skingbranding-banner

KAPRAŘI ZUŘÍ! Krádež trofejních kaprů? Ze svazovky prý zmizeli velcí kapři! V novém rybníku umřeli


kapr

Na „rybářském Facebooku“ se objevil opravdu nechutný příspěvek, který poukazuje na velice podezřelou událost. V rybníku v chatové oblasti na břehu Žermanické přehrady se našli uhynulí kapři. Šlo o trofejní kusy, které přesahovaly i 80 centimetrovou délku. Tamní rybáři se domnívají, že kapři pocházeli právě z Žermanic. Je zapotřebí ale podotknout, že neexistuje „hmatatelný“ důkaz, že jde skutečně o kapry z této svazovky.

Na fotografiích, které se na sociální síti objevily, jdou vidět těla leklých kaprů. Nádherné ryby pravděpodobně nepřežily v malém rybníčku krutou zimu, která ještě před několika týdny pod Beskydami panovala. Na hladině malé nádrže tak leželi i kapři přesahující 80 centimetrovou délku.

Místní rybáři jsou přesvědčeni o tom, že tyto kapitální ryby pochází z Žermanické přehrady, která leží jen malý kousek od místa úhynu. Pokud by tomu tak skutečně bylo, byl by to problém. Na Žermanicích totiž platí K-70. Celý případ tak vzbudil na Facebooku opravdu vášnivou debatu. Ale! Je důležité podotknout, že neexistuje „hmatatelný“ důkaz o tom, že tyto ryby skutečně pochází z Žermanické přehrady – byť okolnosti mohou naznačovat ledacos.

Právě na Žermanické přehradě se na podzim loňského roku vysadilo 15 trofejních kaprů za 20 tisíc korun. Předseda tamní organizace Stanislav Hrabec tehdy řekl: „Rozhodli jsme se pro mimořádné zarybnění. Patnáct trofejních kaprů je za 20 tisíc korun. Jedná se o nadměrečné ryby, které jsou hájené a rybáři je musí po ulovení pustit zpátky do vody. Lučinští rybáři si na nové kapry vydělali svou hospodářskou činností, když se věnují odchovu a prodeji ryb.“

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

krajina

AKTUÁLNĚ: ČRS prodal povolenky za 277 milionů korun! Kde peníze končí?

admin | přečteno: 2763x | 23.06.2017 | Žádné komentáře

Rada ČRS nedávno vydala zprávu se zajímavými údaji o fungování …

sumec

AKTUÁLNĚ: Mrtvé sumce na čáslavské skládce už řeší úřady! Padne „mastná“ pokuta?

admin | přečteno: 4561x | 22.06.2017 | Žádné komentáře

Dva kapitální sumce, kteří uhynulí leželi na čáslavské skládce, už …

uhor

SUCHO: V řekách došla voda, vodohospodáři je dopouštějí z přehrad! Hrozí obrovské úhyny ryb?

admin | přečteno: 2590x | 21.06.2017 | Žádné komentáře

Vodohospodáři nejsou z aktuálních podmínek nijak nadšení. Vlivem vysokých teplot z řek …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>