hejno sumců! Nádherný rybí „tanec“, který jste ještě neviděli

- Reklama -

Sumci jsou fascinující ryby! O těchto dravcích v rybářském světě koluje celá řada úžasných příběhů – od rozlámaných prutů, po stáhnuté kachny pod hladinu. Ale ono se není čemu divit! Právě sumci svou velikostí a způsobem života patří k tajemným rybám. Proto každý pohled do jejich světa je nezapomenutelným zážitkem. Tak jako tento moment z francouzské řeky Rhony, ve kterém sumci hromadně „tančili“…

Ilustrační foto: InRybar.cz

Tohle video začíná nevinně: Kamera proplouvá nazelenalou vodu. Ale co to? V dáli jde vidět jakési tmavé hemžení. Co to jenom může být? Čím více se kamera přibližuje, tím je patrnější, že tohle budou ryby. Jenže! Tohle nejsou jen tak ledajaké ryby. To jsou sumci! Tihle vousatí predátoři vytvořili neuvěřitelně fascinující hejno, ze kterého se tají dech!

O dravcích „s plnovousem“ se častokrát říká, že žijí sami, a že nevytváří žádná hejna. No, i podle tohoto videa jde vidět, že to není pravda. Sumci tady tvoří nádherný celek, ze kterého jde až respekt! Ale je to zároveň obrovská nádhera. Společné plavání urostlých sumců připomíná společenský tanec. Tohle je prostě nádhera!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné játrové boilies TB Baits! Stojí jen 60 korun/kilo!

Tyto záběry byly pořízené v řece Rhoně. Jde o řeku, která má délku přes 800 kilometrů, a její plocha povodí činí 95 500 kilometrů čtverečních. Tato majestátná řeka pramení ve Švýcarsku, odkud teče do Francie a pramení ve Středozemním moři. Zajímavostí je, že například 70 % výkonu francouzských vodních elektráren pochází právě z povodí této řeky.   

VIDEO: Podívejte se na obrovské hejno sumců

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -