skingbranding-banner

KAPRAŘI ZUŘÍ! Krádež trofejních kaprů? Ze svazovky prý zmizeli velcí kapři! V novém rybníku umřeli


Na „rybářském Facebooku“ se objevil opravdu nechutný příspěvek, který poukazuje na velice podezřelou událost. V rybníku v chatové oblasti na břehu Žermanické přehrady se našli uhynulí kapři. Šlo o trofejní kusy, které přesahovaly i 80 centimetrovou délku. Tamní rybáři se domnívají, že kapři pocházeli právě z Žermanic. Je zapotřebí ale podotknout, že neexistuje „hmatatelný“ důkaz, že jde skutečně o kapry z této svazovky.

Na fotografiích, které se na sociální síti objevily, jdou vidět těla leklých kaprů. Nádherné ryby pravděpodobně nepřežily v malém rybníčku krutou zimu, která ještě před několika týdny pod Beskydami panovala. Na hladině malé nádrže tak leželi i kapři přesahující 80 centimetrovou délku.

Místní rybáři jsou přesvědčeni o tom, že tyto kapitální ryby pochází z Žermanické přehrady, která leží jen malý kousek od místa úhynu. Pokud by tomu tak skutečně bylo, byl by to problém. Na Žermanicích totiž platí K-70. Celý případ tak vzbudil na Facebooku opravdu vášnivou debatu. Ale! Je důležité podotknout, že neexistuje „hmatatelný“ důkaz o tom, že tyto ryby skutečně pochází z Žermanické přehrady – byť okolnosti mohou naznačovat ledacos.

Právě na Žermanické přehradě se na podzim loňského roku vysadilo 15 trofejních kaprů za 20 tisíc korun. Předseda tamní organizace Stanislav Hrabec tehdy řekl: „Rozhodli jsme se pro mimořádné zarybnění. Patnáct trofejních kaprů je za 20 tisíc korun. Jedná se o nadměrečné ryby, které jsou hájené a rybáři je musí po ulovení pustit zpátky do vody. Lučinští rybáři si na nové kapry vydělali svou hospodářskou činností, když se věnují odchovu a prodeji ryb.“

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Sumec chtěl zaútočit na labuť?! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 246x | 22.11.2017 | Žádné komentáře

Ti sumci jsou teda pořádní nenažranci! O těchto vousatých predátorech …

VIDEO: Šílenost! Obrovský sumec versus potápěč! Jak tenhle souboj dopadne?

admin | přečteno: 2420x | 21.11.2017 | Žádné komentáře

Na rybářském internetu jsou opravdu všelijaká videa! A mezi nimi …

Jakub Vágner varuje: Delší doba lovu nebude! Svaz bojkotuje jeho návrh! Skončí návrh v koši?  

admin | přečteno: 2652x | 21.11.2017 | Žádné komentáře

Známý rybář Jakub Vágner, který se zasazuje o prodloužení denní …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *