DomůOstatníRybářská publicistikaNasazování luxusních dravců do svazovek: rybáře čeká TOP konec sezóny

Nasazování luxusních dravců do svazovek: rybáře čeká TOP konec sezóny

- Reklama -

Rybářská sezóna sice vstoupila do své poslední části, ovšem to neznamená, že by se u vody nic nedělo. Naopak! V listopadu se nasazují ryby ve velkém, takže rybáři si mohou zbytek sezóny parádně užít. 

Foto: Severočeský ÚS, Středočeský ÚS a Moravskoslezský ÚS

Kdekoho by při pohledu do kalendáře mohlo napadnout, že se u vody toho už moc dít nebude. Chyba lávky! Rybáři teď makají „jako mravenci“, takže do svazových vod nasazují ryby ve velkém. A milovníky dravců jistojistě potěší, že v násadách najdou krásné candáty, štiky nebo třeba okouny. Neseďte doma, pojďte na ryby!

 

Severočeský ÚS: Obrovské množství nádherných ryb

V průběhu listopadu severočeští rybáři nasadili do svazových vod obrovské množství nových ryb. Rybáři například 12. listopadu lovili nádrž Koleje, ze které vylovili 10 tun ryb. Tato nádrž je součástí rybochovného zařízení v Chabařovicích.

Rybáři tak mohli odtud rozvézt celých 7600 kilo kapra o průměrné váze 1,35 kg/ks. A pak ještě 1700 kilo amurů o kusové hmotnosti 1,3 kg/ks. „Stovky kilogramů jsou pak určeny k další produkci (chovu),“ uvedli rybáři ze Severočeského úzezmního svazu.

Ještě dříve severočeští rybáři v Chabařovicích lovili nádrž Malý Luční. Z ní rybáři vylovili 4400 kilogramů kaprů o kusové hmotnosti 1,25 kg/ks. A kromě kaprů také 300 kilo amurů o kusové hmotnosti 1,25 kg/ks, a také 50 kilo štik o kusové hmotnosti 0,2 kg/ks.

Co se týče výlovů v Chabařovicích, tak 5. listopadu rybáři lovili Velký Luční. Odtud rybáři vylovili 3000 kilogramů kaprů, kteří následně putovali do jiných svazových revírů. Důležitou „složkou“ byly ale také štiky, které rybáři chovají k jarnímu výtěru.

Ohledně dalšího rozvážení ryb do svazových vod: dne 10. listopadu pak rybáři po svazových revírech rozvezli velké množství dravců. Celkově šlo o 300 kilogramů štik, kdy jejich kusová hmotnost byla 0,7 kg/ks. Pak ještě 100 kilo štik o kusové hmotnosti 0,5 kg/ks. Nechyběli ani okouni, těch rybáři nasadili 200 kilogramů. Dravce pak ještě doplnila 500kilogramová násada lína.

Den předtím – tedy 9. listopadu 2022 rybáři rozváželi obrovské množství amurů. Konkrétně šlo o 1500 kilo amurů o kusové hmotnosti 2 kg/ks, a pak ještě dalších 450 kilo amurů o kusové hmotnosti 0,95 kg/ks. Amury pak ještě doplnila 50kilogramový násada štiky a 25kilogramová násada línů.

A 7. listopadu ještě rybáři rozváželi druhově pestrou násadu. O jaké ryby se jednalo? Rybáři třeba rozvezli 1290 kilogramů amura, 89 kilo štiky, 1840 kilogramů kapra, 24 kilogramů línů nebo 240 kilo okouna. Všechny tyto ryby pak ještě doplnilo 130 kilo „bílé ryby“

Nádhernou násadu ještě rybáři rozváželi i na začátku listopadu. Tehdy severočeští rybáři rozvezli hned 600 kilo luxusních okounů. Kromě toho ale do revírů nasadili i 350 kilogramů štiky o kusové hmotnosti 0,3 kg/ks. Zároveň také 1000 kilo línů (0,35 kg/ks) nebo 850 kilo amurů (2 kg/ks). Všechny násady pak ještě doplnilo 2200 kilogramů kapra o kusové hmotnosti 1,3 kg/ks.

 

Východočeský ÚS: Zapojení mladých rybářů do výlovů

Napilno mají také rybáři ve Východočeském územním svazu. Právě tady rybáři lovili skoro 13hektarový Haberský rybník. Odtud rybáři vylovili okolo 11 000 kilogramů kaprů o průměrné hmotnosti 3 až 4 kilogramy. Dále pak rybáři vylovili i 400 kilo „dravé ryby“.

„Mile mě překvapilo, že se lovení účastnilo spousta mladých rybářů ze Střední školy rybářské a vodohospodářská Jakuba Krčína v Třeboni a adepti rybářského kroužku ČRS MO Habry. Tito mladí rybáři zvládali perfektně organizaci výlovu a společně se staršími členy MO Habry se podíleli na šetrném a rychlém odlovu násad,“ potěšilo předsedu východočeských rybářů Václava Horáka.

V období od 7. do 13. listopadu pak východočeští rybáři vysazovali obrovské množství ryb. Rybáři třeba do svazových vod nasadili 7200 kilogramů kaprů, kdy průměrná hmotnost ryb byla od 3,3 do 5 kilogramů.

Do východočeských vod ale neputovali pouze kapři. Naopak! Rybáři do svazovek nasadili třeba i 1288 kilogramů línů, 810 kilo pstruhů duhových, 420 kilogramů sivenů amerických nebo 108 kilo pstruhů obecných. Milovníky přívlače a lovu na rybičky jistě potěší i násady dravých ryb. Rybáři konkrétně nasadili 77 kilogramů candátů nebo 50 kilo velkých okounů říčních. Krásná práce!

 

Středočeský ÚS: Velké množství nasazených dravců

Dne 11. listopadu rybáři ze Sedlčan nasadili rovných 100 kilogramů krásných štik. V ten den se ale nasazovalo i do jiných středočeských revírů – konkrétně šlo o 1200 kilogramů „mixu“ bílé ryby a okounů.

Rybáři 11. listopadu pak také rozváželi krásné násady pstruhů duhových. Do Božkova odvezli rovných 200 kilogramů ryb, dalších 200 kilo „duháků putovalo do Dvorců.

Středočeští rybáři ale nasazovali i kapry. Konkrétně šlo o 2950 kilogramů ryb o průměrné hmotnosti 3 až 6 kilogramů. Tito kapři skončili v populární svazové vodě Písková Lhota.

Rybáři ale doplňovali i jiné druhy ryb. Třeba 10. listopadu po místních organizacích rozvezli početnou násadu cejnů o celkové hmotnosti 1300 kilo. Ryby byly ve velikosti 12 až 14 centimetrů.

Dne 7. listopadu severočeští rybáři rozváželi ještě početnou násadu bolenů. Rybičky měly průměrnou velikost okolo 8 centimetrů. Násada se celkově skládala z 6300 kusů bolenů. Velký počet dravců Středočeský územní svaz rozvezl i 5. listopadu – to do místních organizací dodal celkem 1100 kilogramů krásných štik. Průměrná hmotnost dravců byla od 0,5 do 1 kilogramu.

Dne 6. listopadu pak rybáři z Králova Dvoru lovili rybník Koupaliště. Vylovené ryby rozvezli do jejich svazového revíru Suchomatský potok 1. Šlo o 650 kilogramů kaprů, 100 kilo amurů, 84 kilo štik, 50 kilo línů nebo 100 kilo candátů.

Krásnou násadu nasadili také rybáři z Čáslavi. Ti celkem nasadili 3048 kilogramů kaprů a 406 amurů. Ryby celkově putovaly do několika svazových vod (Čáslavka 1 a 2, Klejnarka 2, Na Sochořově).

 

Moravskoslezský ÚS: Nádherní candáti

Velké množství ryba nasadili také rybáři z Moravskoslezského územního svazu. 14. listopadu moravskoslezští rybáři informovali o tom, že vysadili 5000 bolenů a 10 000 mníků do tekoucích vod. Kromě toho ale do tekoucích vod nasadili ještě 200 000 kusů ostroretek (roček).

Rybáři kromě zmíněných ryb ale mysleli i na jiné druhy. Třeba do svazových revírů ČRS MO Hranice nasadili krásnou násadu cejnů. Množství ryb rybáři nespecifikovali.

Moravskoslezský územní svaz ale myslí pochopitelně i na dravce. Do tamních významných rybářských revírů – do Žermanické a Těrlické přehrady – nasadili krásné candáty. Rybáři neuvedli, o jaké množství dravých ryb šlo.

Candáty ale rybáři z Moravskoslezského územního svazu vysazovali taky v Olomouckém kraji. Tady rybáři nasadili 400 kilogramů candátů, a poté ještě 380 kilogramů štiky. Kromě toho rybáři informovali na začátku listopadu, že v tomto období rozvezli 700 kilo jednoletých a dvouletých candátů.

„Vzhledem k nedostatku násad candáta v Moravskoslezském kraji vozíme candáta od dodavatelů z krajů Vysočina, Jihočeského a Pardubického kraje. I z těchto důvodů se vysazování do revíru často protahuje do pozdních večerních hodin,“ vysvětloval Moravskoslezský územní svaz.

Samozřejmě, i v tomto územním svazu se nasazovali krásní kapři. Podle Moravskoslezského územního svazu šlo o jednu z posledních větších distribucí. Rybáři ryby rozvezli po místních organizacích v Bohumíně, Hlučíně, Kravařích, Karviné nebo Paskově. Kolik ryb rybáři při tomto nasazování nasadili, územní svaz neuvedl. 

 

Jak se nasazovalo v minulých týdnech?

Chcete být „v obraze“ ohledně toho, do jakých revírů se nasazovaly ryby? Pak se podívejte na náš přehled nasazování ryb do svazových revírů. Najdete tam hromadu informací o nasazování ryb v jednotlivých územních svazech.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Super jen tak dál, dravců není nikdy dost. Hlavně velké poděkování všem kteří něco dělají proto aby byly zarybněne všechny revíry.

  2. 810 kilo pstruhů duhových, 420 kilogramů sivenů amerických – Proč tolik zrovna těchto ryb ?
    77 kilogramů candátů – Jen tak málo na celý Východní čechy ?
    A kde je štika ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -