DomůNovinkyV Japonsku vydražili tuňáka za 40 600 000 korun! Jde o druhého nejdražšího tuňáka v historii

V Japonsku vydražili tuňáka za 40 600 000 korun! Jde o druhého nejdražšího tuňáka v historii

- Reklama -

Tradiční novoroční aukce, při které japonští obchodníci kupují žádané tuňáky za přemrštěné cifry, i na začátku roku 2020 vzbudila velký zájem. Při této novoroční aukci byl totiž prodán tuňák za 40,6 miliónů korun. Jde tak o historicky druhou nejvyšší částku při novoroční aukci tuňáků. Stále platí loňský rekord, kdy za tuňáka padla částka v přepočtu 69 miliónů korun…

Obrovský tuňák, který vážil 276 kilogramů, se při novoroční aukci v Tokiu prodal za 40,6 miliónů korun (193 miliónů jenů). Jedná se tak o historicky druhou nejvyšší částku při novoroční aukci v Tokiu. Kilogram masa z letošního tuňáka, který byl vydražen v novoroční aukci, vychází na 147 tisíc korun. Majitelem ryby se stala firma Kiyomura.

V loňském roce ta stejná firma zaplatila za obrovského tuňáka 333,6 miliónů jenů, což v přepočtu bylo asi 69 miliónů korun. A to je zatím dosavadní rekord!

Je třeba připomenout, že cena novoročního tuňáka je značně přemrštěná. Tato cena ani zdaleka neodpovídá reálné ceně masa z tuňáka. První aukce má spíše marketingový cíl, jedná se o propagační akci.

Aukce probíhá tak, že před úsvitem si kupující prohlédnou vystavené ryby. Ať už se jedná o čerstvé nebo zmražené ryby, tak kupující překontrolují jejich kvalitu. Pak přijde signál – po 5. hodině ráno místního času zazvoní zvonky. A začne ostře sledovaná aukce! V letošním roce se v nabídce objevilo 72 tuňáků.

Obliba masa z tuňáků je obrovská! Největší popularitě se tato ryba těší právě v Japonsku, kde končí obrovská část těchto ryb, které se ve světových vodách vyloví. Zde se vylovené ryby z celého světa dováží, aby se zpracovaly. Bohužel, tento masivní zájem o maso tuňáků má za následek to, že se tyto ryby dostaly na seznam ohrožených druhů.

Japonci si ale uvědomují vážnost situace, a proto se podílí na projektech, které mají za cíl navýšit populace tuňáků ve světových mořích. To, zdali se toto povede, ukáže až čas.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -