skingbranding-banner

Aktuálně: ČRS nasadil do Orlíku 6 000 kilo kapra. Zarybňuje se i na dalších revírech


Český rybářský svaz v posledních dnech intenzivně zarybňuje své revíry novou rybí násadou. Do svazových vod tak míří velké množství nových ryb. Zarybňování novou násadou se týká například i přehrady Orlík, který patří v Čechách k velice oblíbeným revírům. Nasazuje se ale i na dalších revírech. A nejenom kapři. Zdá se tedy, že rybáře může na některých vodách čekat vydařený start do nové sezóny…

Díky teplému počasí a mírné zimě mohli rybáři vylovit rybí násadu ze svých rybníků dříve, než je obvyklé. A právě proto ono načasování vysazování nových rybích násad padlo na toto období. Rybáři s dostatečným předstihem vylovili tržní ryby ze svých rybníků, které poputují do svazových revírů. Výlovy jsou načasovány na toto období také proto, aby rybáři byli schopni pokrýt poptávku po rybách v době Velikonoc.

Tip: Úspěšné nástrahy na kapry, které fungují!

kapr_nasadaPřehrada Orlík: 6 tun kaprů. Přesně takové množství nedávno vysadili rybáři do této často navštěvované přehrady. Rybí násada podle dostupných informací byla ve velice dobré kondici. A celé vysazení proběhlo bez nejmenších obtíží. Kapří násada pocházela z rybníků MO Humpolec. Toto vysazování nebylo posledním. Rybáři připravují další várky čerstvých ryb, které do Orlíku vysadí. V průběhu roku tak proběhne další zarybňování Orlíku až do vyčerpání rozpočtu na zarybnění této přehrady.

Jizera: V Mladé Boleslavi došlo také k zarybnění revíru kaprem. Místní rybáři nasadili do Jizery 1,5 tuny nových kaprů. Zajímavý je váhový průměr nasazených kaprů. Podle dostupných dat byla průměrná váha jedné ryby úctyhodných 2,5 kilogramu. Tato násada pochází z Rybářství Chlumec nad Cidlinou.

Jelito: Další násada putovala také do revíru Jelito. Zde rybáři vysadili čerstvou násadu kaprů, ale také štik. Rybáři dohromady vysadili 1870 kilogramů kaprů. Průměrná váha nasazeného kapra do revíru se pohybuje okolo 2,3 kilogramu. Co se týče štik, tak těch rybáři vysadili 44 kilogramů. Průměrná váha nasazené štiky se pohybuje okolo 1 kilogramu.

Tip: Úspěšné nástrahy na kapry, které fungují!

 

Nenasazují se pouze kapři!

ploticeSkvělou zprávou je i to, že se do svazových vod nenasazují pouze kapři. Například rybáři z MO Vlastějovice a z MO Soutice dohromady nasadili 700 kilogramů bílé ryby. Tato obsádka se skládala především z plotic a perlínů. Rybáři z MO Brandýs nad Labem zase do Labe 18 nasadili mix bílé ryby a okouna o celkové hmotnosti 240 kilogramů. Tato skutečnost je tak skvělou zprávou pro milovníky jemných rybolovných disciplín.

Redakce InRybar.cz

FOTO: ČRS

Zdroj: ČRS a SÚS ČRS

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

Jakub Vágner natáčí nový seriál! Diváci se mohou těšit na obrovské ryby i z českých revírů!

admin | přečteno: 393x | 14.12.2017 | Žádné komentáře

Známý rybář Jakub Vágner pořádně navnadil své příznivce. Na Facebook …

VIDEO: Sumec zaútočil na ruku muže! Provokatér si odnesl zranění!

admin | přečteno: 2145x | 13.12.2017 | Žádné komentáře

Se sumci není radno si zahrávat. Tohle si uvědomil i …

Balík peněz! Rozpočet ČRS pro rok 2018 bude 123 milionů korun! Peněz ve svazové kase přibylo!

admin | přečteno: 540x | 13.12.2017 | 1 komentář

Rada Českého rybářského svazu schválila rozpočet pro rok 2018. A …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *