skingbranding-banner

„Orlík bude příští rok úplně vypuštěný!“ bojí se lidé. Přehradu čeká rekonstrukce


Okolo chystané rekonstrukce vodního díla Orlík se šíří celá řada fám. Někteří lidé například mluví o úplném vypuštění přehrady. To ale není pravda. Povodí Vltavy uklidňuje, že úplně vypuštění Orlíku nepřipadá v úvahu. Přesto vodohospodáři připouštějí, že v přehradě bude méně vody. Jak bude rekonstrukce na Orlíku v roce 2019 vypadat?

Rekonstrukce lodního výtahu na vodním díle Orlík bude probíhat ve 3. až 4. čtvrtletí roku 2019. Půjde o rekonstrukci lodního výtahu pro malá plavidla. Navíc, v tomto období následně započne výstavba doplňkového bezpečnostního přelivu. Tato stavba bude trvat 2 roky.

„Po dobu výstavby předpokládáme omezení provozu lodního zdvihadla na hrázi vodního díla Orlík. Nelze také vyloučit snížení hladiny ve vlastní nádrži v určitých fázích výstavby. Nicméně případný vliv na letní rekreaci se budeme snažit minimalizovat,“ řekl Deníku mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán. Ten zároveň dodal: „V žádném případě není v plánu úplné vypuštění vodní nádrže Orlík, což ostatně ani nedovoluje manipulační řád tohoto vodního díla.“

ČTETE TAKÉ: Na Orlíku proběhnou obrovské kaprařské závody! Vítěz si odnese více jak 1 000 000 korun! 

Možná větší omezení čeká řidiče. Silnice, která vede po koruně hráze, bude pravděpodobně uzavřena po dobu 1 roku. „Optimální způsob řešení bude navržen a s dotčenými organizacemi a úřady projednán v rámci zpracování dokumentace pro stavební povolení a v rámci zajištění stavebního povolení,“ řekl mluvčí Povodí Vltavy.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec pytlačení: Na Lipně budou „úřadovat“ profi porybní! Rybáři totiž častěji porušují pravidla

admin | přečteno: 584x | 16.03.2018 | Žádné komentáře

Jihočeský územní svaz nedávno zveřejnil velmi zajímavá data o působení …

POSLEDNÍ MÍSTA! Na Labi se uskuteční nádherné kaprové závody! Přijedete?

admin | přečteno: 542x | 15.03.2018 | Žádné komentáře

Místní organizace Českého rybářského svazu Brandýs nad Labem – Stará …

Boj o Lipno: Rybáři jednají o úpravě zákazu bivakování s CHKO Šumava! Bude bivakování povoleno?

admin | přečteno: 814x | 14.03.2018 | 1 komentář

Současná pravidla, která platí na Lipně, nejsou pro bivakující rybáře …

Komentáře

  • Situace na Orlíku je velmi špatná. Je zde naprostý nedostatek vody, voda se odpouští v době tření ryb, násady ryb jsou naprosto nedostačující. Je zde silně přemnožený sumec, který si s nasazenými rybami rychle poradí. Hospodaření na této přehradě je za dobu posledních 5 let naprosto katastrofické. Přehrada ztratila absolutně rekreační a rybářskou hodnotu, ale poplatky za povolenky a pozemky se vybírají čím dál vyšší. Chaty a ostatní stavby na povodí ztrácejí až neuvěřitelně na ceně, vlastníci jsou tímto tureckým hospodařením značně poškozováni. Na přehradě jezdí neuvěřitelně silné lodě, které značně překračují rychlost, ohrožují na životech plavce a veslaře, poškozují a zabíjejí úlovky rybářů ve vezírcích a značně ničí břehy . Pobýval jsem zde na Orlické přehradě před 50 lety a pobývám zde ještě dnes. Proto mohu situaci odpovědně zhodnotit a tvrdím, že dnešní hospodaření na této vodě je po všech stránkách naprostá hrůza.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *