skingbranding-banner

TIPY A TRIKY: Chytání kaprů na nástrahy z partiklu. Tajný trumf na zkušené a opatrné kapry!


kapr

Lov velkých kaprů není jen tak. Tyto ryby se mnohdy vyznačují až úzkostlivou opatrností, tudíž přimět velkého kapra k záběru patří k velmi těžkým disciplínám. Ale! Existuje několik fíglů, které nám napomohou k tomu, abychom dostali trofejního kapra na háček. Jak? Co třeba schovat naši nástrahu s háčkem do krmení? Tohle je zaručený trumf i na ty nejopatrnější ryby!

Řepka, sójová semínka, lněná semínka, pšenice, kukuřice nebo hrách. Tohle jsou geniální suroviny na kapry, které těmto rybám moc chutnají! S partiklem jsme schopni na dně revíru vytvořit rozlehlé krmné „koberce“, které donutí kapry k „šílené“ žravosti. Opatrnost a ostych rázem opadá. Hejna kaprů se divoce krmí a každá ryba se snaží uzmout nějakou tu dobrotu. Jenže právě na takovém krmném místě „číhá“ naše nástraha, která dokonale splývá s krmením. Lest je nastražena!

kapr_lysec

kryston_bogey_lepidloI když jsou semínka řepky, pšenice, sóje nebo lnu opravdu titěrná, můžeme je jednoduchým způsobem nastražit. A to nám skýtá obrovskou výhodu. Naše nástraha bude totožná s obrovským množstvím krmení na dně, tudíž její nenápadnost je „stoprocentní“. Takže je jen otázkou času, kdy se nějaký kapr, který se bude krmit na partiklu, „píchne“. Tahle taktika se při lovu velkých kaprů už mnohokrát osvědčila. Funguje to skvěle!

Jen si to představte: Na dně revíru leží partikl, do kterého se kapr s velkou chutí pustí. Je dobře známo, že kapři jsou schopni nasát obrovské množství potravy jako vysavač. Takže v momentě, kdy nasaje partikl, tak s ním zhltne i schovaný háček. A rázem přijde záběr! Je to jednoduché, ale až neuvěřitelně geniální! Tuhle nástrahu neprokoukne ani nejzkušenější kapr.

 

bogeyJak nastražit partikl na háček?

KRYSTON Bogey

Cena: 261 korun

Výrobek nedostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Tohle lepidlo je vynikajícím pomocníkem pro nastražení partiklu na háček. S pomocí kryston_bogeytohoto výrobku jsme schopni zhotovit prvotřídní nástrahu na velké kapry. První možností je z lepidla KRYSTON Bogey vyrobit malou kuličku, kterou následně vyválíme v partiklu – ať už v semínkách řepky, pšenice nebo třeba sóji. Díky tomu nám tak vznikne lákavá kulička ze semínek, kterou žádný kapr nepřehlédne. Tohle funguje skvěle!

bogey_krystonDalší možností je lepidlo KRYSTON Bogey nanést přímo na háček. Nebojte, není to nic složitého (viz video). Tato taktika nám zase zaručuje to, že háček bude nádherně obalený v semínkách a ve větším množství krmení bude pro kapry prakticky neviditelný. Ani ta nejzkušenější ryba nemá nejmenší šanci rozpoznat zradu! Pro ještě efektivnější lov doporučujeme navázat návazec z tuhého fluorocarbonu. Tento materiál kapři ve vodě nevidí, navíc fluorocarbon leží nehybně na dně. Ideální sestava, která funguje!

S tímto lepidlem od firmy KRYSTON ale nemusíme dělat pouze nástrahy z partiklu. Ne! Toto lepidlo je vynikající i pro zhotovení nástrahy například z drcených ořechů. Ano, právě drcené ořechy obsahují spoustu olejnatých složek, které lákají kapry k záběru. Pokud tedy kapři nebudou brát a budou pasivní, vyzkoušejte tento jednoduchý tip. Stačí vzít lepidlo KRYSTON Bogey a rázem dostanete neotřelou a unikátní nástrahu. Ořechy totiž taky suprově jezdí!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

kapr-lukas-krasa

SVĚT BOILIES: Lov kaprů na konci léta. Jaké kuličky použít při lovu kapitálních kaprů?

admin | přečteno: 1123x | 22.08.2017 | Žádné komentáře

Lov kaprů na konci léta má svá specifika. Voda je …

kapr-fox

LETNÍ VÝPRODEJ: Brutální slevy na suprové oblečení FOX!

admin | přečteno: 1832x | 21.08.2017 | Žádné komentáře

Firma FOX je producentem špičkových výrobků. Tato společnost si dává …

kapr

RYBÁŘSKÝ TRH: Zaujalo nás! Špičkové hlásiče na ryby za pár korun!

admin | přečteno: 2551x | 17.08.2017 | Žádné komentáře

Rybářské hlásiče jsou v dnešní době velmi používanou pomůckou při lovu …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>